#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

600 dönümlük tarım arazisine kurulacak GES’e itiraz

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan Korubaşı Köyü’ne 2019 yılında yapılan rüzgar enerji santralinin ardından bu kez de köyün 600 dönümlük tarım arazisine yapılması planlanan güneş enerji santraline köylüler itiraz etti. Pankartlarını alan köylüler tarım arazilerini korumak için köy meydanına toplanarak planlanan GES projesini protesto etti.

Korubaşı Köyü 2019 yılında özel bir enerji şirketi tarafından yapılan rüzgar enerji santralinin ardında bu yıl köyde 600 dönüm tarım arazisini kapsayacak güneş enerji santrali yapımı planlandı. Tarım alanlarını ve köylerini kaybetmekten korkan köylülerse bu duruma karşı çıkıyor.

Ziraat Mühendisleri Odası’ndan Prof. Dr. Ertuğrul Aksoy’da doğal enerjilere karşı olmadıklarını ancak bu gibi oluşumlar için konumun büyük önem taşıdığını ifade etti.

Bursa

Bursa’da dinamit patlatılması sonucu 2 işçi yaralandı

Haber Giriş:

on

Bursa’nın İnegöl ilçesi Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika inşaatında kaya kırma işlemi için dinamik patlatılması sonucu 2 işçi ağır yaralandı.

Hamzabey Mahallesi’ndeki mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrika inşaatında temeldeki büyük kayayı parçalamak için dinamit patlatıldı.

Dinamitin patlamasıyla parçalanan kayadan fırlayan taşlar, işçiler Mert P. (24) ve Volkan Y.’ye (42) isabet etti.

Yaralı işçiler, olay yerine sevk edilen ambulansla İnegöl Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yaralılardan Volkan Y.’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da jandarmadan okul çevrelerinde denetim

Haber Giriş:

on

Bursa’da jandarma ekipleri, drone destekli okul çevresinde denetim gerçekleştirdi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri öncülüğünde 470 jandarmanın katılımıyla eğitim öğretimin güvenli ortamda sürdürebilmelerini sağlamak için okul çevrelerinde denetim yaptı.

Motorlu asayiş timleri, köpek timleri, çevre koruma timleri ve trafik timlerinin destek verdiği denetimlerde ekipler, öğrenci ve öğretmenleri de bilgilendirdi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da Kore gazisine son görev

Haber Giriş:

on

Bursa’nın İnegöl ilçesinde hayatını kaybeden Kore gazisi Kemal Rubacı askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Yaşamını yitiren Kore gazisi Kemal Rubacı için cuma Mahallesi’ndeki İshakpaşa Camii’nde ikindi namazının ardından cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Jandarma Komutanı Binbaşı Ferruh Mağden, Muhabir Gaziler Derneği Selami Seymen ile Siyasi parti temsilcileri ve kalabalık cemaat katıldı.

Gazinin cenazesi Kemalpaşa Mahallesi’nde bulunan Kavaklaraltı Mezarlığı’nda defnedildi.

Devam Et

Trend