#

Giriş:

Son Güncelleme:

Genel

Bursa Yıldırım’da “Geleceğe El Ver, Geleceğe Yön Ver” projesi

Mesleki ve teknik eğitim algısının güçlendirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı medya ve iletişim sektör temsilcileri ile Ankara’da çalıştay düzenledi. Çalıştaya Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü adına Yıldırım MTAL Okul Müdürü Ömer YILMAZ ve Gazetecilik alan öğretmeni Can AKBULAK katılım sağladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin güçlendirilmesi için yeni bir proje hayata geçirdi.

“Geleceğe El Ver, Geleceğe Yön Ver” sloganıyla yola çıkan METEK-III projesinde bütüncül bir yaklaşımla mesleki eğitim ekosisteminde yer alan öğrenci, öğretmen, idareci ve veli gibi tüm tarafların faydalanacağı faaliyetler hayata geçiriliyor.

Projenin en önemli faaliyetlerinden biri de Türkiye’de mesleki ve teknik eğitim algısının güçlendirilmesi için iletişim çalışmaları olarak planlandı. Eylül ayında Türkiye genelinde yapılan mesleki ve teknik eğitim algı anketi 4000’i aşkın kişi tarafından yanıtlandı.

Bu anketin sonuçlarına göre mesleki ve teknik eğitim Türkiye’nin ekonomik gelişimi için kritik bir role sahip ancak özel sektör ile iş birliklerinin güçlendirilmesi gerekiyor. Anket analizlerinin tamamlanmasıyla birlikte mesleki ve teknik eğitimin algısının güçlendirilmesi için 27-28 Eylül tarihlerinde Ankara’da medya ve iletişim sektör temsilcileri Milli Eğitim Bakanlığı ile bir araya gelerek kampanyalar geliştirdi.

Öğretmenlerin gelişimini odağına alan projede yeni bir model olan Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin kurulması hedefleniyor. 3000’i aşkın öğretmenin özel sektör işbirliği ile sürekli mesleki gelişimlerinin desteklenmesi için iş başı eğitimler planlanıyor. Bu eğitimler sayesinde mesleki ve teknik eğitim kalitesinin güçlendirilerek, mesleki eğitimde kalite kültürünün daha yerleşik hale gelmesi amaçlanıyor.

Haberin Devamı

Genel

Mısır’da kilisede yangın: 41 ölü,55 yaralı

Mısır’ın başkenti Kahire yakınında yer alan Gize bölgesindeki bir kilisede çıkan yangında 41 kişi hayatını kaybetti, 55 kişi ise yaralandı.

Haber Giriş:

on

Mısır’ın başkenti Kahire yakınında yer alan Gize bölgesindeki İmbaba semtinde Kıpti Kilisesi’ne bağlı Ebu Sifin Kilisesi’nde yangın çıktı. Yetkililer yangın nedeniyle 41 kişinin hayatını kaybettiğini, 55 kişinin ise yaralandığını açıkladı. Mısır Sağlık Bakanlığı 30 ambulansın olay yerine sevk edildiğini ve yaralıların hastanede tedavi altına alındığını belirtti.

Mısır polisi yangının kısa devre nedeniyle çıktığını belirtti. Mısır Cumhurbaşkanı Abdel Fattah el-Sissi, ilgili tüm kurumları göreve çağırırken Gize Valiliği, hayatını kaybedenlerin ailelerine 50 bin pound, yaralanan kişilerin ailelerine ise 10 bin pound yardım yapılması talimatı verdi.

Devam Et

Genel

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Kaftancıoğlu’na tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Milletimizin oylarıyla seçilmiş cumhurbaşkanına ‘diktatör’ demek, demokratik siyaseti nefret siyasetinin örtüsü olarak kullananların dilidir. Cumhurbaşkanımıza muhalefet diliyle değil Yassıada diliyle hitap etmek, demokratik siyasetin namusuna kastetmektir. Yassıada zihniyeti ile arasına mesafe koyamayanlar Cumhuriyetten, demokrasiden ve milli iradeden söz edemez. Asıl diktatörlük, milli iradeye saygısızlıktır” dedi.

Haber Giriş:

on

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan açıklamalarına sert sözlerle tepki gösterdi. Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:
“Örgütlü nefret siyasetinin İstanbul temsilcilerinden biri Cumhurbaşkanımızı ‘diktatör’ diyerek hedef almış. Bu siyasi ahlaksızlığı yapanlar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık ediyorlar. Aynı zamanda milli iradeyi hedef alıyorlar. Demokrasi düşmanlığı budur! Milli iradeyle kavgalı bu zihniyet daha önce de ‘erken seçimle veya başka bir şekilde’ iktidarı devirmekten söz ederek, demokrasi düşmanı müdahale çağrısında bulunuyordu. Seçimle iktidar değişimi nasıl olur herkes biliyor. Seçim dışında neyi kastettikleri ise asıl niyetleridir. Örgütlü nefret siyaseti, gerçek niyetini demokratik söylemin arkasına saklayarak sinsi bir oyun oynuyor. Gerçek demokrasi sınavlarında ise sürekli sınıfta kalıyorlar. Milletimizin oylarıyla seçilmiş cumhurbaşkanına ‘diktatör’ demek, demokratik siyaseti nefret siyasetinin örtüsü olarak kullananların dilidir. Cumhurbaşkanımıza muhalefet diliyle değil Yassıada diliyle hitap etmek, demokratik siyasetin namusuna kastetmektir. Yassıada zihniyeti ile arasına mesafe koyamayanlar Cumhuriyetten, demokrasiden ve milli iradeden söz edemez! Yassıada zihniyetine yaslanarak sözde demokrat görünmeye çalışanların bu süreçlere ilkesel değil keyfi yaklaştıkları ortadadır. CHP yönetiminin, milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza karşı söylenen söz hakkında net bir tavır alması gerekmektedir. Asıl diktatörlük, milli iradeye saygısızlıktır. Partimizin kuruluş yıldönümünde bir kere daha ilan ediyoruz ki, millet egemenliğini, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi milli iradeye saygısızlık yapan dikta zihniyetine karşı korumaya devam edeceğiz.”

Devam Et

Genel

MSB: 5 terörist etkisiz hale getirildi

Haber Giriş:

on

MSB: “Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit ve Pençe-Kaplan operasyon bölgelerinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist daha Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi.”

Devam Et

Trend