#

Giriş:

Son Güncelleme:

İnegöl

Bursa İnegöl 15 Temmuz’da tek yürek oldu

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 5’inci yıl dönümünde İnegöl yine meydanları doldurdu. Demokrasi ve Milli Birlik Gününde bir yandan şehitlerimizin acısı hissedilirken, bir yandan da kazanılan zaferin gururu yaşandı. İnegöl halkı her yıl olduğu gibi yine meydanlara sığmadı.

15 Temmuz 2016 Cuma günü yaşanan hain darbe kalkışması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla aziz Türk Milletinin milli iradeye sahip çıkmak için sokaklara dökülmesi ve eli silahlı terör örgütü üyelerine yürekleriyle karşı koyması sonucu bertaraf edilmişti. 251 vatan evladının şehit düştüğü, binlerce insanın da yaralanarak gazi unvanını kazandığı karanlık gece, Türk milletinin dik duruşuyla adeta kahramanlık gecesine dönüşmüştü. Hain kalkışmanın 5’inci yıl dönümü kapsamında 15 Temmuz 2021 Perşembe günü düzenlenen anma etkinliklerinde de sahnede yine milli iradenin kadim nöbetçileri Türk Halkı vardı. Yurdun dört bir yanında olduğu gibi İnegöl’de de tüm halk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak geçirdi. Tıpkı darbe kalkışmasının yaşandığı gece gibi binlerce vatansever sokaklara indi, yapılan kalleşliği unutmadığını ve her daim milli iradeye sahip çıkmak için hazır beklediklerini gösterdi.

MEYDANLAR DOLDU TAŞTI

İnegöl’de Kaymakamlık ve İnegöl Belediyesi organizasyonuyla gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri gün boyu devam etti. Gündüz yapılan etkinlikler sonrası akşam 21.00’da yine meydanlar doldu. Demokrasi ve Milli Birlik Gününde programına 7’den 70’e her yaştan birey katılım gösterdi. Kaymakam Eren Arslan ve Belediye Başkanı Alper Taban başta olmak üzere; ilçemizdeki siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının Başkan, yönetici ve mensupları ile vatandaşlar da programa katıldı. Bayrağını eline alanın meydana koştuğu Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde; kadını erkeği, yaşlısı genci herkes birlik ve beraberlik mesajları vererek caddeleri doldurdu.

Eski adıyla Belediye Meydanı olan Milli İrade Meydanında kurulan dev sahnede gerçekleştirilen programda, İnegöl Belediyesi organizasyonuyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak ilçe halkına izletildi.

AYNI DUYGU VE CESARETLE MEYDANLARDAYIZ

Alanda toplanan vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Milletimizin huzuruna, ülkemizin bütünlüğüne, devletin varlığına kast eden 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümündeyiz. Hüznü, acıyı, kederi ve aynı zamanda gururu yaşadığımız bir gündeyiz. Aynı cesaret ve aynı duygularla meydanlardayız. Tıpkı 5 yıl önce olduğu gibi bu gece yine demokrasinin kadim bekçileri olarak meydanlardayız. 15 Temmuz’u unutmamak, unutturmamak adına meydanları dolduran aziz milletimize teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRK MİLLETİ, VATAN NASIL KORUNU GÖSTERDİ

“Ülkemizi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır” sözleriyle konuşmasını sürdüren Taban, “Hain darbe girişimi önce Allah’ın yardımı, milletimizin cesareti, onurlu direnişi ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ferasetiyle bertaraf edilmiştir. Şairin ifade ettiği gibi; bayrakları bayrak yapan, üzerindeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. 15 Temmuz gecesinde toprak nasıl vatan olur, vatan nasıl korunur bu soruların yanıtlarını aziz milletimiz, şehitlerimiz, gazilerimiz bir kez daha göstermiştir. Kurtuluş Savaşında Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, Seyit Onbaşı’yı bağrından çıkaran bu aziz vatan; 15 Temmuz gecesi de darbecilere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halisdemir’i, henüz 15’inde olan Halil İbrahim Yıldırım’ı, Özgür Mustafa Karasakal’ı, Abdullah Tayyip Olçok’u da bağrından çıkarmıştır. Milletimiz 15 Temmuz gecesi meydanlarda tıpkı Çanakkale Savaşında, İstiklal Harbinde, Dumlupınar’da olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmemiştir. Bu darbe girişiminde milletimiz bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. 15 Temmuz gecesi yaşananlar aslında haç ile hilalin, iman ile inkarın, hak ile batılın, küfür ile tevhidin savaşıdır. Allah’a şükürler olsun ki bu millet bayrağımızı yere indirtmedi, vatanı böldürtmedi, demokrasi ve milli iradesine canı pahasına sahip çıktı. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. 15 Temmuz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize rabbimden şifalar, hayırlı ömürler diliyorum. Bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Rabbim milletimizi böldürtmesin, ay yıldızlı şanlı mübarek bayrağımızı indirtmesin, vatanımızı işgal ettirtmesin, ezanlarımızı dindirtmesin, Türkiye Cumhuriyeti devletimizi ilelebet payidar kılsın. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde en büyük gücümüzün birlik beraberliğimiz ve kardeşliğimiz olduğu bilinciyle hepinizi selamlıyorum” ifadelerinde bulundu.

TÜRK MİLLETİ TARİH YAZDI

Başkan Taban’ın ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halide Serpil Şahin kürsüye çıkara kalabalığa hitaben bir konuşma yapan. Şahin, “Böylesine anlamlı bir günde, İnegöl yine her zaman olduğu gibi birlik ve beraberliğini ortaya koyacak şekilde bu meydanları doldurdu. Burada olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. 5 yıl önce bugün devletin, vatandaşın paralarıyla alınan silahlarla devleti ve düzeni yıkmaya kalkıştılar. Ama her zamanki gibi Türk milleti gücünü ortaya koyup birlik, beraberliğinin gücünü göstererek onlara bunu başaramayacaklarını göstermiştir. 251 şehidin verildiği, binlerce vatandaşın gazi olduğu, yüce Türk Milletinin tarih yazdığı bu akşamda biz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Böyle günlerin tekrar yaşanmaması dileğiyle birlik ve beraberliğimize sığınarak mutlu, mesut günlerin bizleri beklediği müreffeh bir Türkiye için sizleri selamlıyorum” diye konuştu.

TÜRK MİLLETİ DARBECİLERE DARBE YAPTI

Programda son konuşmayı Kaymakam Eren Arslan yaptı. Arslan, 15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainlerinin harekete geçtiğini ifade ederek; “Milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Ancak milletimiz bu darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır. 15 Temmuz gecesi millet eğilmedi, Türkiye yenilmedi çok şükür. Dünya tarihinde bir ilk yaşanarak darbecilere darbe yapan büyük Türk Milletinin önünde saygı ile eğiliyorum. Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle ve dik duruşlarıyla tarih yazmışlardır. Hiç şüphesiz ki şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir” dedi.

UĞUR IŞILAK SAHNE ALDI

Konuşmaların ardından 15 Temmuz’a dair video gösterilerinin yapıldığı gecede, daha sonra Uğur Işılak sahne aldı. Seslendirdiği eserler ve kahramanlık türküleriyle alandaki kalabalığa coşku dolu anlar yaşayan Uğur Işılak, zaman zaman anlatımlarıyla da geceye renk kattı. 45 dakika süren konser sonunda Başkan Alper Taban, Uğur Işılak’a günün anlam ve önemine ilişkin hediye takdiminde bulundu.

“TÜRKİYE’NİN DARBELERLE İMTİHANI”

Işılak’ın ardından Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil sahneye çıktı. “Türkiye’nin Darbelerle İmtihanı” konulu söyleşi için sahne alan Şimşirgil, 15 Temmuz gecesi, öncesi ve sonrasına ilişkin anlatımlarıyla hafızaları tazeledi.

MEHTER’DEN TARİHİ GÖSTERİ

Ahmet Şimşirgil’in ardından İnegöl Tarihi Mehteri sahne aldı. Söylenen marşlarla alandaki kalabalığa büyük coşku yaşatan İnegöl Tarihi Mehteri, muhteşem gösterisiyle alkış topladı. Program daha sonra kasideler, Kuran-ı Kerim Tilaveti, dua ve salaların okunmasıyla son buldu.

İnegöl

Performans ölçme ve değerlendirme uygulaması daire müdürlerine anlatıldı

Haber Giriş:

on

Kaizen yalın yönetim anlayışı ile her geçen gün kendini güncelleyen ve geliştiren İnegöl Belediyesi’nde Kasım ayı meclisinde kabul edilen Performans Ölçme ve Değerlendirme uygulaması hakkında Başkan Yardımcıları ve Daire Müdürlerine yönelik lansman düzenlendi.

İnegöl Belediyesi, Kaizen Felsefesini uygulamaya başlayalı henüz 1 yıl olmadan ciddi adımlar atarak önemli kazanımlar elde etti. Aynı zamanda ilklerin belediyesi olmaya da devam eden İnegöl Belediyesi Kaizen Yalın Belediyecilik uygulamasını hayata geçiren ilk ilçe belediyesi olurken, Kaizen felsefesi doğrultusunda İnsan Kaynakları Yönetim Sisteminin oluşturulması noktasında da bu nitelik ve derinlikte tüm Kamu Kurumları arasında bir ilk oldu. Yeni Nesil Belediyecilik anlayışını bir yönetim modeli olarak hayata geçirmek ve bu anlayışın tüm gerekliliklerini yerine getirmeyi temel hedef olarak belirleyen İnegöl Belediyesi’nde “Kaizen İnsan Kaynakları Yönetim Sistemleri” kapsamında “Performans Ölçme ve Değerlendirme Yöntemi” oluşturuldu. Buna dair Meclise sunulan yönetmelik Kasım ayı Meclisinde kabul edilerek yürürlüğe girdi.

Kaizen İnsan Kaynakları Yönetim Sistemleri kapsamında Performans Ölçme ve Değerlendirme Yöntemi, bugün 10.00’da Kent Müzesi Konferans Salonunda düzenlenen lansman toplantısında tüm teknik teferruatları ile Başkan Yardımcıları ve birim müdürlerine anlatıldı. 2021 yılının Performans Ölçme ve Değerlendirme uygulamasının startını veren toplantıya Belediye Başkanı Alper Taban da katıldı.

Lansman toplantısının açılış konuşmasını Kaizen Proje Danışmanı Deniz Mehmet Gürsoy yaptı. Gürsoy, “Yalın Belediyecilik veya Kaizen Yönetimi dediğimiz şey 1980’lerden sonra bütün dünyada bir yönetim şekli olarak yaygınlaşmaya başladı. Türkiye’de de 90’lı yıllardan sonra popüler oldu. İnegöl Belediyesi Başkanımızın kararlı tutumu ve siz değerli yöneticilerin katkılarıyla belki de Türkiye’de hayata geçen ilk insan kaynakları bakımından bu kapsamdaki proje olacak” dedi.

ÇOK GÜZEL BAŞARILAR GETİRECEK

Ardından Belediye Başkanı Alper Taban kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Bu çalışmanın uzun soluklu bir çalışma olduğuna dikkat çeken Taban, “İnsan Kaynakları ve Strateji Geliştirme Müdürlüğümüz uhdesinde sürdürülen kaizen; yalın çalışma, gelişimi merkeze koyan, yenilikçi bakmayı bizlere öğreten, israfı hayatımızdan çıkartan, verimli çalışmayı sağlayan, beraberinde gerçekten ne yaptığını, hedefini bilen bir çalışma metodolojisini önümüze getiriyor. Bu anlamda güzel sonuçlar alındığını da görüyoruz. Gerçekten güzel uygulanabildiğinde ben çok güzel başarılar getireceğine inanıyorum” dedi.

ÇALIŞANLARIN PERFORMANSI ÖLÇÜLECEK

“Her biriniz kendi özelinizde yeteneklersiniz, bir değersiniz” sözleriyle konuşmasını sürdüren Alper Taban, “Değersiz insan yoktur aslında ama bunu ortak hedeflere, ortak çabaya ve ne yaptığını bildiğimiz bir yöne doğru yöneltmemiz gerekiyor. Herkes bir iş yoğunluğundan bahsediyor ama ne kadar verimli çalışıyoruz. Yoğunluğun yanında faydalı çalışabiliyor muyuz? Kafamızı eğip çok iş yapmak değil, mesele arada bir bunun kontrolleri ve mukayesesini yapabilmek. Çalışma arkadaşlarımızın performanslarını ölçmeliyiz dedik. Bunu adaletle ve eşit kriterlerde yapabilmek için de verilere ihtiyacımız vardı ve bu planlamayı arkadaşlarımız yaptılar. Buna göre değerlendirip bu değerlendirme neticesinde bir veri oluşacak elimizde. Burada kişinin hem kendi yetkinliklerini ölçmüş olacağız hem de kurum hedefleri doğrultusundaki çalışmalarını ölçmüş olacağız” açıklamalarında bulundu.

Başkan Taban’ın konuşmasının ardından program İnsan Kaynakları Müdürü Osman Kalkan’ın süreçle ilgili sunumuyla devam etti.

Devam Et

İnegöl

İnegöl’de yeni hükümet konağının yapılacağı a lan belli oldu

Haber Giriş:

on

Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, yeni Hükümet Konağının Bursa-Ankara karayoluna da cephesi bulunan Hikmet Şahin Köprülü Kavşağı yanındaki alana yapılacağını açıkladı. Başkan Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş’un da katıldığı basın toplantısında yer seçiminin sebeplerini ve tüm detayları anlattı.

İnegöl’de uzun süredir gündemi oluşturan yeni Hükümet Konağının yeri neticeye kavuştu. Yapılan uzun istişareler ve araştırmalar sonucunda eski merkez denilen bölge, Alanyurt ve Yeni İnegöl bölgelerinin orta noktası konumundaki Bursa-Ankara karayoluna da cephesi bulunan Hikmet Şahin Köprülü Kavşağı yanındaki alanda yapılması kararlaştırıldı. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ile birlikte Kent Müzesinde düzenlenen basın toplantısında yeri açıklayıp nedenlerini de bir bir anlattı.

TARİHE NOT DÜŞÜYORUZ

Basın toplantısında konuşan Başkan Alper Taban, “Şehrimizde yapılacak Hükümet Binası yer seçimi hususunda varılan kararla ilgili bir bilgilendirme yapmak üzere Tarihi Kent Müzemizde bugün tarihe not düşmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu konu siyasi bir gündem oluşturdu. Şehrimizde uzun süredir hep birlikte konuşuyoruz. Konunun tarafları bu noktada öneriler paylaşıyor, dolayısıyla siyasi gündem noktasına gelmiş önemli bir konu. Bizler de bugün Sayın Milletvekilimiz ve İlçe Başkanımız ile birlikte bu konuyla ilgili gerekli açıklamayı yapacaktık ancak mecliste devam eden bütçe görüşmeleri nedeniyle vekilimiz Ankara’da olduğundan katılamadılar” dedi.

İNEGÖL’ÜN REEL NÜFUSU 305 BİN

Eski Hükümet Binası hakkında bilgiler de veren Alper Taban, şöyle devam etti: “Eski Hükümet Binamız 1985 yılında temeli atılmış ve 1987 yılında hayata geçirilmiş o günün şartlarında çok kıymetli bir eser. O tarihlerdeki gazete kupürlerine baktığımızda ‘İnegöl yeni bir merkeze kavuşuyor’ şeklinde başlıkları görüyoruz. Nihayet itibariyle şehir hızla büyümeye devam etti. Bugün resmi nüfusumuz 281 bin. Ancak özellikle bizim yabancılar dairesinden aldığımız rakamlarla bugün reel nüfusumuzun 305 bin olduğunu ifade edebiliriz. Şehrimizde nüfusa kayıtlı olarak verilerde gözükmeyen vatandaşlarımız da var. Tabi bu yapının depremsellik riski var-yok şeklinde çok konuşuldu. Özellikle bir önceki Kaymakamımız döneminde de gerekli yazışmalar yapılmıştı. Burada binanın depremsellik riski deprem öncesi yapı olmasından dolayı vardı ve Bakanlığımız da bu tarz yapılarla ilgili Türkiye genelinde çalışmalar yaptı. Yaklaşık 55 yapının dönüşümü ile ilgili çalışma başlatıldı. İnegöl Hükümet Binası da buna dahil edildi. Bildiğim kadarıyla Bursa’da Mudanya’da buna dahil.”

İNEGÖL’ÜN 50 YILINA HİZMET EDECEK

“Eski Hükümet Binası 6 dönüm üzerinde 6000 m2 inşaat alanına sahip bir yapı olarak kullanıma başladı. Tabi yeni yapı geleceğe matuf bir miktar daha büyük bir yapı olarak planlanıyor. Yaklaşık 150 çalışanın yer aldığı ve günlük ortalama bin kişinin hizmet aldığı bir cazibe noktası Hükümet Konağı. Tabi burada mevcut bölgedeki trafik yoğunluğu, insan yoğunluğu ve kalabalıklığı açısından değerlendirdiğimizde söylenecek çok bir şey olmadığını düşünüyorum. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Yeni yapının 50 yılı kapsayacak bir yapı olacağından bahsediyoruz. Eski bina 34 yılda kullanım ömrünü tamamladı. Önümüzdeki 50 yıl hizmet edeceğini düşündüğümüz bir yapının yer seçiminin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi bu yapılar şehrin sembol yapılarıdır, merkezde olmalıdır, bunlar çok kıymetli yapılardır. Ancak merkez kavramı noktasında değerlendirdiğimizde artık şehrin merkezi neresi diye değerlendirildiğinde bakış açısı değişiyor. Nerede yapılmalıdır, aday yerler nerelerdir diye bakıldığında inanın her değerlendirmeyi dikkate aldık. Benim gönlümden geçen aslında Yeni İnegöl dediğimiz yerleşkenin içerisinde olabilir miydi? Ancak bununla alakalı olarak orada şu anda yeterince bir halihazır nüfus yok. Orada binaların ayağa kalkması, yaşamın çok daha aktif hale gelmesi önemliydi. Orada şu anda bu durum gerçekleşmiş değil. Binanın şu anda orada olmasının vatandaşlarımız için de bir zorluk oluşturabileceği kanısına vardık. Yine Özdilek önündeki yeşil bant gündeme geldi. Burada da alanın çekme mesafeleri, yeşil alan bütünlüğünün de devam ettirilmesi noktasında ve arka bölümdeki yapılarla da ilişkisinin çok sağlıklı olmayacağı göz önünde bulundurulmuştu. Çevre Yolunda olabilir mi diye düşündük. Burada da sanki merkezde olması gereken bir binayı şehrin kıyısına, köşesine itiyormuşuz algısının doğru olmayacağı kanısı ortaya çıktı. Beraberindeki fuar alanı olarak ayrılan bir alan vardı, 105 ada. Sonra fuar alanı da Hamzabey bölgesine kaydırılmıştı. Bu alanda olabilir mi diye değerlendirdiğimizde çevresinde ağırlıklı olarak sanayi alanlarının olduğu bir yapı olacağını noktasında çok uygun olmayacağı değerlendirmesi oluştu.”

PROJEKSİYON NÜFUS 486 BİN

“İnegöl’ümüz 281 bin 383 nüfusa sahip. Ancak bir de projeksiyon nüfusumu var. Projeksiyon nüfusun da 486 bin olarak öngörüldüğünü ifade edebilirim. Şu anda mevcut İnegöl’ümüzü ortadan geçen karayolu güney yerleşke ve kuzey yerleşke olarak 2’ye bölüyor. Şu anda içinde bulunduğumuz yerleşkede yaşayan nüfus 105 bin. Bu nüfusun gelecek 15 yılda varacağı potansiyel nüfus 121 bin. Reel nüfusumuz olan 305 binin 105 bini merkez dediğimiz alanda, 200 bini ise bu yerleşkenin dışında yaşıyor. Yeni İnegöl hayali kurduk. Bu alanda şu anda 31 bin nüfusumuz var Huzur, Akhisar ve TOKİ yerleşkesinde. Bu alan tamamlandığında 218 bin nüfus olacak. Yeniceköy 14 bin reel nüfus 45 bine gelecek, Cerrah bölgesi bugün 4 bin, 16 bine gelecek. Devamında Alanyurt şu an maksimuma gelmiş vaziyette 55 bin nüfusta ve 70 bine gelecek. Mesudiye Mahallemizde de hemen hemen yerleşke tamamlanmış gibi gözüküyor ve 20 bin olacak. Bu alanlar arasında değerlendirdiğimizde tam merkez dediğimiz, şehrin girişi Hikmet Şahin Köprülü Kavşağının yanında 16 bin 500 m2’lik alanımız var. Mevcut yerimiz 6 dönümdü. Bu alan içerisinde 6 dönümü trampa yapacak şekilde bir parçasında yeni Hükümet Konağımız yükselecek.”

ELDEKİ EN İYİ ALAN

“Teklif edecek yeri yeşil alanda mı buldunuz diyebilirler. Elimizdeki olası tüm alanları değerlendirdik. Ama ben bir Belediye Başkanı olarak planlarımızda bir idari hizmet alanı yazıp değerlendirmediğim bir yerim yok. Ya da başkaca satın alma yaparak değerlendireceğimiz bir yerimiz de yok. Yeşil alanın da tamamına yapmayacağız. Mevcutta 6 dönüm arsa üzerinde olan yapı muhtemelen 7-8 dönüm olarak planlanacak. Bunun kararı proje hazırlanırken verilmiş olacak. Arazimiz 16 bin 500 m2. Üzerinde ağaçlar var evet. İhtiyaç kadar olanını makinelerle söküm yaparak nakil edeceğiz, başka bir alanda yaşatacağız. Dolayısıyla mevcut merkezdeki yoğunluğu İnegöl’ün merkezi dediğimiz noktaya doğru taşımış olacağız. Dış bölgelerden gelen vatandaşlarımız da rahatlıkla karayolunu da kullanarak işini görebilecek. En iyi yer midir? Asla böyle bir iddia içerisinde bulunmam ama elimizdeki verileri değerlendirdiğimizde, artı ve eksileri koyduğumuzda kötünün iyisi diyebileceğimiz bir yer olduğunu ben gönül rahatlığıyla ifade edebilirim. Tarihe not düşülüyor, çünkü 50 yıllık bir proje. Aynı zamanda burada kullanılan yeşil alanı eski yeriyle trampa yapmış olacağız. Yani aslında bir yeşil alanı eksiltmiyoruz, yeşil alanı şehrin merkezine taşıyoruz.”

ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

“Bugünkü araç sayımız 75 bin. 15 yıl sonra 163 bin olacak. Bu 163 bin araç aynı sokaklarda gezecek. Dolayısıyla burada verilmiş olan karar, aklın mantığın kabul ettiği ve gerçekten hayırlı olan neyse o olması yönünde çalışmalarımızı gayretle yürütmeye çalıştık. Nihayetinde böyle bir karara varılmış oldu. Ben bu noktada Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya çok teşekkür ediyorum. MKYK Üyemiz Ayhan Salman Başkanımıza, AK Parti İl Başkanımız Davut Gürkan’a, İlçe Başkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Milletvekilimize, Sayın Valimize, Kaymakamımıza teşekkürlerimiz borç biliyorum. Kararın şehrimiz adına hayırlı olmasını diliyorum.”

EN DOĞRU LOKASYON İÇİN ÇALIŞMA YAPTIK

AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ise açıklanan kararın İnegöl’e ve vatandaşlara hayırlı olmasını temenni ederek; “Depremsellik riskinden mütevellit yaklaşık 34 yıl şehrimize hizmet eden hükümet binamızın yıkımı gerçekleşti. Ülkemizde 55 ilçemizin hükümet binaları depremsellik riskinden dolayı yıkımı gerçekleştiriliyor. Bununla beraber en doğru lokasyonda yeni hükümet binası yerinin tespit edilmesi için çalışmalar yapıldı. Bu sürece katkı koyan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Açıklamaların ardından Başkan Alper Taban basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını da yanıtladı.

Devam Et

Bursa

Bursa’da 18 yaşındaki genç pitbull saldırısına uğradı

Haber Giriş:

on

Bursa’da başıboş pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 18 yaşındaki genç kolundan yaralandı.

Bursa’nın İnegöl ilçesi Mesudiye Mahallesi’nde sokakta yürüyen Doğukan S.’ye başıboş şekilde dolaşan pitbull cinsi köpek saldırdı. Köpeğin ısırdığı gencin çığlıklarını duyan çevredekiler yardıma koştu.

Köpek, bölgedekilerin müdahalesi ile kaçarken yaralanan genç için ambulans çağrıldı. Sol kolundan yaralanan Doğukan S., olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından, ambulansla İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Koluna pansuman uygulanarak sarılan ve kuduz aşısı yapılan Doğukan taburcu edilirken, polis ekipleri köpeği bulmak için çalışma başlattı. Köpek bulunduğunda belediye ekiplerince, Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezine alınacak.

Devam Et

Trend