#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Bursa’da film gibi kovalamaca! Takviye ekip sevk edildi

Bursa’da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edip, otomobiliyle polisin ‘dur’ ihtarına uymayan M.B. (37) yaklaşık 25 kilometrelik kovalamacanın ardından yakalandı. M.B. gözaltına alınırken, yanındaki oğlu R.B. (14) ise evine götürülerek annesine teslim edildi. Oğlu ve kendisine toplam 6 bin 300 TL ceza kesilen M.B., basın mensuplarının “Polisten neden kaçtın?” sorusuna “Çocuk var diye kaçtım” dedi. Kovalamaca anı ise saniye saniye görüntülendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Osmangazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında yaptıkları uygulama sırasında saat 23.00 sıralarında Soğanlı Mahallesi Kanalboyu Caddesi’nde 16 RU 465 plakalı otomobili durdurmak istedi. Polisin ‘dur’ ihtarına uymayan sürücü, hızını artırıp, yoluna devam etti, polis ekipleri de peşine düştü. Anons üzerine bölgeye takviye ekipler sevk edildi.

İzini kaybettirmek için ara sokaklara giren sürücü, ardından Avrupa Konseyi Bulvarı’na çıkarak kaçışını sürdürdü. Yaklaşık 25 kilometrelik kovalamacanın ardından kaçamayacağını anlayan otomobilin sürücüsü, aracı durdurup teslim oldu. Sürücü M.B. gözaltına alınırken, yanındaki oğlu R.B. ise evlerine götürülerek annesine teslim edildi.

‘ÇOCUK VAR DİYE KAÇTIM’

M.B. emniyete götürülürken basın mensuplarının “Neden kaçtın?” sorusunu “Çocuk var diye kaçtım” diye cevap verdi. M.B. ve oğlu R.B.’ye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden toplam 6 bin 300 TL ceza kesildi. Muayenesinin eksik olduğu tespit edilen otomobil ise emniyet otoparkına çekildi.

Bursa

Bursa’da 2021’de 157 hekim istifa etti

Haber Giriş:

on

Covid-19 salgının başladığı günden bu zamana kadar iş yükü ağırlaşan sağlık çalışanları, yaşadıkları ekonomik sıkıntıları dile getirmek amacıyla gerçekleştirdikleri eylemlere seslerini duyurmaya çalışıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, özellikle 2021’de yoğunlaşan hekim istifalarına dikkat çekerek, hükümeti sağlık personelinin sorunlarını ciddiye alarak çözmeye davet etti.

AK Parti’nin 2000’li yılların başında “İstediğiniz hastanede, istediğiniz doktordan hizmet alacaksınız” diyerek iktidara geldiğini hatırlatan Karaca, “Bırakın istediğiniz doktora muayene olmayı, kamu hastanelerinde muayene için randevu dahi alınamıyor. Eskiden SSK hastanelerinde kuyruk vardı diye eleştiriyorlar, bugün ise gözle görülmeyen bir randevu alma kuyruğu var. Hastalar randevu alamadıkları için hastanelere gidemediklerinden, artık hastanelerde kuyruk yok, telefon başında kuyruk var.” dedi.

BURSA’DA 2021’DE 157 HEKİM İSTİFA ETTİ

Kamuda görev yapan doktor sayısının hızla azaldığına dikkat çeken Karaca, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nden bilgi edinme çerçevesinde aldığı bilgiyi paylaşarak şunları söyledi:

“2021 yılında Bursa’daki kamu hastanelerinde 1.343 uzman tabip, 1.353 tabip olmak üzere toplam 2.696 hekim görev yapıyor. 2021 içinde 79’u uzman tabip, 78’i tabip olmak üzere Bursa’da toplam 157 hekim görevden istifa etti. Çünkü AK Parti iktidarı döneminde doktorlar adeta kamu hastanelerinden kaçmak zorunda bırakılıyor. AK Parti hükümeti sağlık personelinin haklı taleplerine kulak vermelidir” dedi.

SON İKİ AYDA İSTİFALAR İKİYE KATLANDI

Bu konuda kasım ayı başında bir açıklama daha yaptığının altını çizen CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre Bursa’da 2021 Ocak-Kasım döneminde toplam 91 hekimin kamudan ayrıldığını, Kasım-Aralık döneminde ise istifalara 66 hekimin daha eklendiğini kaydetti. Karaca, 2022 bütçesinde de sağlık personelinin taleplerini karşılayacak bir yaklaşımın bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Devam Et

Bursa

Kalp hastası uçak ambulansla Bursa’ya getirildi

Haber Giriş:

on

Malatya’da tedavi gören 50 yaşındaki kalp hastası İ.B., uçak ambulansla Bursa’ya getirildi.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mitral kapak yetmezliği tedavisine devam edilen İ.B.’nin ileri tetkik ve tedavi ihtiyacı üzerine Sağlık Bakanlığı ile irtibata geçildi.

Yapılan araştırma sonucunda hastanın tedavisinin Bursa’da gerçekleştirebileceği öğrenilince, uçak ambulans hazırlandı.

Uçak ambulans ile Malatya Havaalanı’ndan alınan hasta, gece saat 21.00 sularında Bursa Yenişehir Havaalanı’na getirildi.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 ekibince havaalanından alınan İ.B., ambulans ile Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledildi.

Hastanın tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Devam Et

Bursa

Gram gram alınan kırmızı ete yeniden zam

Haber Giriş:

on

AYŞE NUR BÜYÜKHAN – Vatandaşın güçlükle aldığı kırmızı ete yeni bir zam daha geldi. Et ve Süt Kurumu üreticiden aldığı karkas etin alım fiyatını artırdı. Büyükbaş hayvan etinde kiloda 4 ila 10 lira arasında değişen oranlarda zam yapan Et ve Süt Kurumu kuzu ve koyun etinde ise kilo da 10 lira zam uyguladı. Yani vatandaş gram gram tartıp aldığı kırmızı eti daha pahalıya satın alacak. Son gelen zamlarla tavuk etinin fiyatının da kırmızı etten farkı kalmadı. O nedenle vatandaşlar tavuk yerine kırmızı et almayı tercih ediyor.

Devam Et

Trend