Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Bursa Barosu: Ligler oynanmamalı!

Bursa Barosu Spor Hukuku Komisyonu, bazı futbolcular, kulüp yöneticileri ve çalışanlarının COVID 19 testlerinin pozitif çıktığını hatırlatarak, Futbol Federasyonu’nun liglerin başlatılması kararını geri alması gerektiğini açıkladı.

Komisyondan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID 19 salgını sebebiyle başta UEFA ve ülke federasyonları olmak üzere liglerin ertelenmesi kararı almıştır.

Salgın sebebi ile birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, salgını ortadan kaldırılacak bir aşının tüm dünyada henüz geliştirilememiş olması, seyahat engeli ve sair sebepler doğrultusunda; Gençlik Spor Bakanlığı ile ülkemiz federasyonları arasında 19.03.2020 tarihinde yapılan görüşme sonucunda ülkemizdeki tüm liglerin ertelenmesi kararı verilmiştir.

Buna bağlı olarak da;

Türkiye Voleybol Federasyonu, COVID 19 salgını nedeniyle Vestel Venus Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler

Ligi’nin mücbir sebeple oynanamaması (şampiyon çıkmayacağı, liglerin mevcut hali ile tescil edileceği, küme düşmenin olmayacağı) yönünde karar almıştır.

Yine, aynı doğrultuda Türkiye Basketbol Federasyonu, ilgili bakanlıklar olmak üzere FIBA ve TBF Sağlık Kurulu ve tüm kulüpler ile yapılan görüşmeler sonrasında, yaşanan belirsizliğin liglere daha fazla zarar vermemesi ve basketbol ailesinin sağlığını korumak adına; tüm basketbol liglerinin sonlandırılmasına, hiçbir ligde şampiyon ilan edilmemesine, ligden düşme ve lige çıkma işlemlerinin uygulanmamasına karar vermiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu, seyircisiz oynama başta olmak üzere oluşturulan bir dizi kural ile öncelikle Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve bölgesel amatör liglerinin 12, 13, 14 ve 15 Haziran tarihlerinde başlatılması yönünde karar aldı. Sonrasında alınan karar ile; 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve bölgesel amatör liglerinin başlama tarihleri başka bir tarihe ertelendi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, liglerin başlatılmasına ilişkin kararının hemen sorasında; süper lig ve alt liglerde mücadele eden birçok kulüp yönetimi, gerek sporcu ve teknik ekip, gerekse yönetici ve çalışanlarının COVID 19 testlerinin pozitif çıktığını beyan etmişlerdir.

Temennimiz, bir can kaybı yaşanmaksızın sağlıklarına bir an önce kavuşmalarıdır.

Yaşanan salgının spor ekonomisi üzerinde olumsuz etkiler yaratacağı kaçınılmaz ve tartışılmaz. Ancak; öncelikle düşünülmesi gereken insan sağlıdır. COVID 19 vakalarının bulunduğu ve yeni vakaların açıklandığı bir süreçte liglerin başlatılması, telafisi mümkün olmayan mağduriyetlere sebebiyet verecektir.

Bazı kulüp yönetici ve sporcularının COVID 19 salgının mücbir sebep kabul edilerek liglerin oynanması gerektiği yönündeki beyanları ve ligin bu şartlarda oynanması halinde seyir zevki anlamında da tatminkar nitelikte olmayacağı hususu aşikardır.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyelerine sesleniyoruz… Sürecin, ilgili bakanlıklar, kulüpler birliği, kulüpler ve sağlık kurulları ile birlikte istişare edilerek, süper lig başta olmak üzere tüm liglerin başlatılması yönündeki kararından bu aşamada vazgeçilmesi gerekmektedir. Esas ve önemli olan insan sağlığıdır.”

Bursa

Bursa’da sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım süresi uzatıldı

Haber Giriş:

on

Bursa Büyükşehir Belediyesi salgın sürecinde sağlık çalışanlarına destek olmaya devam ediyor. Mayıs ayı sonuna kadar olan sağlık ve eczane çalışanlarına sağlanan ücretsiz ulaşım hizmeti 30 Haziran’a kadar uzatıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Salgın sürecinin süper kahramanları sağlık ve eczane çalışanlarımız için ne yapsak az! Cumhurbaşkanlığı Genelgesi uyarınca 31 Mayıs’a kadar sağlık ve eczane çalışanlarına sağladığımız ücretsiz ulaşım hizmetini, 30 Haziran’a kadar uzattık. İyi ki varlar.”

Devam Et

Bursa

Bursa Valiliği yasakta açık olacak petrol istasyonlarını açıkladı

Sokağa çıkma yasağında Bursa’da açık olacak akaryakıt istasyonları açıklandı.

Haber Giriş:

on

Bursa Valiliği 30-31 Mayıs’ta uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında Osmangazi ve Yıldırım’da açık olacak akaryakıt istasyonlarını açıkladı.

30 Mayıs Cumartesi günü Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım’da açık olan petrol istasyonları

31 Mayıs Pazar günü Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım’da açık olan petrol istasyonları

Devam Et

Bursa

Karacabey’de yıkılan bi̇nalar, otoparka dönüşüyor

KARACABEY BELEDİYESİ, İLÇEDE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE SEBEP OLAN VE AYNI ZAMANDA KÖTÜ AMAÇLA KULLANIMLARA DA SEBEBİYET VEREBİLEN METRUK BİNALARIN YIKIMINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.

Haber Giriş:

on

Karacabey Belediyesi, ilçede görüntü kirliliğine sebep olan ve aynı zamanda kötü amaçla kullanımlara da sebebiyet verebilen metruk binaların yıkımını aralıksız sürdürüyor. Yıkılan binaların olduğu alanlar ise düzenlenerek, otopark sorununa yardımcı olunması hedefleniyor.

İlçe genelinde harabeye dönen, kullanılmayan ve bu durumdan dolayı görüntü kirliliğine sebep olan metruk binaların, istenmeyen görüntülere de neden olmaması için çabalayan belediye ekipleri, bina sahipleri ile gerekli prosedürleri gerçekleştirerek yıkım işlemini gerçekleştiriyor. Bu durumu aynı zamanda, ilçenin otopark sorunu noktasında fırsata da çeviren belediye ekipleri, yıkımı gerçekleştirilen arsaları düzenleyerek, yeni bina yapılana kadar buraların açık otopark olarak hizmet vermesine imkan sağlıyor.

Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün Abdullahpaşa Mahallesi’nde gerçekleştirilen yıkımın ardından yaptığı açıklamada, “Bir yandan salgına karşı önlemlerimizi son sürat hayata geçirirken, bir yandan da ilçenin çeşitli sorunlarına çözüm bulmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, yıllardır titizlikle yürüttüğümüz metruk binaların yıkım işlemlerini de sürdürüyoruz. Muhtarlar aracılığıyla olduğu gibi vatandaşlarımız doğrudan belediyeye talep ettikleri takdirde, bina sahipleri ile diyaloğa geçerek gerekli prosedürleri sağlayıp, zaman kaybetmeden yıkım işlemini tamamlıyoruz. Halkımızdan da bununla ilgili oldukça olumlu tepkiler geliyor” dedi.

Devam Et

Trend