#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Bursa’da istifa eden Kaşıkçı’dan şok sözler!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ziyaretinde 3 gün önce görevinden istifa eden ve yerine Balıkesir İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz’ın atandığı Bursa Eski İl Sağlık Müdürü Halim Ömer Kaşıkçı’dan şok sözler!

Bursa’da vaka sayılarının ve koronavirüs sürecinin tırmanışa geçtiği şu günlerde Halim Ömer Kaşıkçı’nın istifasını birçok kişi farkı nedenlerle ele aldı. Kaşıkçı sessizliğini bozdu ve görevinden istifa sürecini  YeniDönem gazetesinden Nuri Yavuz’a verdiği demeçte açıkladı.

Kaşıkçı, “Bursa’yı devletin bürokratları değil paralel bazı yapılar yönetmiş yakın zamana kadar, hala daha yönetmek istiyorlar” dedi.

Kaşıkçı,  YeniDönem’e verdiği demeçte şu açıklamalarda bulundu:

“Daha Bursa’ya gelmeden ilk beyanatımı YeniDönem‘e vermiştim. Ayrılırken de son beyanatımı YeniDönem’e vererek Bursa defterini kapatıyorum.

Bakanlıkta, atandığım ilk gün üst düzey bir bürokrat arkadaşım bana ‘Bursa için sevindim ama senin için üzüldüm, Bursa çok sıkıntılı bir şehir’ demişti… Ne demek istediğini anlamam için birkaç hafta yetti aslında! Sn. Bakanımızla Bursa’ya İl Müdürü olarak atanma konusunu ilk defa konuşurken küçük çocuğum ile yaşlı babam ve annem olduğunu, onlarla beraber olmayı Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne tercih edeceğimi söylemiştim… Benim için bu makamların hiçbir şey ifade etmediğini de eklemiştim… Sn. Bakanım, kendilerinin de yaşlı anne babası olduğunu ve bana ihtiyaç olduğunu ifade edince, devlet terbiyem gereği görevi kabul etmiştim…

“BURSA’YI PARALEL YAPILAR YÖNETMEK İSTİYOR”

Bursa gerçekten farklı bir şehir… Birkaç ay geçince bana alışıp alışamadığımı soranlara şu cevabı vermiştim, ‘Bursa’ya alıştım ama pek sevemedim...’ Bursa’nın ya da bazı kendini Bursalı addedenlerin ise bana alışamayacağını hissediyordum… Zira Bursa’da bazı siyasilerin ve yerel STK’ların alıştığı bürokrat profiline çok uzak olduğumu anlamıştım… Çünkü onların menfaatleri Bursa’nın ve kamunun âli menfaatinin çok önünde. Bursa’yı devletin bürokratları değil paralel bazı yapılar yönetmiş yakın zamana kadar, hâlâ daha yönetmek istiyorlar!

“ECDAR YADİGARI BU ŞEHRE YAKIŞMAYAN O KADAR ÇOK AKTÖR VAR Kİ!”

Bunu üzülerek söylüyorum; bunun için her yolu kullanıyorlar. Kendini gazeteci zanneden bazı kiralık ya da devre mülk kalemşorlar ise bunun ana aktörleri… Algı ve dedikoduyu da bunlar üzerinden yapıyorlar. Ecdat yadigârı bu şehre yakışmayan o kadar çok aktör var ki!.. Şükür ki devlet bunun farkında… Bu anlamda AK Parti İl Başkanı Sn. Ayhan Salman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur Aktaş, MHP il yöneticilerinin ve bazı vekillerimizin bu yapıdan istisna olduğunu ifade etmeliyim… Hiçbir zaman uygunsuz bir talepleri olmadı… Allah onlardan razı olsun…

“AİLEM İSTİFA ETMEMDE ÖNEMLİ BİR GEREKÇE”

Ailemin Bursa’ya gelmek istememesi de benim için önemli bir gerekçe idi istifa etmemde… Bu görevlerin geçici olduğunu bilen eşim ve büyük kızım mevcut düzenlerini bozmak istemediler haklı olarak…

Sonuçta bazı yazılan çizilenler değil istifa nedenim bu tabiri caizse; doku uyumsuzluğu…”

Bursa

Kestel, otopark ve pazar alanına kavuştu

Haber Giriş:

on

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kestel’e kazandırılan katlı otopark ve pazar alanı törenle hizmete açıldı.

Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe hazırlarken, 17 ilçede de yaşam kalitesini yükseltecek yatırımlara hız veren Büyükşehir Belediyesi, Kestel ilçesine de modern bir katlı otopark ve pazar alanı kazandırdı.

Kestel Ahmet Vefik Paşa Mahallesi’nde toplam 15 bin 792 metrekare inşaat alanına sahip 4 katlı kompleks, 264 araç kapasiteli otopark, yaklaşık 5 bin metrekarelik pazar alanı ve Bursa Caddesi’ne cepheli 1900 metrekarelik kapalı dükkan alanını da bünyesinde barındırıyor.

İlçe merkezindeki parklanma sorununa çözüm üretmenin yanında, pazar alanıyla vatandaşlara daha sağlıklı ortamda alışveriş imkanı sunacak olan tesis, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, AK Parti İl Başkanvekili Mustafa Yavuz ve ilçe halkının katıldığı törenle hizmete açıldı.

Yatırımlara devam

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, törende yaptığı konuşmada pandemi nedeniyle 16-17 aydır çok zorlu günler geçirildiğini ancak hayatın devam ettiğini hatırlatarak, hayatın normal şekilde seyrini sağlamak için yoğun çaba harcadıklarını söyledi.

Sağlıktan ulaşıma, altyapıdan spora, restorasyonlardan sosyal kültürel hizmetlere kadar her alanda önemli yatırımlar yaptıklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz yatırımların açılışını bir bir yapacağız. Çok yakında Kestel başta olmak üzere tüm ilçelerimizdeki değişim ve dönüşümü hep birlikte göreceğiz. Kestel’de Lise Caddesi, Bursa Caddesi, Namık Kemal Caddesi ve Fevzi Çakmak Caddesi’nde tretuvar çalışmalarını tamamladık. Bir hafta 10 gün içerisinde asfaltlama çalışmalarına da başlıyoruz. Kırsal mahallelerimizde devam eden çalışmalarımız var. Bizim şehrimizi daha ileriye taşıma noktasında heyecanımız var. Bugün de 16,5 milyon liraya mal olan otopark ve kapalı Pazar alanını hizmete açıyoruz. Daha nicelerini yapacağız. Otopark ve Pazar alanımız Kestel’e hayırlı olsun” dedi.

Parklanma derdine son

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır da hazırladıkları ulaşım master planı kapsamında otoparkların olmazsa olmaz bir konu olduğunu belirterek, hizmete açılan otoparkın yanı sıra Kent Meydanı projesi kapsamında yapılacak yeraltı otoparkı ile toplamda 1000 araçlık kapalı otoparka sahip olacaklarını hatırlattı.

Bu tesisi Kestel’e kazandıran Başkan Aktaş ve arazinin kamulaştırılması konusunda geçtiğimiz dönem yoğun emek harcayan önceki dönem Belediye Başkanı Yener Acar’a teşekkür eden Tanır, Salı Pazarı ve Çarşamba günleri kurulan giysi pazarının eylül ayı itibariyle kapalı Pazar alanında faaliyete başlayacağını kaydetti.

Bursa Milletvekili Atilla Ödünç de kapalı pazar yeri ve otoparkı Kestel’e kazandıran Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

Devam Et

Bursa

Bursa’da şarküteri çalışanları gazdan zehirlendi

Haber Giriş:

on

Bursa’da bir şarküteri dükkanında çalışan 4 kişi, jeneratörden sızan gazdan zehirlenerek bir anda yere yığıldı.

Bursa’nın Kestel ilçesi Nizamettin Yavlak Caddesi üzerinde bulunan bir şarküteri dükkanında öğle saatlerinde elektrik kesintisi sonrası jeneratör devreye girdi.

Bir süre sonra jeneratörden sızan gaz iş yerinde çalışan 4 kişiyi etkiledi.

Zehirlenerek fenalaşan 4 kişi bir anda yere yığılırken yardımlarına çevredeki esnaf ve vatandaşlar koştu.

İhbar üzerine bölgeye çok sağlık ekipleri sevk edildi.

Fenalaşan 4 kişi, 112 ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalelerinin ardından Kestel Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Şarküteri çalışanlarının sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da çiftçilerin su motorları çalındı

Haber Giriş:

on

Bursa’nın İznik ilçesinde çiftçilerin su motorları çalındı.

İznik’in Boyalıca Mahallesi’nde, Karamürsel yolu üzerinde bir depoda bulunan Metin Avcı ve İbrahim Toy’a ait 10 bin lira değerindeki su motorlarından ikisi ve kablolar gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı. Zeytin ve sebzeleri sulamak için kullanılan su motorlarının çalınmasıyla mağdur olan çiftçiler hırsızların bir an önce bulunmasını istiyor.

 

Devam Et

Trend