#

Giriş:

Son Güncelleme:

Yenişehir

Bursa Yenişehir’de 15 Temmuz programı

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı, Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Yenişehir Kaymakamlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün tertip ettiği 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programına konuşmacı olarak gazi İlhami Çil katıldı.

15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Çil, “Bu aziz milletin mensubu olmakla iftihar ediyorum. Gençlerimizi ben Z kuşağı, Y kuşağı diye ayırmak istemiyorum. Gençlerimiz 15 Temmuzda olduğu gibi vatanına ve milletine sahip çıksınlar. Geleceklerine sahip çıksınlar, kendilerini iyi yetiştirsinler ve kesinlikle akıllarını, beyinlerini satmasınlar ve kimseye vermesinler. Onlar bizim geleceğimiz. Kırmızı çizgileri her zaman vatan, millet, bayrak ve devlet olsun. Bu coğrafyada, yüzyıllardır burada oturmanın bedeli olarak şehitler ve gaziler veriyoruz, bu milletin aziz evladı olmaktan ne kadar gurur duysam azdır. Bu millet vatanına her zaman olduğu gibi yine sahip çıkacaktır, ilelebet de çıkmaya devam edecektir. Bu bayrak inmeyecek, bu ezan dinmeyecek, bu vatan bölünmeyecektir inşallah” diye konuştu.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “15 Temmuz bir milletin dönüm noktası diyebiliriz. O geceyi Allah bir daha bizlere, Türk milletine yaşatmasın. Biz vatanımızda ölürüz, vatanımızı kimseye teslim etmeyiz. Hele hele hainler bu vatana ayak dahi basamazlar, yan da bakamazlar. Ne minarelerde ki ezanlarımız, ne de gönderlerdeki bayraklarımız hiçbir zaman dinmeyecek, inmeyecektir” dedi.

Bursa

Milletvekili Esgin’den Bursa Havalimanı için açık davet

Haber Giriş:

on

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Bursa Yenişehir Havalimanı’nın etkin kullanılması için siyaset üstü çağrıda bulundu.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda önemli açıklamalarda bulundu.

Bursa Yenişehir Havalimanı’nın etkin kullanılması yönünde uzun zamandır mücadele verildiğine dikkat çeken Esgin, “Açık Davetimdir” başlıklı paylaşımında şu mesajları verdi:

“Bursa Havalimanı’nın etkin olarak kullanılması için uzunca bir süredir büyük bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi siyaset üstü ve bütün Bursa olarak vermek zorundayız. Buna destek veren bütün hemşerilerimize teşekkür ederiz.

Pandemiden etkilenen bu sektörde yolculuğumuzun devam edebilmesi için güç birliği yapmak zorundayız. Mevcut hatlarımıza yeni hatlar ekleyebilmenin yegane yolu, var olan hatlarımızda yüksek doluluk oranları yakalayabilmektir. Siyaset kurumu, Bursa’nın bu sürecine katkı sağlamak gayretinde olmalıdır. Buradan bir siyasi polemik çıkarmak, algı yapmaya çalışmak, ancak Bursa’ya zarar vermek anlamına gelir.

Havaalanımızın ve hava kargo taşımacılığımızın daha işlevsel hale gelmesi hepimizin elinde. Anadolu Jet’in sefer sayısının artmasının yanı sıra Bursa merkezli bir hava yolu şirketinin kurulması da temel stratejilerimizin arasında olmalıdır.

Şimdi tekraren bütün siyaset yapan kurumlar, hemşehri derneklerimiz, iş dünyamız, basınımız ve Bursa sevdalılarını Bursa Havalimanı ortak gündeminde bir araya gelmeye davet ediyorum” dedi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da çaldıkları paraları saman balyalarına sakladılar

Haber Giriş:

on

Bursa İl Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, saman balyalarının arasına saklanan ve çalıntı olduğu belirlenen 139 bin lira, 8 adet çek ve 4 senet bulundu.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Bursa’nın Yenişehir ilçesi Çayırlı Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir iş yerinde hırsızlık olduğu ihbarını alarak harekete geçti.

Ekipler, yapılan araştırma neticesinde hırsızlık öncesi, M.B. ve M.Ç. isimli şahısların söz konusu işletmeye keşif maksatlı geldiklerini tespit etti. Şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliler M.Ç. ve M.B., birlikte kasayı açarak çıkan paraları M.B. isimli şahsa ait olan samanlıktaki saman balyalarının arasına sakladıklarını itiraf etti.

Saman balyaları arasında yapılan aramada toplamda 139 bin 155 lira, 8 adet çek, 4 adet senet ele geçirildi. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da ayağı bisiklete sıkışan çocuğu itfaiye kurtardı

Haber Giriş:

on

Bursa’da kullandığı bisiklete ayağı sıkışan küçük çocuğun yardımına itfaiye ekipleri yetişti.

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde arkadaşlarıyla birlikte bisiklet binen  çocuğun ayağı bisikletine sıkıştı. Uzun süre ayağını sıkıştığı yerden kurtarmaya çalışan çocuk için itfaiyeden yardım istendi. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri çocuğun bacağını sıkıştığı yerden kurtardı. İtfaiye tarafından kurtarılan küçük çocuk sağlık kontrolünün yapılması için Yenişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı

.

Devam Et

Trend