#

Giriş:

Son Güncelleme:

İnegöl

Bursa İnegöl’de akıllı park sayısı artıyor

İnegöl Belediyesi, Akıllı Şehir hedefine adım adım yürüyor. Bu kapsamda akıllı şehir altyapısının önemli adımlarından birini de geleceğimiz olan çocukların zaman geçirdikleri çocuk oyun alanlarının daha güvenli hale getirilmesi oluşturuyor. Çocuk parkları güvenli park uygulamasıyla kameralarla donatılarak daha güvenli hale getiriliyor.

Bugüne kadar 16 parkta güvenli park uygulamasını hayata geçiren İnegöl Belediyesi, toplamda 17’nci güvenli park uygulamasını Kemalpaşa Mahallesinde uyguladı. Zübeyde Hanım Anaokulu karşısında bulunan park, Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla güvenli parka dönüştürüldü. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki heyetle birlikte parkta incelemelerde bulundu.

2021’DE 10 PARKTA GÜVENLİ PARK UYGULAMASINA GEÇİLECEK

Burada bir açıklama da yapan Başkan Alper Taban, “Akıllı ve teknolojik parklar oluşturmayla ilgili çalışma ve çabamız devam ediyor. Özellikle şehrin yönetsel anlamda akıllı şehir hüviyetine bürünebilmesi için öncelikle tabi şehrin bu manadaki altyapısını kurgulamak gerekiyor. Parklar için de aynı durum geçerli. Bunlarla ilgili göreve geldiğimiz günden bu güne özellikle şehirde yapılan kazı çalışmalarını, onarım ve yenileme çalışmalarını bir fırsat olarak görüp bu çalışmalar sayesinde de teknolojik şehir yönetimi noktasında kendi altyapımızı oluşturma çabamız devam ediyor. Parklarımızda da parkların güncelleme süreci, yenilenme süreci gelen alanlarda yeni bir park oluşturuyorsak da o yeni parkı oluştururken teknoloji ihtiyacı olan altyapıyı kurarak parklarımızı akıllı park hüviyetine dönüştürüyoruz. Bu yıl toplamda 10 tane parkımızı dönüştürmüş olacağız. Özellikle bunları da belirlerken o parklardaki yaşanan gerçek durumu gözleyerek ihtiyacı buna göre önceliklendiriyoruz. Herhangi bir parkı sıraya almak yerine, o parkta eğer ki kullanım esnasında bir sorun, problem varsa ya da bunu öngörüyorsak bunu gidermek anlamında özellikle akıllı kameralar ve beraberinde bas konuş sistemleri gibi merkeze bilgi verilebilecek teknolojik altyapıyı koyarak akıllandırmış oluyoruz. Burada vatandaşlarımızın daha güvenli bir ortamda vakit geçirmelerini istiyoruz” dedi.

Başkan Taban, Kemalpaşa Mahallesinde bir parkın daha kameralarla donatarak daha güvenli hale getirildiğini hatırlatarak, “Asıl hedefimiz ve gelmek istediğimiz nokta da şu; şehrimizde oluşturduğumuz akıllı altyapı sayesinde yarın bu şehrin her noktasına koyduğumuz sensör ve kameralarla, ölçüm ve takip sistemlerini bir merkezden izleyerek parkların, sokakların, caddelerin güvenli şekilde takibini yapmak. Bu da bizlere yönetim anlayışımız noktasında bir yerde bir sorun varsa anında müdahale edebilme gibi bir imkan oluşturacak. Sorun olan bölgelerde rehabilite edici, önden giderek orada koruyucu hizmetleri nasıl yapabilirizi oluşturmamızı sağlayacak” diye konuştu.

Bursa

Bursa’da 2 katlı ev alev alev yandı

Haber Giriş:

on

Bursa’da gece saatlerinde 2 katlı evde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin 1 saatlik müdahalesi sonrası söndürüldü.

Bursa’nın İnegöl ilçesi Mezit Mahallesi’nde akşam saat 23.00 sıralarında Metin Haliloğlu’na ait 2 katlı evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Alevlerin kısa sürede tüm evi sardığı yangından güçlükle evden çıkan Haliloğlu, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, yangını çevredeki evlere sıçramadan yaklaşık 1 saatte kontrol altına alarak söndürdü.

Yangın sonucu ev kullanılamaz hale gelirken, çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

Devam Et

Bursa

Bursa’da 2 ilçede eğitime 1 gün ara

Haber Giriş:

on

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Bursa’nın Keles ve İnegöl ilçelerinde eğitme 1 gün daha ara verildiği açıklandı.

Keles Kaymakamlığı’nın yaptığı açıklamada, “İlçemizde etkili olan don ve buna bağlı oluşabilecek muhtemel riskler nedeniyle 20 Ocak 2022 Perşembe günü günü ilçe genelinde eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

İnegöl Kaymakamlığı’nın yaptığı açıklamada ise, “Meteorolojiden alınan bilgi doğrultusunda yüksek kesimlerde beklenen kar yağışı ve yollarda oluşabilecek buzlanma riski nedeniyle, taşımalı eğitim yoluyla okullarına giden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz 20 Ocak 2022 perşembe günü 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır” denildi.

Devam Et

İnegöl

Bursa İnegöl Belediyesi sosyal hizmetler personeli alımı yapacak

Haber Giriş:

on

Bursa İnegöl Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere sosyal yardım hizmetleri personeli ve saha personeli alacak.

İnegöl Belediyesi, Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere 2 farklı alanda görev yapacak 2 personel alımı yapacak.

1 kadın 1 erkek personel alımlarına ilişkin yapılan açıklamada, başvuruların cuma günü 17.00’ye kadar şahsen yapılması gerektiği ifade edildi.

İnegöl Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Sosyal Yardım Hizmetleri Personeli ve Saha Personeli alımıyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Müracaatlar 21 Ocak Cuma günü 17.00’ye kadar Kemalpaşa Mahallesi Cuma Sokak No:9/1 adresinde bulunan Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi zemin katında İnegöl Belediyesi Personel Hizmetlerine şahsen yapılacak. Saha personeli ön lisans mezunu, sosyal hizmetler mezunu ise lisans mezunu alım yapılacak. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan adaylar tercih edilecek. Her iki branş için de 35 yaşından gün almamış olmak, İnegöl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak ve B sınıfı ehliyete sahip olmak gerekiyor.”

Devam Et

Trend