#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Bursa’nın içindeki saklı cennet

Bursa’nın Karacabey ilçesinde, yaklaşık 100 yıl önce Yörükler tarafından getirilerek doğaya salınan Orta Asya kökenli atlar, yaşamlarını Karacabey Longozu’nda yabani olarak sürdürüyor.

Longozda sürü halinde dolaşan atlar, drone ile havadan görüntülendi.

Konar göçer yörükler tarafından yaklaşık 100 yıl önce Bursa’nın Karacabey ilçesine getirilip doğaya salındığı bilinen yabanı atlar, bölgede yaşamını sürdürüyor.

Aradan geçen zamanda üreyerek sayıları artan, kendi içlerinde gruplara ayrılarak Karacabey Longozu’nun çeşitli bölgelerine dağılan atlar, sürü halinde yaşıyor. Atlar, longozdaki subasar ormanlarında drone ile havadan görüntülendi.

‘HER BOYUTUYLA GEZİLMESİ GEREKEN YER’

Longozdaki bitki ve hayvan çeşitliliği hakkında bilgi aktaran Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Karacabey Belediyesi olarak ‘3T’ vizyonu çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor. Bunlar tarımsal, teknolojik ve turizm yatırımlarımız. Karacabey Yeniköy’de uzun sahillerimiz var. Ihlamur, defne, kestane ve içerisinde bulunduğumuz longoz ormanlarımız var. Longoz ormanlarımızda tespit edilen 300 kuş türünün yanında, endemik bitkilerimiz mevcut. Yaban lavantaları, halk tabiriyle karabaş otları, nilüfer çiçekleri ve çeşitli yabani hayvanları da burada gözlemlemek mümkün. Vatandaşlarımızın longoz ormanına ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Her boyutuyla gezilmesi, görülmesi ve keyfinin çıkarılması gereken yerler” dedi.

‘DOĞA HARİKASI BİR YER’

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman da, “Karacabey ekonominin, tarımın önemli merkezlerinden biri ama turizm alanında da önemli yatırımlar yapılıyor. Belediye başkanımız Ali Özkan, 3T vizyonuyla beraber turizminde bu şehir için önemli bir gelir kapısı olduğunu biliyor ve Karacabey sahilleriyle, longozuyla da Bursa’mız için de önemli turizm merkezlerinden biri olmaya aday. Doğa harikası bir yer. Vatandaşlarımız da buralardan istifade etmeye başladı. Bu da bizim hoşumuza gidiyor” ifadelerini kullandı.

Bursa

İYİ Partili Türkoğlu: “Ali Özkan hesap versin, 52 bin TL nerede?”

Haber Giriş:

on

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Karacabey İlçe Teşkilatı’na yaptığı ziyarette, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın halka hesap vermesini istedi.
 
Başkan Özkan’ın, son seçimlerde bireysel adaylık çalışmalarının reklam ve tanıtım faturalarını belediye bütçesinden karşıladığının Sayıştay raporuyla tespit edildiğini belirten Türkoğlu,
“Bu rakam tam 52.256 TL’dir. 2019 yerel seçimleri ile ilgili yapılan bu harcamalar, parti adına falan değil, doğrudan Ali Özkan’ın başkan adaylığının tanıtım ve propaganda amaçlı afişler, bilboardlar, gazete reklamları, medya görselleri için yapılmıştır.
Ali Özkan belediyenin parasıyla, yani milletin parasıyla siyaset yapacak öyle mi? Yok öyle yağma, bu bir nevi zimmettir. Dolayısıyla Ali Özkan bu haramın üstünde daha fazla oturamaz, oturmamalıdır da.
Karacabeylilerin parasının bireysel siyasi çalışmalara harcanmasının hesabını burada Karacabey kamuoyu önünde soruyoruz. Şimdi Sayıştay raporunun gereğinin yapılmasını bekliyoruz.
Gerekli adımların atılıp atılmamasının takipçisi olacak, gerekirse parti olarak hukuk yoluyla da hesap soracağız” dedi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da liseli İskender’in öldüğü kazada yeni gelişme

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Mudanya ilçesinde servis aracıyla çarptığı iki öğrenciden birinin ölümüne, diğerinin yaralanmasına neden olan sürücüye 6 yıl hapis cezası verildi.

6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Akkökoğlu (54), Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Kazada yaşamını yitiren öğrenci İskender Şimşek’in annesi Burcu Irmak ve yaralanan Arda Üzmez (16) ile taraf avukatları mahkeme salonunda hazır bulundu.

Irmak ve Üzmez’in avukatları, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Kararı açıklayan mahkeme heyeti, Akkökoğlu’nun 6 yıl hapis cezasına çarptırılmasına, denetimli serbestlikle tahliyesine karar verildiğini duyurdu.

Burcu Irmak ve Arda Üzmez ile yakınları, adliye çıkışında karara tepki gösterdi.

Mehmet Akkökoğlu yönetimindeki 16 S 1781 plakalı servis minibüsü, 30 Ekim 2019’da Bademli Mahallesi’ndeki yağ fabrikası önünde kaldırımda yürüyen öğrenciler İskender Şimşek (15) ve Arda Üzmez’e çarpmıştı. Kaza yeri yakınındaki özel kolejin 10. sınıfında öğrenim gören iki genç yaralanmıştı. Bursa Şehir Hastanesine kaldırılan yaralılardan Şimşek müdahaleye rağmen kurtarılamamış, sürücü ise tutuklanmıştı.

Devam Et

Bursa

Osmangazi’den Azerbaycan’a bayraklı destek

Haber Giriş:

on

Osmangazi Belediyesi, Azerbaycan’a destek vermek amacıyla hizmet binasına Azerbaycan bayrağı astı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ermenistan’ın saldırılarına karşı kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduklarının mesajını verdi.

Ermeni güçlerin Azerbaycan sivil yerleşim bölgelerine ateş açması üzerine başlayan çatışmalar devam ederken, Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatıp, bazı yerleşim birimlerini işgalden kurtardı. Osmangazi Belediyesi, Ermenistan’ın saldırıları karşısında Azerbaycan’ın başlattığı operasyonlara destek olmak ve kardeş Azeri halkına birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı vermek adına hizmet binasına Türkiye ve Azerbaycan bayrağı astı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türk milletinin her zaman Azerbaycan’ın yanında yer alacağını ifade ederek, “Azerbaycan ve Türkiye kardeştir. Sonuna kadar da biz onların yanında olmaya devam edeceğiz. Ermenistan’ın, kardeş ülke Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kalbimiz, Azeri kardeşlerimizle birlikte atıyor. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu

Devam Et

Trend