#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Bursa’da istifa eden Kaşıkçı’dan şok sözler!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ziyaretinde 3 gün önce görevinden istifa eden ve yerine Balıkesir İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz’ın atandığı Bursa Eski İl Sağlık Müdürü Halim Ömer Kaşıkçı’dan şok sözler!

Bursa’da vaka sayılarının ve koronavirüs sürecinin tırmanışa geçtiği şu günlerde Halim Ömer Kaşıkçı’nın istifasını birçok kişi farkı nedenlerle ele aldı. Kaşıkçı sessizliğini bozdu ve görevinden istifa sürecini  YeniDönem gazetesinden Nuri Yavuz’a verdiği demeçte açıkladı.

Kaşıkçı, “Bursa’yı devletin bürokratları değil paralel bazı yapılar yönetmiş yakın zamana kadar, hala daha yönetmek istiyorlar” dedi.

Kaşıkçı,  YeniDönem’e verdiği demeçte şu açıklamalarda bulundu:

“Daha Bursa’ya gelmeden ilk beyanatımı YeniDönem‘e vermiştim. Ayrılırken de son beyanatımı YeniDönem’e vererek Bursa defterini kapatıyorum.

Bakanlıkta, atandığım ilk gün üst düzey bir bürokrat arkadaşım bana ‘Bursa için sevindim ama senin için üzüldüm, Bursa çok sıkıntılı bir şehir’ demişti… Ne demek istediğini anlamam için birkaç hafta yetti aslında! Sn. Bakanımızla Bursa’ya İl Müdürü olarak atanma konusunu ilk defa konuşurken küçük çocuğum ile yaşlı babam ve annem olduğunu, onlarla beraber olmayı Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne tercih edeceğimi söylemiştim… Benim için bu makamların hiçbir şey ifade etmediğini de eklemiştim… Sn. Bakanım, kendilerinin de yaşlı anne babası olduğunu ve bana ihtiyaç olduğunu ifade edince, devlet terbiyem gereği görevi kabul etmiştim…

“BURSA’YI PARALEL YAPILAR YÖNETMEK İSTİYOR”

Bursa gerçekten farklı bir şehir… Birkaç ay geçince bana alışıp alışamadığımı soranlara şu cevabı vermiştim, ‘Bursa’ya alıştım ama pek sevemedim...’ Bursa’nın ya da bazı kendini Bursalı addedenlerin ise bana alışamayacağını hissediyordum… Zira Bursa’da bazı siyasilerin ve yerel STK’ların alıştığı bürokrat profiline çok uzak olduğumu anlamıştım… Çünkü onların menfaatleri Bursa’nın ve kamunun âli menfaatinin çok önünde. Bursa’yı devletin bürokratları değil paralel bazı yapılar yönetmiş yakın zamana kadar, hâlâ daha yönetmek istiyorlar!

“ECDAR YADİGARI BU ŞEHRE YAKIŞMAYAN O KADAR ÇOK AKTÖR VAR Kİ!”

Bunu üzülerek söylüyorum; bunun için her yolu kullanıyorlar. Kendini gazeteci zanneden bazı kiralık ya da devre mülk kalemşorlar ise bunun ana aktörleri… Algı ve dedikoduyu da bunlar üzerinden yapıyorlar. Ecdat yadigârı bu şehre yakışmayan o kadar çok aktör var ki!.. Şükür ki devlet bunun farkında… Bu anlamda AK Parti İl Başkanı Sn. Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur Aktaş, MHP il yöneticilerinin ve bazı vekillerimizin bu yapıdan istisna olduğunu ifade etmeliyim… Hiçbir zaman uygunsuz bir talepleri olmadı… Allah onlardan razı olsun…

“AİLEM İSTİFA ETMEMDE ÖNEMLİ BİR GEREKÇE”

Ailemin Bursa’ya gelmek istememesi de benim için önemli bir gerekçe idi istifa etmemde… Bu görevlerin geçici olduğunu bilen eşim ve büyük kızım mevcut düzenlerini bozmak istemediler haklı olarak…

Sonuçta bazı yazılan çizilenler değil istifa nedenim bu tabiri caizse; doku uyumsuzluğu…”

Bursa

Avrupa güreş şampiyonu Bursa’da virüse yenildi

Haber Giriş:

on

Avrupa şampiyonu eski milli güreşçi Nihat Kabanlı 76 yaşında koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Avrupa şampiyonu milli güreşçilerinden Nihat Kabanlı, 76 yaşında koronavirüs tedavisi gördüğü Bursa Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde Avrupa şampiyonlarından eski milli güreşçi Reşit Karabacak da koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

Türkiye Güreş Federasyonu Nihat Kabanlı için bir mesaj yayımladı.

Mesajda, “Avrupa Şampiyonu güreşçilerimizden Nihat Kabanlı tedavi gördüğü Bursa Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Bir süredir Covid 19’a bağlı olarak, nefes darlığı ve kan değerlerinin düşük olmasından dolayı yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Kabanlı tüm müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu. Avrupa şampiyonu Reşit Karabacak’ın ardından Nihat Kabanlı’nın da ölümü güreş ailesini yasa boğdu. Türkiye Güreş Federasyonu olarak merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm güreş camiasına başsağlığı diliyoruz” denildi.

NİHAT KABANLI KİMDİR?

  • 1944 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Nihat Kabanlı, 1964 yılı Köstence’de Serbest stil 63 Kg da Balkan şampiyonu,
  • 1965 yılı Yanbolu Bulgaristan’da Serbest stil 63 Kg da Balkan ikincisi,
  • 1966 yılı Almanya’da Serbest stil 63 Kg da Avrupa üçüncüsü, 1966 yılı Toledo A.B.D. de Serbest stil 63 Kg da Dünya 3.
  • 1967 yılı İstanbul’da Serbest stil 63 Kg da Avrupa şampiyonu.
  • 1969 yılı Sofya’da Serbest stil 68 Kg da Avrupa 4. oldu.
  • Güreş Eğitim Merkezlerinde ve Milli Takımda Antrenörlük yaptı.

Devam Et

Bursa

Bursa Nilüfer’de su kesintisi

Haber Giriş:

on

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında, Nilüfer ilçesinde su kesintisi uygulanacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler 1. Bölge Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında, Nilüfer İlçesi 29 Ekim Mahallesi İzmir Yolu Caddesi, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi, Uğur Mumcu Bulvarı ve Ayvalı Dere arasında kalan bölgede (Bursaspor Tesisleri hariç) 03.12.2020 tarihinde 10:00-18:00 saatleri arasında su kesintisi yapılacak.

Devam Et

Bursa

Bursa’da yayalara yol vermeyen 40 sürücüye ceza

Haber Giriş:

on

Bursa’nın İnegöl ilçesinde polis ekipleri, yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen 40 araç sürücüsüne, 598 liradan olmak üzere toplam 23 bin 920 lira ceza kesti.

İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Sinanbey Mahallesi, Ahmet Akyollu Caddesi’nde yaya geçitlerinde uygulama yaptı. Uygulamada yayalara yol vermeyen 40 sürücüye, her birine 598 liradan toplam 23 bin 920 lira para cezası uygulandı.

Yayaya yol vermediği için ekiplerce durdurulan sürücülerden Adnan Koşarer, Emniyet Müdürlüğü ekiplerine itiraz ederek, yayaya yol verdiğini, fakat bir önceki yaya geçidinde yol verip vermediğini hatırlamadığını söyledi.

Devam Et

Trend