Giriş:

Son Güncelleme:

Dünya

Apple, Çin dışındaki tüm mağazalarını kapatma kararı aldı

Apple, koronavirüs nedeniyle Çin dışındaki bütün mağazalarını kapatma kararı aldı.

Apple, koronavirüs nedeniyle Çin dışındaki bütün mağazalarını kapatma kararı aldı. Daha önce Çin’deki mağazalarını önlem olarak kapatan Apple, Çin dışındaki mağazalarının şimdilik 27 Mart tarihine kadar kapatılmasına karar verildiğini açıkladı.

Cuma gecesi Apple sitesinde şirketin CEO’su Tim Cook tarafından yapılan yazılı açıklamada “Virüs riskini minimize etmenin en etkili yolu kalabalığı azaltmak. Müşterilerimize bu kararla sıra dışı bir hizmette bulunuyoruz.” dedi.

‘Covid-19 her bir ferdi etkiliyor’ diyen Tim Cook, Apple’ın internet üzerinden müşterilerine hizmet sağlamaya devam edeceğini aktardı.

Dünya

Suudi̇ Arabi̇standa Kral Abdülazi̇z Uluslararası Havali̇manı Yeni̇den Açıldı

SUUDİ ARABİSTAN’DA KORONA VİRÜS SALGINI NEDENİYLE UZUN SÜREDİR KAPALI OLAN KRAL ABDÜLAZİZ ULUSLARARASI HAVALİMANI BUGÜN YENİDEN AÇILDI. HAVALİMANI ÇALIŞANLARI YOLCULARI DANS EDEREK, KARŞILADI.

Haber Giriş:

on

Suudi Arabistan’da korona virüs salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı bugün yeniden açıldı. Havalimanı çalışanları yolcuları dans ederek, karşıladı.

Suudi Arabistan’da normalleşme süreci kapsamında Cidde kentinde bulunan Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı bugün iç hat uçuşlarına yeniden açıldı. Havalimanının açılmasının ardından 40 uçuş gerçekleştirilirken, çalışanlar havalimanına iniş yapan ilk yolcuları dans ederek, karşıladı.

Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı Genel Müdürü Issam Nour, yaptığı açıklamada uçuşların Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen sağlık tedbirlerine uyularak, gerçekleştirildiğini aktardı. Nour, bugün 40 uçuşun yapıldığını belirtirken, uçuşların Riyad, Damam, Abha ve Cizan kentlerine yapıldığını açıkladı.

Devam Et

Dünya

İsrai̇l, Kudüs Vali̇si̇ni̇ Gözaltına Aldı

İSRAİL, İŞGAL ALTINDAKİ KUDÜS’ÜN VALİSİ ADNAN GAYS VE BİRKAÇ KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI.

Haber Giriş:

on

İsrail, işgal altındaki Kudüs’ün Valisi Adnan Gays ve birkaç kişiyi gözaltına aldı.

Filistin’de Filistin Kurtuluş Örgütü’nün önde gelen isimlerinden Faysal Hüseyni için Kudüs’teki Beyt el-Şark binasının önünde anma töreni düzenlendi. Törene Kudüs Valisi Adnan Gays ve birçok Fetih Hareketi yetkilisi katıldı. İsrail güçleri tarafından anma törenine baskın düzenlenerek Vali Adnan Gays ve birkaç kişi gözaltına alındı. Yetkililer, gözaltına alınanların sorgu merkezine götürüldüğünü açıkladı.

Öte yandan Filistin Kurtuluş Örgütü’nün önde gelen isimlerinden Faysal Hüseyni 31 Mayıs 2001’de Kuveyt’te geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

Devam Et

Dünya

Mavi̇ Marmara Saldırısının 10. Yılında Gazzede Anma Etki̇nli̇ği̇ Düzenlendi̇

İSRAİL’İN MAVİ MARMARA GEMİSİNE GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ SALDIRININ 10’UNCU YILI NEDENİYLE GAZZE’DE ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.

Haber Giriş:

on

İsrail’in Mavi Marmara gemisine gerçekleştirildiği saldırının 10’uncu yılı nedeniyle Gazze’de anma etkinliği düzenlendi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’nde Mavi Marmara gemisine gerçekleştirdiği saldırının 10’uncu yılı nedeniyle Gazze’de anma etkinliği düzenledi. Gazze Limanı’nda düzenlenen etkinlikte Filistinli çocuklar, Mavi Marmara şehitlerinin fotoğraflarını taşıdı. İHH Gazze Temsilcisi Eşref Yılmaz etkinlikte yaptığı konuşmada, “İşgal altında olan Gazze halkının acılarını hissederek Osmanlı hassasiyeti ile Gazze halkına yardımlarını ulaştırabilmek için yola çıkmış olan Mavi Marmara şehitlerimizin şahsım adına ve Gazze halkın adına Allah’ten rahmet diliyorum” dedi. Yılmaz, “10 yıl önce Gazze halkına yarımlarını ulaştırmak, acısını paylaşmak ve ablukayı bitirmek için yola çıkmış olan kardeşlerimiz. Onların silahı yoktu vicdanlarından başka ama onların acı haberi geldi Gazze sahilinde. Bugün 10 yıl oldu, Mavi Marmara şehitlerimizi anıyor, yüce Rabbimden her bir şehidimize rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Filistin Sosyal Kalkınma Bakanlığı Vekili Gazi Hamad ise, “10 yıl önce meydana gelen bu olay, kahramanlıktan ve kişinin sahip olduğu en değerli şey olan canın fedakarlığından bahsediyor. Gazze’nin ablukasını kırmak için canını feda eden bu kahramanlar tarihe geçti” dedi. Hamad, “Kuşatmayı kırma yolculuğu sırasında bir katille karşı karşıya geleceklerini bilmelerine rağmen Filistin halkının yanında durma ve insanın cesareti açısından harika bir örnek sundular” diye konuştu.

Devam Et

Trend