#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

AK Partili Zengin Bursa’da konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, “Sivil toplum örgütlerimizin, toplumsal hayatın içinde problemleri çözmek adına geleceğe dair yapmak istediklerinin bizim ideallerimizle de çok örtüştüğü konular var.” dedi.

Zengin, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda, başkanlığını yürüttüğü AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler biriminin, sivil toplum kuruluşlarıyla bağlantılarının yoğun şekilde devam ettiğini söyledi.

Bu toplantılarda sadece problemleri dinlemediklerini, tavsiyeleri de dinlediklerini belirten Zengin, “Özellikle davet ettiğimiz sivil toplum örgütlerimizin, toplumsal hayatın içinde problemleri çözmek adına geleceğe dair yapmak istediklerinin bizim ideallerimizle de çok örtüştüğü konular var. Bu manada kanunlarımızın hazırlanmasında bir manada kanunların ruhuna feyz vermeniz adına, problemlerin çözümü adına sizleri dinlemeyi çok önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özlem Zengin, toplantılarda elde edilen raporların ve içeriklerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacağını aktardı.

Bursa’nın, Türkiye’nin simge şehirlerinden olduğunu dile getirerek, kentleri anlamanın önemine değinen Zengin, şöyle konuştu:

“En önemli mesele aslında insanı ve toplumu inşa etmek. O yüzden yaptığımız her işi insan için yaptığımızı kaçırmadan bunu yapmak gerekiyor. Tabii biz işte ‘hastane yapalım, okul yapalım, üniversite yapalım’ diye koştururken zaman zaman insanın inşası ile alakalı meselelerde neyi nasıl yapacağımızla alakalı sivil toplum örgütlerimizin rehberliğine ihtiyaç duyuyoruz. Sizler bu manada toplumun nabzını tutuyorsunuz. Sadece problemler üzerinde, sorunlar üzerinde konuşmak biraz boğucu oluyor. Bunun yanına ilave olarak nefes almak adına neler yapmalı ve nasıl yapılmalı; bu konuda rehberliğinize ihtiyacımız var. Bu manada tabii özellikle gençlerimizle alakalı dün toplantılarımızda da vardı, serzenişler var. Yani zaman zaman gençlere de haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Bugünkü toplantıda sizden ricam evet sorunları konuşalım problemleri konuşalım ama sizin ürettiğiniz çözüm yolları, buna biz hem hükümet olarak nasıl destek verebiliriz hem de tabii sadece icrai anlamda değil bir fikrin inşası anlamında da yürütmenin önemli bir sorumluluğu var. Meclisin, yasamayı inşa eden bizlerin de bunu hayata geçirme konusunda hukuki altyapı oluşturmak gibi bir görevimiz var.”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan’ın selamlama konuşması yaptığı toplantıya, kentte sosyal faaliyet yürüten vakıf ve derneklerin temsilcileri katıldı.

Bursa

Bursa İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’ın acı günü

Bursa İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’ın kayınvalidesi hayatını kaybetti.

Haber Giriş:

on

Bursa İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’ın eşi Feriha Aslan’ın annesi Nahide Demirkıran, tedavi gördüğü İnegöl’deki özel hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Demirkıran’ın cenazesi, bugün öğle namazını müteakip İnegöl İshak Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kavaklaraltı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenazeye, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa milletvekilleri, İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akan, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, MHP Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın ile vatandaşlar katıldı.

Devam Et

Bursa

3. Karakucak Güreşleri nefes kesti

İznik Elmalı Mahallesi Alıç Yaylası 3. Karakucak Güreşleri, kıran kırana mücadeleye sahne oldu.

Haber Giriş:

on

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan Karakucak güreşlerinde İznik Belediyesi Mehter Takımı sahne aldı. Mehter eşsiz ezgileri ve marşlarıyla coşkuyu arttırdı. İznik Elmalı Alıç Yaylası Karakucak Güreşlerinde iş adamları arasında yapılan açık arttırmada güreş ağlığını Kaymak Beton Sahibi İş adamı Nizamettin Kaymak 236 bin liraya aldı. Elmalı Alıç Yaylası Karakucak Güreşlerinde kıran kırana geçen müsabakalarda Baş Pehlivan kategorisinde birinci Ali Rıza Kaya, ikinci Ali Rıza Kaya, üçüncü Abdülrefik Öner ve dördüncü Yalçın Öncül oldu. 169 güreşçinin katıldığı organizasyonda dereceye girenlere madalyaları protokol tarafından takdim edildi.

Elmalı Mahallesi Alıç Yaylası 3. Karakucak Güreşlerin sunumunu Cazgırlar Mehmet Tokur ile İrfan Alay yaptı. Etkinliğe İznik Kaymakamı Recai Karal, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Jandarma Komutanı Üsteğmen Çağlar Önderışık, İlçe Müftüsü Üzeyir Yavaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Asil, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dede, Önceki Dönem Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, güreşçiler, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Devam Et

Bursa

Yağıştan kapanan yolu Gemlik Belediyesi açtı

Şiddetli yağmur sebebiyle kapanan yollara Gemlik Belediyesi yetişti. Belediye ekipleri, balçık ve taşla kapanan yolları kısa sürede ulaşıma açtı.

Haber Giriş:

on

Gemlik’te erken saatlerde başlayan yağmur kısa sürede şiddetini arttırdı. Gemlik Belediyesi ekipleri, yağışlar sebebiyle su baskını ve diğer olumsuz durumlara karşı teyakkuza geçti. Belediyeye ulaşan bilgilere göre Gemlik Armutlu yolunda yüksek kesimlerden yola balçık, taş ve dal parçaları döküldü. Yolun kimi bölümleri geçici olarak kapanırken ulaşım ise kontrollü olarak sağlandı.

Konuyla ilgili ihbarı değerlendiren Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iş makineleri ile hemen harekete geçti. Gemlik Armutlu yolu, Karacaali ile Narlı arasında kalan bölgeye gelen ekipler, yüksekten dökülen balçık ve kayaları greyder ile temizledi. Yaklaşık bir saatlik çalışma ile yol yeniden eski haline gelirken herhangi bir trafik kazasının yaşanmaması için titizlik gösterildi.
Özellikle yaz sezonunda yoğunluk görülen yolun kısa sürede yeniden eski haline getirildiğini söyleyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, belediye ekiplerine çalışmaları için teşekkür ederek şiddetli yağışların Gemlik’te önemli bir olumsuzluğa sebep olmadığını söyledi.

Başkan Sertaslan, Gemlik Belediyesi’nin yağışların yeniden başlamasına karşı hazır olduğunu belirterek, “Hemşerilerimizin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için tüm personelimiz gerekli hazırlıklarını yaptı. Tüm hemşehrilerimizden yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durumda ekiplerimize hızla haber vermelerini rica ediyoruz” dedi.

Devam Et

Trend