#

Giriş:

Son Güncelleme:

Genel

Anadolu Otoyolu’nda feci kaza! 8 yaralı

Anadolu Otoyolu’nun Bolu kesiminde meydana gelen trafik kazasında 8 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Anadolu Otoyolu’ndan Ankara istikametine seyreden Mikail Oğuz yönetimindeki 80 AAL 032 plakalı hafif ticari araç, Abant Gişeleri mevkisinde, arıza yaptığı için yol kenarında park halinde bulunan Muhammed Hamdi Demir yönetimindeki 34 JY 06 48 plakalı hafif ticari araç ile arıza yapan araca yardım için duran Necati Turgay Şener idaresindeki 34 BVN 108 plakalı hafif ticari araca çarptı.

Kazada araçların sürücüleriyle Sadettin, Nuriye ve Aysun Oğuz ile Emine ve Kerem Şener yaralandı.

Kaza nedeniyle olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Yaralılar, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bolu’da bulunan çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kazadan yara almadan kurtulan bir bebek ve annesiyle 2 çocuk olay yerinde yakınları kalmadığı için ambulanslarla hastaneye götürüldü.

Uzun araç kuyrukları oluştu

Kaza sebebiyle olay yerine gelen ekiplerin çalışma yaptığı esnada otoyolun Ankara yönünde ulaşım tek şeritten sağlandı. Bu nedenle otoyolda uzun araç kuyrukları oluştu.

Ulaşım, kaza yapan araçların kaldırılması ve ekiplerin çalışmasını tamamlamasının ardından normale döndü.

Genel

Uğur Dündar’dan Yılmaz Özdil’e: Yazıklar olsun sana

Haber Giriş:

on

Gazeteci Uğur Dündar, kendisini en yakından tanıyan isimlerden birinin gazeteci Yılmaz Özdil olduğunu ifade ederek, “Yazıklar olsun sana, o tweeti nasıl paylaştın” dedi.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem ama SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” dedi.

Özdil, paylaşımında “SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor… Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Uğur Dündar, Tele 1 canlı yayınında Özdil’e tepki gösterdi. İki ismin tartışması, Artı 1’in kuruluşuna ilişkin Özdil’in iması nedeniyle çıktı.

Dündar, kendisini en yakından tanıyan isimlerden birinin Özdil olduğunu ifade ederek, “Yazıklar olsun sana, o tweeti nasıl paylaştın” dedi.

Dündar, “Biri bana Yılmaz Özdil’i sorsa, ‘Yılmaz pis bir işe bulaşmaz’ derim… Yılmaz’a da yazıklar olsun… Bitti benim için artık. Çok namuslu bir iş yapmışız, tebrik etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun” diye konuştu.

Dündar, şöyle devam etti: “Ben şimdi bu Yılmaz’ın hazin durumunu değerlendirdikçe Sedat Peker’in neden kabadayı olduğuna da hak veriyorum. Anlıyorum neden kabadayı olduğunu şimdi. Hayatımın en acı gecelerinden biri bu. Sırtımdan hala kanlar süzülüyor.”

Tele 1’deki yayın sürerken Özdil, bir paylaşım daha yaparak “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde…” dedi.

Özdil’e seslenen Dündar şunları söyledi: “Sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen bu ülkedeki iki üç insandan birisin. Biri Müjdat Gezen, diğeri sensin. Sana kardeşim dedim. Sen nasıl olur da değerli ağabeyim dediğin, yere göğe sığdıramadığın bir insana ima yollu da olsa nasıl olur da çamur atmaya yeltenirsin. Nedenini de az çok tahmin ediyorum. İsmail Saymaz’a kafayı takmış durumda. Biz de İsmail Saymaz, kim olursa olsun genç bir arkadaşımız. Ben gençlerin önünün açılmasından yanayım.”

‘Cenazeme gelmesin’
Dündar, “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır. Adamın alnını karışlarım. Bana hala değerli ağabeyim diyor, sen artık değerli Yılmaz değil, değersiz Yılmaz’sın” diye konuştu. Dündar, “Önemli olan senin kitabında yazdığın gibi adam olmaktır. Adam ol adam” diyerek tepki gösterdi.

O sırada Dündar’ı telefonla arayan oyuncu Müjdat Gezen ise, “Eğer ben bu gece senin yanında olmazsam gözüm açık ölürüm” dedi.

Özdil ise, Twitter’dan “Neticede kanal kiminmiş?” sorusu yöneltti.

Devam Et

Genel

Bosna Hersek Büyükelçisi’nden BTSO’ya ziyaret

Haber Giriş:

on

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Adis Alagiç ve beraberindeki heyeti ağırladı. Büyükelçi Alagiç, Bosna Hersek’in NATO üyeliği sürecinin son aşamaya geldiğini belirterek, “NATO üyeliği Bosna Hersek’te yeni fırsatlar oluşturacak” dedi.

Oda hizmet binasında gerçekleşen ziyarette Büyükelçi Alagiç ve Bosna Hersek Bursa fahri konsolosu Muzaffer Çilek’i, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, Meclis Başkan Yardımcısı Metin Şenyurt, yönetim kurulu üyeleri Muhsin Koçaslan ve Yüksel Taşdemir, divan kâtibi Gülçin Güleç ağırladı. Bursa’nın ihracat ve katma değerli üretim performansı ile Türkiye’nin büyüme hamlesine en üst düzeyde katkı sunan şehirlerin başında geldiğini belirten Şener, “Balkan coğrafyamızın önemli ülkelerinden olan Bosna Hersek ile önemli bir ticaret hacmimiz var. Bosna Hersek’e ihracat yapan firma sayımız 300’ün üzerinde. Özellikle Bursa ve Bosna Hersek arasında benzer birçok yön var. Fakat ekonomik ilişkilerimiz hala yeterli değil. Aşı uygulamalarının yaygınlaşması ve pandeminin etkisinin minimuma indirilmesiyle Bursa ve Bosna Hersek arasında ticareti artıracak etkinlikler planlamalıyız” dedi.

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Adis Alagiç, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na daha önce farklı programlar kapsamında ziyarette bulunduğunu belirterek, BTSO’nun firmalara vizyon katacak önemli projelere imza attığını vurguladı. Alagiç, Bursa iş dünyası temsilcileriyle Bosna Hersek arasındaki ekonomik işbirliğinin önümüzdeki dönemde daha da artacağına inandığını dile getirdi. Bosna Hersek’te imalat sanayi üretiminin bu yılın ilk 4 ayında önemli artış gösterdiğini, turizm sektöründe de özellikle son 10 yılda yüzde 30 büyüme kaydedildiğini ifade eden Alagiç, “Ülkemizde Türkiye için önemli fırsatlar var. Avrupa’nın tam ortasındayız. Turizm alanında ülkemize önemli bir ilgi var ama otel ve restoran niteliği bakımından istediğimiz düzeyde değiliz. Bu noktada yeni yatırımcılara ihtiyacımız var. Yatırımcılar için devletimizin destekleri mevcut” ifadelerini kullandı.

“620 milyonluk pazarın merkezindeyiz”

Bosna Hersek’in NATO üyeliği sürecinin sona yaklaştığını belirten Alagiç, “NATO üyeliği bizim için çok önemli. Çok kısa bir zamanımız kaldı. Üyelik sürecinin tamamlanması ülkemize değer katacaktır.” dedi. Dünyada hızla güçlenen bir rekabet ortamının olduğunu kaydeden Alagiç, Bosna Hersek’in stratejik konumu ile bölgede ekonomik olarak gelişmesini istikrarlı bir şekilde artıran bir ülke olduğunu vurguladı. Türk iş insanlarının Bosna Hersek’e daha fazla yatırım yapmasını, daha çok mal satmasını istediklerini belirten Alagiç, “620 milyonluk bir pazarın tam merkezindeyiz. Bosna Hersek’in Avrupa Birliği ülkeleri ile serbest ticaret anlaşmaları Türk firmaları için fırsat olabilir. Elçilik olarak Türk iş insanlarımızın yanındayız” dedi.

Devam Et

Genel

Bursa’da birçok mahalle elektriksiz kalacak

Haber Giriş:

on

Bursa’nın elektrik dağıtıcı UEDAŞ,  Salı, Çarşamba ve Perşembe günü Bursa’nın bir çok ilçesinde ve mahallesinde uygulanacak elektrik kesintilerini duyurdu…

İŞTE UEDAŞ’IN 3 GÜNLÜK KESİNTİ DUYURUSU!

22.06.2021 SALI

22 Haziran Salı günü 09:00 – 13:00 saatleri arasında BURSA ili, KARACABEY ilçe, TAŞLIK mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

22 Haziran Salı günü 09:00 – 13:00 saatleri arasında BURSA ili, YILDIRIM ilçe, VATAN mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

22 Haziran Salı günü 09:00 – 12:00 saatleri arasında BURSA ili, YILDIRIM ilçe, BAĞLARALTI mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

22 Haziran Salı günü 09:30 – 13:30 saatleri arasında BURSA ili, ORHANGAZİ ilçe, KARSAK, GEMİÇ mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

22 Haziran Salı günü 09:00 – 13:00 saatleri arasında BURSA ili, NİLÜFER ilçe, FETHİYE mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

22 Haziran Salı günü 09:00 – 17:00 saatleri arasında BURSA ili, NİLÜFER ilçe, KONAKLI, BÜYÜKBALIKLI mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

23.06.2021 ÇARŞAMBA

23 Haziran Çarşamba günü 08:30 – 16:30 saatleri arasında BURSA ili, KARACABEY, MUDANYA ilçe, ÇAMLICA, ÇEŞNİGİR, İNKAYA, KARAKOCA, MURATLI, TAŞPINAR, EVCİLER mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

23 Haziran Çarşamba günü 09:00 – 13:00 saatleri arasında BURSA ili, KARACABEY ilçe, SULTANİYE, AKHİSAR, ÇAVUŞ, DAĞKADI, TOPHİSAR, İSMETPAŞA, DANİŞMENT mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

23 Haziran Çarşamba günü 13:00 – 14:00 saatleri arasında BURSA ili, YILDIRIM ilçe, EĞİTİM mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

23 Haziran Çarşamba günü 09:00 – 17:00 saatleri arasında BURSA ili, YILDIRIM ilçe, SAMANLI, ARABAYATAĞI mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

23 Haziran Çarşamba günü 09:00 – 13:00 saatleri arasında BURSA ili, ORHANGAZİ ilçe, HÜRRİYET mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

23 Haziran Çarşamba günü 10:00 – 12:00 saatleri arasında BURSA ili, BÜYÜKORHAN ilçe, ÖZLÜCE, ARMUTÇUK, İSMETİYE mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

23 Haziran Çarşamba günü 13:30 – 17:30 saatleri arasında BURSA ili, NİLÜFER ilçe, ALTINŞEHİR mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

23 Haziran Çarşamba günü 09:00 – 12:00 saatleri arasında BURSA ili, NİLÜFER ilçe, ALTINŞEHİR mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

23 Haziran Çarşamba günü 13:30 – 17:30 saatleri arasında BURSA ili, NİLÜFER ilçe, MİNARELİÇAVUŞ, IŞIKTEPEOSB, ALTINŞEHİR mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

23 Haziran Çarşamba günü 10:00 – 18:00 saatleri arasında BURSA ili, İZNİK ilçe, HİSARDERE, YEŞİL CAMİİ, EŞREFZADE, MUSTAFA KEMAL PAŞA mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24.06.2021 PERŞEMBE

24 Haziran Perşembe günü 08:30 – 16:30 saatleri arasında BURSA ili, KARACABEY, MUDANYA ilçe, ÇAMLICA, ÇEŞNİGİR, İNKAYA, KARAKOCA, MURATLI, TAŞPINAR, EVCİLER mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 09:00 – 13:00 saatleri arasında BALIKESİR, BURSA ili, SUSURLUK, MUSTAFAKEMALPAŞA ilçe, KARAPÜRÇEK, ADAKÖY, TAŞKÖPRÜ mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 09:00 – 17:00 saatleri arasında BURSA ili, OSMANGAZİ ilçe, AVDANCIK mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 13:00 – 17:00 saatleri arasında BURSA ili, OSMANGAZİ ilçe, VEYSEL KARANİ, KÜÇÜKBALIKLI mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 09:00 – 13:00 saatleri arasında BURSA ili, OSMANGAZİ ilçe, SOĞANLI, ALEMDAR mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 11:00 – 15:00 saatleri arasında BURSA ili, YILDIRIM ilçe, İSABEY mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında BURSA ili, ORHANGAZİ, İZNİK ilçe, YENİKÖY, KERAMET, ÜREĞİL, ÇAKIRLI, ORHANİYE, İNİKLİ, KIRINTI, HACIOSMAN, ELBEYLİ, SARIAĞIL, MECİDİYE, KUTLUCA, SÜLEYMANİYE, BAYINDIR, OSMANİYE, MAHMUDİYE, GÜRMÜZLÜ, ÖMERLİ, HİSARDERE, ÇAKIRCA, YÜRÜKLER, CANDARLI, TACİR, BOYALICA, ELMALI mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında BURSA ili, ORHANGAZİ, İZNİK ilçe, ÇAKIRLI, MAHMUDİYE, KERAMET, ÜREĞİL, MUSTAFA KEMAL PAŞA, ELBEYLİ, BOYALICA mahallelerinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 10:00 – 18:00 saatleri arasında BURSA ili, BÜYÜKORHAN ilçe, CUMHURİYET mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 11:00 – 12:00 saatleri arasında BURSA ili, KESTEL ilçe, KOZLUÖREN mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 16:00 – 17:00 saatleri arasında BURSA ili, KESTEL ilçe, BARAKFAKİH mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 10:00 – 11:00 saatleri arasında BURSA ili, KESTEL ilçe, ŞEVKETİYE mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 09:00 – 10:00 saatleri arasında BURSA ili, KESTEL ilçe, AKSU mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

24 Haziran Perşembe günü 13:00 – 16:00 saatleri arasında BURSA ili, KESTEL ilçe, NARLIDERE mahallesinde Şebeke Çalışması, sebebiyle enerji verilemeyecektir.

Devam Et

Trend