#

Giriş:

Son Güncelleme:

Yıldırım

Bursa Yıldırım Belediyesinden diyabet taraması

Bursa Yıldırım Belediyesi Aile Sağlığı Eğitim Merkezi (YASEM), diyabet hastalığına dikkat çekmek hedefiyle bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi.

Yıldırım Belediyesi Aile Sağlığı Eğitim Merkezi, ücretsiz sağlık taraması ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda modern çağın hastalıkları arasında yer alan diyabet hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına Yediselviler Muhtarlığı’nda mahalle sakinlerine şeker ölçümü yapılarak bilgilendirmelerde bulunuldu. Diyabetin erken teşhis ile kontrol altına alınabileceğini söyleyen sağlık ekibi, şeker hastalığı ile mücadelede hareketli bir hayat sürmenin, doğru ve sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekti.

Yıldırım Aile Sağlığı Eğitim Merkezi’yle Yıldırımlıların hayat kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Aile Sağlığı Eğitim Merkezi’yle birlikte, ilçenin her noktasında hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici sağlık hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımızla tek tek ilgilenen sağlık personelimiz, gerekli konularda bilgilendirme çalışmaları yaparak, dikkat edilmesi gereken konularda uyarıda bulunuyor” dedi.

Yorum için tıkla

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir Giriş

Yorum yazın

Haberin Devamı

Bursa

Bursa’da temizlik görevlisinden örnek hareket

Bursa’da çevre temizliği yaptığı sırada çöp konteynerinin yanında içi para dolu çanta bulan temizlik görevlisi, durumu polise bildirerek çantayı sahibine ulaştırdı.

Haber Giriş:

on

Olay, merkez Yıldırım ilçesinde sabah saat 8.30 sıralarında meydana geldi.

İşçiler çöp konteynerini almak isterken, konteynerin yanında kadın kol çantasını fark etti. Çanta içerisinde para ve cep telefonu olduğunu gören görevliler durumu polis ekiplerine bildirdi.

Temizlik görevlilerinin yanına gelen Yıldırım SÖS Büro Amirliğine bağlı polis ekipleri çanta içerisindeki 18 bin 190 lira parayı ve cep telefonunu tutanakla teslim aldı. Ekipler çantadan çıkan kimlikle sahibi Sevgi Kaplan’a ulaştı. Yapılan görüşmede çöp konteynerinin bulunduğu sokakta oturan ve sabah saatlerinde taksiyle evine geldiğini beyan eden kadın, çantasını takside düşürdüğünü düşünüp, durakla iletişime geçti. Duraktan verilen bilgiyle çantanın takside olmadığını öğrenen kadın, sabah saatlerinde polislerin kendisini aramasıyla çantasının kaybolduğunu öğrendi.

Bulunan çanta Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla eksiksiz olarak Sevgi Kaplan’a teslim edildi. Çanta sahibi Sevgi Kaplan, çantasını bulan temizlik görevlileriyle fotoğraf çektirip teşekkür etti.

Devam Et

Spor

Bursa Yıldırımspor’un hedefi şampiyonluk

Bolu’da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Bursa Yıldırımspor hedefini şampiyonluk olarak belirledi.

Haber Giriş:

on

“Şampiyon olup 2. Lig’e çıkacağız”

Bursa Yıldırım Spor Kulübü Başkanı Ekrem Senal gelecek sezon hakkında Line TV’ye özel açıklamalarda bulundu. Senal önümüzdeki sezon için hedeflerinin mutlak şampiyonluk olduğunu dile getirerek “Son 2 yıldır ligin son maçlarında 2.Lig’e çıkmayı başaramadık. Bu sezon play off stresi yaşamadan 1. olup direk 2. lige yükselmek istiyoruz. Yeni sezon için Teknik Direktörlüğe Mesut Ünal’ı getirdik. Mesut Hocamız takıma müthiş bir ivme getirdi. Çalışmalarımız Bolu’da tüm hızıyla sürüyor. Son hazırlık maçında Sarıyer’i 3-0 yenmeyi başardık. Bursa Yıldırımspor’un biliyorsunuz yetiştirici özelliği de çok iyi. Transfer ettiğimiz tecrübeli oyuncular ve yetiştirdiğimiz genç futbolcularla bu sezon ligin favorisi olacağız. Takviyelerimiz devam edecek. 2 tecrübeli futbolcuyla daha sözleşme imzalayacağız” dedi

“Yeni sezonda maçlarımızı kendi sahamızda oynamak istiyoruz”

Başkan Senal ayrıca “Biliyorsunuz Bursa Yıldırımspor olarak biz maçlarımızı Minareliçavuş tesislerinde oynuyorduk. Vakıfköy Bera Tesislerinde bize tahsis edilen stadyumda eksikler bulunuyor. Zemin ve koltuklarda olan eksiklerin bir an önce Belediye ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından giderilip maçlarımızı kendi sahamızda oynamak istiyoruz. Bu şampiyonluk hedefleyen bir kulüp için çok önemli” dedi

 

 

Devam Et

Bursa

Aşık Yunus’un türbesi gün yüzüne çıkarıldı

Bursa Yıldırım Belediyesi, türbesi apartmanların arasında kalan Âşık Yunus için harekete geçip türbenin etrafını açmak için çalışma başlattı. Bir apartmanı komple yıktıklarını ifade eden Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Gerekli kamulaştırma işlemlerinden sonra türbenin etrafında yıkım çalışması gerçekleştirerek türbe alanını meydana çıkardık. Türbenin etrafında çevre düzenlemesi de gerçekleştirip Yıldırım’ın değerlerinden olan Âşık Yunus’a sahip çıkacağız” dedi.

Haber Giriş:

on

Bursa Yıldırım Belediyesi, Niyazi Mısri tarafından bulunup, 1700’lü yıllarda Yedekçi Ali Efendi tarafından inşa edilen ve zamanla tahrip olarak günümüze ulaşamayan türbe ve mescitten kalan Âşık Yunus, Yunus Emre ve âşıkların önderi Abdürrezzak’a ait kabirleri binalar arasından kurtararak hak ettiği değere kavuşturuyor. Kamulaştırma çalışmalarının tamamlanıp yıkımların gerçekleştirildiği türbe alanında, gerekli çevre düzenlemeleri yapılarak önemli bir eser daha gün yüzüne çıkarılacak.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa’nın maneviyat bakımından son derece zengin bir şehir olduğunu, bilindik manevi şahsiyetlerin yanında bilinmeyen bir o kadar da manevi şahsiyetlerin bulunduğunu, bunlardan birinin de Âşık Yunus Hazretleri olduğunu belirtti.

Yıldırım’ın önemli değerleri arasında yer alan ancak geçmişte yapılan hatalar nedeniyle bugüne kadar hak ettiği değeri göremeyen Âşık Yunus’un ve beraberindeki isimlerin ebedi istirahatgahlarının, bölgede yapılan yıkımlarla meydana çıkarıldığını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Karamazak Mahallemizde, Yeşil Külliyesi ile Emirsultan Külliyesi arasındaki bir noktada yer alan Emir Sultan Hazretleri’nin dervişi olarak bilinen Sufi Şair Âşık Yunus’un üç apartman arasındaki boşlukta bulunan türbesi, dar bir koridordan geçilerek ziyaret edilebiliyordu. Bizler de Yıldırım Belediyesi olarak türbenin etrafını açmak için bir çalışma başlattık. Türbeyi ortaya çıkarmak için gerekli kamulaştırmaları yapıp yıkım işlemini tamamladık. İnşallah yüzyıllar öncesinden bize seslenen ‘sordum sarı çiçeğe annen baban var mıdır?’, ‘şol cennetin ırmakları akar Allah deyu deyu’ gibi ilahilerimizin yazarı Âşık Yunus’un türbesini gün yüzüne çıkarıyoruz. Âşık Yunus’a vefa borcumuzu ödeyeceğiz” dedi.

Devam Et

Trend