Giriş:

Son Güncelleme:

Video

19 Mayıs’ın en güzel görüntüsü Bursa’dan çıktı

Arya’nın sihirli parmakları Osmangazi’nin muhteşem mekanlarına eşlik etti.

Osmangazi Belediyesi, uzun yıllar unutulmayacak çok özel 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı videosu hazırladı. Henüz 10 yaşında olmasına rağmen müzik dehası olarak kabul edilen piyanist Arya Su Gülenç’in sihirli parmaklarından dökülen melodilere Osmangazi’nin muhteşem tarihi güzellikleri ev sahipliği yaptı.

Gençlik Marşı’nı çaldı

Bu güzel ve anlamlı sürprizi hazırlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Yetenekli güzel kızımızın sihirli parmaklarına Osmangazi’mizin muhteşem tarihi güzellikleri ev sahipliği yaptı. Dün, bugün ve yarın aynı kararlılıkla gençliğimizin yanındayız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

6 yaşında piyano çalmaya başlayan ve dünyanın birçok önemli şehrinde konserler veren Arya Su Gülenç, Crescendo Uluslararası Müzik Festivali’nde büyük ödülü aldı. Ödülünü New York’ta bulunan, dünyanın en prestijli salonlarından Carnegie Hall’de alan Gülenç, kısa bir konser de verdi. Arya Su, Genç Yetenekler projesindeki üstün yetenekli sanatçılar arasında.

Yorum için tıkla

You must be logged in to post a comment Login

Haberin Devamı

Bursa

Bursa Ulu Cami’de 74 gün sonra ilk cuma namazı

Koronavirüs nedeniyle ibadete kapatılan camiler 74 gün sonra Cuma namazıyla tekrar ibadete açıldı.

Haber Giriş:

on

621 yıllık tarihi Bursa Ulu Cami avlusunda 74 gün aradan sonra sosyal mesafeli ilk cuma namazı kılındı.

Devam Et

Bursa

Bursa İpekçilik Caddesi’ndeki çalışmaya esnaftan tepki

Haber Giriş:

on

Bursa İpekçilik Caddesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol çalışması, kot farkının artırılması nedeniyle esnaf ve vatandaşın tepkisine neden oldu.

Bursa’nın Yıldırım İlçesi Karaağaç Mahallesi’nde yapılan yol çalışması esnaf ve mahalleliye zor anlar yaşatıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık bir buçuk ay önce yapımına başlanan İpekçilik Caddesindeki yol çalışması, yolun yüksekliğinin yaklaşık 60 santimetre artırıldığı iddiasıyla tepki çekiyor.

Esnaf ve vatandaşlar, yolun yükseltilmesi ve kaldırımların çukurda kalması nedeniyle yağmur yağdığında dükkanlarını ve evlerini su bastığını söyledi.

Karaağaç Mahalle Muhtarı Sema Pamukçular, yapılan hizmetten memnun olduklarını fakat kaldırımlarla ilgili sorunun çözülmesini beklediklerini söyledi.

Devam Et

Dünya

İngiltere’de metroda koronavirüs deneyi!

Haber Giriş:

on

İngiltere’de koronavirüsün metrolarda nasıl bulaştığına dair yeni bir simülasyon videosu yayınlandı. Metroda koronavirüse sahip bir kişi, çevresindeki herkesi virüsle kapladığı ortaya çıktı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan İngiltere’de faaliyet gösteren Oregon Üniversitesi tarafından yayınlanan simülasyon görüntüsü, ülkenin normalleşmeye ve okulların açılma hazırlığı sırasında yayınlandı.

Simülasyonda metroda seyahat eden bir koronavirüs hastasının en ufak bir öksürük veya hapşırmayla çevresindeki 7 metrelik alanda herkese virüs bulaştırdığı görüldü.

Ayrıca koronavirüse sahip bir kişinin oturduğu ve dokunduğu yüzeylerde virüsün uzun süre etkili olduğu ifade edildi.

Devam Et

Trend