Giriş:

Son Güncelleme:

Genel

Bursa Osmangazi̇ Beledi̇yesi̇nden Unutulmayacak 19 Mayıs Kli̇bi̇

BURSA OSMANGAZİ BELEDİYESİ, ÇOK ÖZEL 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI VİDEOSU HAZIRLADI.

Bursa Osmangazi Belediyesi, uzun yıllar unutulmayacak çok özel 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı videosu hazırladı. Henüz 10 yaşında olmasına rağmen müzik dehası olarak kabul edilen piyanist Arya Su Gülenç’in parmaklarından dökülen melodilere Osmangazi’nin muhteşem tarihi güzellikleri ev sahipliği yaptı.

Projeyi hazırlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Yetenekli güzel kızımızın parmaklarına Osmangazi’mizin muhteşem tarihi güzellikleri ev sahipliği yaptı. Dün, bugün ve yarın aynı kararlılıkla gençliğimizin yanındayız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

6 yaşında piyano çalmaya başlayan ve dünyanın birçok önemli şehrinde konserler veren Arya Su Gülenç, Crescendo Uluslararası Müzik Festivali’nde büyük ödülü aldı. Ödülünü New York’ta bulunan, dünyanın en prestijli salonlarından Carnegie Hall’de alan Gülenç, kısa bir konser de verdi. Arya Su, Genç Yetenekler projesindeki üstün yetenekli sanatçılar arasında.

Haberin Devamı

Genel

Düştüğü kanaldan kurtarılan tavşan korumaya alındı

Haber Giriş:

on

Sezgin ÖZDEMİR/ÇAMELİ (Denizli), (DHA)- DENİZLİ’nin Çameli ilçesinde su kanalına düşen tavşan, itfaiye ekibi tarafından kurtarıldı. Tavşan, itfaiye binasında korumaya alındı.
Yeni Mahalle Cumhuriyet Caddesi’ndeki Paşa Deresi kanalına düşen tavşanı görenler, itfaiyeden yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Çameli Şubesi ekipleri, merdiven ile kanala inip, tavşanı kurtardı. Veteriner tarafından sağlık kontrolünden geçirilen tavşan, itfaiye şubesine götürüldü. Burada koruma altına alınan tavşana su ve yiyecek verildi. Tavşan bir süre sonra doğaya bırakılacak.

FOTOĞRAFLI

Devam Et

Genel

Sağlıklı Turizm Belgesi, 160 detay incelenerek verilecek, tesisler gizli müşteriyle denetlenecek

Haber Giriş:

on

Engin ANAK/ALANYA(Antalya), (DHA)- TÜRKİYE genelinde 1 Haziran itibariyle sahiller ve deniz turizminde yasakların kalkmasının ardından başlayacak turizm sezonunda tesisler ‘Sağlıklı Turizm Belgesi’ni alarak faaliyet gösterebilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı program kapsamında belge verecek kurumlardan Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş, sertifika verilirken 160 detayın inceleneceğini söyledi. Demirtaş, “Her ay birer defa denetim yapacağız ve 2 ay da bir de gizli müşteriyle denetleyeceğiz” dedi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı koronavirüs sürecinde alınan tedbirler çerçevesinde açılacak olan turizm sezonunda geçerli olacak ‘Sağlıklı Turizm Sertifikasyon’ programını başlattı. Sertifika, Türkiye’deki tesislerin, tatil yapacak olan yerli ve yabancı turistlerin sağlığına yönelik aldığı önlemleri kapsıyor. Konaklamadan, tesis çalışanlarına ve hizmet alanına kadar birçok kriterin değerlendirildiği sertifika için bakanlık tarafından 5’i yabancı 6 şirket yetkilendirildi. TSE de sertifika veren kurumlar arasında yer aldı.
DÜNYADA İLK KEZ UYGULANDI
Sertifika programı hakkında bilgi veren TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş, gönüllülük esasıyla başvuru alındığını ve verilen sertifikanın turizm adına önemli olduğunu söyledi. Demirtaş, “Yaklaşık 2 aylık bir çalışma sonucunda bir sertifika programı oluşturuldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı bununla ilgili kriterleri belirledi. Bu kriterler çerçevesinde TSE’yi yetkilendirdi. İlk belgelendirmeyi ise Antalya’da gerçekleştirdik ve belgesini taktim ettik. Bu sertifika çok önemli ve dünyada ilk defa yapılan bir uygulama. Covid-19 sürecinde otellerin ve turizmin açılması adına çok önemli. Müşteriye önem veren, sağlıklı bir şekilde turizmle ilgili kaygıların ön plana çıkarılmasıyla ilgili başlayan bu hastalık sürecinde, turizmin açılması ve ülke adına büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.
GİZLİ MÜŞTERİYLE DENETLENECEK
Sertifika verilirken Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın oluşturduğu kontrol listesine göre hareket edildiğini belirten Demirtaş, “Bu liste Bilim Kurulu üyeleri tarafından kontrol edildi ve onayı alındı. Çok detaylı, 160’ın üzerinde soru ve kontrol detayları var. Misafirin turizm işletmesine girmesiyle başlayan ve oradaki tüm önlemleri içeren bir soru listesi var. Mutfaklarla, konaklama, odalar, asansörün kullanılması gibi tüm kurallar bu listenin içerisinde var. Bir otel bu kuralları yerine getirdiğinde sertifikayı almaya hak kazanıyor. Her ay birer defa denetim yapacağız ve 2 ay da bir de gizli müşteriyle denetleyeceğiz” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Devam Et

Genel

Fotoğraflar// 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde denetim

Haber Giriş:

on

Devam Et

Trend