Giriş:

Son Güncelleme:

Genel

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde ilk bebek dünyaya geldi

İSTANBUL,(DHA) – CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde ilk bebek dünyaya geldi. Hastaneden doğan ilk bebek olan Tuğba ve Ömer Sönmez çiftinin çocuğuna Defne Sakura adı verildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutlu haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Bakan Koca, “Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde dün İlk bebek dünyaya geldi. Bebeğe biricik ablası tarafından Defne, annesi tarafından Sakura adı verildi. Hoş geldin, dünyaya umut getirdin Defne Sakura. Tuğba ve Ömer Sönmez çiftini kutluyoruz” dedi. 

(FOTOĞRAFLI) 

 

Haberin Devamı

Genel

Önce Savaş Sonra Deprem Vurdu

SURİYE’DEKİ İÇ SAVAŞTAN KAÇARAK ELAZIĞ’A YERLEŞTİKTEN SONRA MEYDANA GELEN DEPREMDE EVLERİ YIKILAN SURİYELİ AİLE, BURSA’DA YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Haber Giriş:

on

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Elazığ’a yerleştikten sonra meydana gelen depremde evleri yıkılan Suriyeli aile, Bursa’da yaşam mücadelesi veriyor.

Suriye’deki iç savaş sonrası ülkelerini terk eden Fariz ailesi Elazığ’a yerleşti. Elazığ’da meydana gelen depremde ise kaldıkları evleri yıkıldı. Tüm eşyaları binanın altında kalan 12 kişilik aile Bursa İnegöl’e yerleşti. Kiraladıkları evde yaşam mücadelesi veren aile, yere serdikleri hasır ve kilimlerin üzerinde yatıyor.

Hurdacılık yaparak geçimlerini sağlayan aile yaşanan deprem sonrası evleri yıkılınca her şeylerini kaybetti. İnegöl’e 8 ay önce gelen Suriyeli aile burada kiraladıkları bir evde yaşam mücadelesi veriyor. Doğru düzgün bir eşyası olmayan, yiyecek ihtiyacı olan aile verilen yardımlarla geçiniyor.

İnegöl’de taksi şoförlüğü yapan Serkan Özbaykondu ailenin ihtiyaç sahibi olup olmadıkları görmek için evlerine gitti. Gördüğü manzara karşısında çok üzülen taksici aile için sosyal medyadan yardım için seferber oldu. Gelen yardımları aileye veren Serkan Özbaykondu, “Gerçekten ailenin durumu içler acısı. Sokak üzerinde çocukları gördüm bazıları yardım ediyorlardı. Ben de merak ettim gerçekten ihtiyaç sahipleri mi yoksa değiller mi diye. Çocuklarla birlikte evlerine geldim. Gördüm ve manzara beni çok etkiledi. 12 Kişi burada kalıyor, yaşam mücadelesi veriyorlar. Bizler sosyal medyadan ailenin sesini duyurmaya çalıştık. Gelen bazı yardımlar oldu getirip kendileri verdik. Ama gördüğünüz gibi herhangi bir eşyaları yok, yerde yatıyorlar. Ben burada hayırseverlere sesleniyorum; önce savaşta sonrada depremde mağdur olan bu aileye yardım etsinler” dedi.

Muhammed Fariz ise hallerine yine de şükrederek, “Biz 8 yıl önce Suriye’den Türkiye’ye geldik. Elazığ’da kalmaya başladık ancak orada yaşanan deprem sonucu evimiz yıkıldı her şeyimizi kaybettik. Daha sonra İnegöl’e geldik. Burada 550 TL’ye bir ev kiraladık. Gördüğünüz gibi hiçbir şeyimiz yok, yerlerde yatıyoruz. Hurdacılık yaparak geçimimizi sağlıyoruz. Allah razı olsun bizlere yardım ediyorlar. Türkiye’ye çok şey borçluyuz. Allah devletten razı olsun. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Devam Et

3. Sayfa

Bursa’da mahalle kavgası izleyenleri şok etti!

Bursa’nın Yıldırım İlçesine bağlı Vakıfköy mahallesinde aileler arasında bilinmeyen bir nedenden çıkan kavga kısa sürede büyüdü.

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Yıldırım İlçesine bağlı Vakıfköy mahallesinde aileler arasında bilinmeyen bir nedenden çıkan kavga kısa sürede büyüdü.

Kavgayı ayırmaya çalışan taraflarla birlikte yüzden fazla kişinin bir anda koronavirüs ve sokağa çıkma yasaklarına bile aldırış etmediği kavga dakikalarca sürdü .
Kavga sırasında hafif yaralıların olduğu görgü tanıkları tarafından belirtildi.

Kavgada hafif yaralıların olduğunu belirten görgü tanıkları ,kavganın koronavirüsün yayılması yönünde mahallede endişeye neden olduğunu söylediler.

İzleyenlerin koronavirüse rağmen böyle kavga edilmesinin hep toplum sağlığını riske attığını , hem de sokağa çıkma yasağının olduğu bir bayram gününde görüntülerin tedirgin ettiğini söyledi.

Akıllara durgunluk veren işte o görüntü

Devam Et

Genel

Sultanbeyli’de sokak hayvanları 50 noktada besleniyor

Haber Giriş:

on

İSTANBUL,(DHA)-SULTANBEYLİ’de, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde belirlenen 50 noktadaki sokak hayvanlarına yiyecek ve su bırakıldı.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanırken Sultanbeyli Kaymakamlığı koordinesinde Sultanbeyli Belediyesi, Vefa Sosyal Destek Grubu, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sultanbeyli Hayvanseverler Platformu gönüllülerinin katılımıyla “Hayvan Gönüllü Besleyicileri” grubu oluşturuldu. Gönüllüler belirlenen 50 noktada sokak hayvanlarına su ve yiyecek bıraktı.
Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay yaptığı açıklamada, “Bu zor günlerde sokak hayvanlarımıza beslenmeleri için verdiğimiz bir kap yemek ve su ile yaşadıkları mutluluk bizler için çok değerli. Sevgimize her zaman sevgi ile karşılık veren hayvanlar aslına bakarsak bizler için çok büyük bir nimet. Bu sayede sokak hayvanlarımız daha sağlıklı ve korunaklı bir yaşam alanına kavuşmuş oldu.”  dedi.

(FOTOĞRAF)

Devam Et

Trend