#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Bursa’daki “Kedi Oteli” bayramda tamamen doldu

Bursa’da, Kurban Bayramı’nda tatile giden kedi sahipleri, evcil hayvanlarını ‘Kedi Oteli’ne bıraktı. Bayramda yüzde 100 doluluk orasına ulaşan otelin sahibi Veteriner Hekim Cemal Kuruoğlu, “Sahipleri kedilerini 24 saat boyunca güvenlik kamerasından izleyebiliyor. Bayram günleri yerimiz kalmıyor” dedi.

Veteriner Hekim Cemal Kuruoğlu, 2005 yılında veteriner kliniği açtı. Belli bir müşteri potansiyeli yakalayan Kuruoğlu, müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için 2018 yılında Kedi Oteli’ni hayvan sahiplerinin hizmetine sundu. Otelde, kediler için 36 küçük, 16 büyük oda, köpekler için de 16 oda bulunuyor. Bayram tatilini şehir dışında geçirmek isteyen hayvan sahipleri, kediler için günlük küçük odalara 50, büyük odalar için ise 75 lira karşılığında otelden faydalanabiliyor. Köpekler için oda fiyatları ise 100 ila 150 lira arasında değişiyor. Hayvanlarını otele bırakan sahipleri, odalarda bulunan güvenlik kameraları sayesinde, evcil hayvanlarını 24 saat izleyebiliyor.

‘ÇOK GÜZEL TEPKİLER ALDIK’

Sahipleri tarafından otele bırakılan kedi ve köpeklerin, ilk olarak genel sağlık kontrolünden geçtiğini söyleyen işletme sahibi Veteriner Hekim Cemal Kuruoğlu, “Bizler, bunun için 4 yıl boyunca hayal kurduk. 4 yıl içerisinde de böyle bir hal aldı. 2018 yılında ilk başlangıcımızı yaptık. Kedi oteli olarak şirket bünyemize böyle bir yer kazandırdık. Çok güzel tepkiler aldık. Kediler için güzel bir ortam olması, sahipleri tarafından güvenerek bırakabilecekleri, içleri rahat olarak kedilerini bırakıp tatile gidebilecekleri bir ortam oluşturduk” dedi.

‘BAYRAM GÜNLERİ YERİMİZ KALMIYOR’

Kurban Bayramı dolayısıyla rezervasyonların tamamen dolu olduğunu belirten Kuruoğlu, “Sektörün yabancısı değildik. Bir müşteri potansiyelimiz vardı. Açtığımız ilk günden otelimiz tam kapasiteli çalışmaya başladı. Evde beslenen ufak ırk köpekler için de alt katımızı sadece köpeklere ayırdık. Onların konaklaması ve eğitimine yönelik hizmet sunmaya başladık. Üst katı da kedilere ayırdık. Normal günlerde de kedisini köpeğini getirenler var ama özellikle bayram zamanlarında hiç yerimiz kalmıyor. Bir hafta önceden müşterilerimiz rezervasyonla dolduruyor” ifadelerini kullandı.

KEDİLER OTELE YERLEŞMEDEN ÖNCE SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİYOR

Sağlık kontrolleri yapılmayan veya aşı karnelerinde eksik olan kedi veya köpeklerin otele kabul edilmediğini belirten Kuruoğlu şunları söyledi:

“Otele kabulümüzden önce polikliniğimize davet ediyoruz. Deri tüy bakımı ve genel sağlık durumlarında herhangi bir sıkıntı olup olmadığına yönelik kontrollerimiz oluyor. Aynı zamanda aşı karneleri kontrol ediliyor. 3 aydan küçük aşıları tamamlanmış olma ihtimali olmayan hiçbir kedi köpek otelimize kabul edilmiyor. Aşı karnelerinde eksik olmamasıyla, 3 aylığı geçmiş olma şartıyla ve genel muayenelerinde de bir problem olmamak kaydıyla otelimize kabulleri gerçekleştiriliyor. Tüm odalarımızı kameralı hale getirdik. Müşterilerimiz telefonlarına kurduğumuz program sayesinde kedi ve köpeklerini 24 saat kameradan takip edebiliyorlar.”

Bursa

Osmangazi’de 54 pazar için 54 yönetici

Haber Giriş:

on

Ülkemizde korona virüs salgınının görüldüğü Mart ayından itibaren tüm imkanlarını seferber eden Osmangazi Belediyesi, pazar yerlerindeki tedbirleri en üstü seviyeye çıkarttı ve ilçede bir hafta içerisinde kurulan 54 pazarın her biri için bir 54 yönetici atadı.

Korona virüs ile mücadeleyi kararlılıkla sürdüren Osmangazi Belediyesi, son dönemde vaka sayılarında artışın yaşanması nedeniyle vatandaşları virüs konusunda daha çok bilinçlendirmek ve alınan kurallara uyulmasını sağlamak adına yoğun bir mesai harcıyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında ilçede bir hafta süresince kurulan 54 pazar yerinin her biri için bir zabıta komiserini yönetici olarak atayan Osmangazi Belediyesi, bu yöneticiler aracılığıyla pazar yerlerinde korona virüs kurallarına uyulmasını sağlıyor.

PAZAR ALANLARINDA TEDBİRLER ÜST SEVİYEDE

Atanan yöneticiler ve zabıta ekipleri, pazar yerlerine girişte hem esnafa hem de vatandaşlara yönelik Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulaması yapıyor. Ayrıca esnaf ve vatandaşların tek tek ateşi ölçüldükten sonra pazar yerine girmesine izin veriliyor. Pazarlardaki tezgahları tek tek dolaşan ekipler, maskelerini çene altında tutan esnaf ve vatandaşlara yönelik uyarılarda bulunuyor. Ekipler, maskelerin ağız ve burnu kapatacak şekilde takılmasının gerekliliği konusunda esnaf ve vatandaşları bilinçlendiriyor. Pazar içerisinde yoğunluk oluştuğunda girişler kapatılıp, vatandaşlar sosyal mesafe kurulanına uyacak şekilde bekletiliyor. Hareketlilik azaldıkça vatandaşların pazara girişine izin veriliyor. Pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarına yerleştirilen el dezenfektanı aparatı ile de vatandaşlar kişisel hijyenini sağlıyor.

HER PAZAR İÇİN BİR ZABITA KOMİSERİ

İlçedeki birçok noktada salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşları bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, “Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge doğrultusunda korona virüse karşı mücadelesini örnek şekilde sürdürüyor. Özellikle insan yoğunluğunun fazla yaşandığı pazar yerlerinde tedbirleri üst seviyede tutuyoruz. İlçemizde bir haftada kurulan 54 pazar yerinin her biri için bir yönetici atadık. Bu yöneticiler ile birlikte ortak hareket eden zabıta ekiplerimiz, pazar yerlerinin girişinde vatandaşlarımızın ve esnafımızın ateşini tek tek kontrol ediyor. Ekiplerimiz, ayrıca pazar yerlerinin girişinde hem esnafa hem de vatandaşa yönelik HES kodu sorgulaması yapıyor. Pazar yerlerinin içerisinde de zabıta ekiplerimiz, gerek pazarcı esnafının gerekse de vatandaşların maskelerini ağız ve burunları kapatacak şekilde takmaları konusunda sürekli uyarılarda bulunuyor. Vatandaşlarımızın da kendi sağlıkları için alınan kurallara uymalarını ve ekiplerimizin uyarılarını dikkate almalarını istiyoruz” dedi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da bu sefer iş makinesiyle suçüstü

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Mudanya ilçesinde iş makinesiyle kaçak kazı yapan 4 şüpheli, suçüstü yakalandı.

Mudanya ilçesi Tirilye Mahallesi’ndeki Çanaklı Çeşme mevkisinde iş makinası ile kazı yapıldığı ihbarını alan jandarma ekipleri, bölgeye operasyon yaptı. Operasyonda gözcülük yapan T.Ö. ve S.G. ile iş makinesiyle kazı yapan F.A. ve I.K. suçüstü yakalandı.

Gözaltına alınan ve ifadelerinde suçlarını itiraf eden şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da ormana dökülen hafriyata 265 bin lira ceza

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Mudanya ilçesinde, ormanlık alana hafriyat döken şirkete, 265 bin 497 lira idari para cezası uygulandı.

İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Tim Komutanlığı ekipleri, Mudanya ilçesi Çekrice Mahallesi’ndeki ormanlık alana kaçak hafriyat döküldüğü ihbarı üzerine harekete geçti.

Ormanlık alanda belirlenen noktalarda gizli takip yapan ekipler, firmada çalışan şoförü, hafriyat dökerken yakalandı.

Kaçak hafriyat dökümü yapan şirkete Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerince çevrenin kirletilmesinden dolayı 265 bin 497 lira ceza uygulandı.

Devam Et

Trend