#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

CHP Bursa’da ‘Yasak Aşk’ iddiası sonrası krizi büyüyor

Bursa’da CHP Osmangazi İlçe delegesi Zafer Güler’in CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular ile ilgili iddialarına Akyolcular’dan açıklama geldi. Güler’in iddiasına göre, evliliklerini temelden sarsan olay, eşi S.G. ile CHP Osmangazi İlçe Başkanı arasında yaşanan gayrimeşru ilişkiydi.

CHP Osmangazi İlçe Delegesi Zafer Güler, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, eşiyle CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular arasında bir yasak aşk yaşandığı iddiasını gündeme taşıdı.

İlçe Başkanı Akyolcular da yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, konuyla ilgili adli süreç başlattığını açıkladı.

Karşılıklı açıklamaların kamuoyuna yansımasından sonra yeni bir açıklama yapan CHP Osmangazi İlçe Başkanı Akyolcular, Zafer Güler’in kendisine yönelik suçlamalarını hezeyan olarak niteledi.

“EŞİYLE TELEFONDA YA DA YÜZ YÜZE BİR KERE BİLE GÖRÜŞMÜŞLÜĞÜM YOK”

Akyolcular, sosyal medyada yaygınlaştırılmaya çalışılan, kendi adı üzerinden de CHP’yi hedef alan karalama kampanyasıyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Zafer Güler isimli vatandaşın sosyal medyadaki ithamları, hiçbir bilgi ya da belgeye dayalı olmayan hezeyanlardan ibarettir. Adı geçen şahsın eşiyle, telefonda ya da yüz yüze bir kez bile görüşmüşlüğüm yok. Tanımam, bilmem. Kendisi iş görüşmesi için bana gönderdiğini söylüyor ama böyle bir görüşme gerçekleşmiş değil. Dolayısıyla adı geçen kadının ne nerede çalıştığını bilirim, ne de evini-kocasını terk edip gittiğinden haberdarım. Hiçbir ilgim ve bilgimin olmadığı bir konu. Açıklamalardan anladığımız o ki, aile dağılmış, kadın evini terk edip gitmiş. Geride kalan şahsın hezeyanlarının hedefi de konuyla hiç ilgimiz olmadığı halde biz olmuşuz. Konu bundan ibarettir.”

“EVİ TERK ETTİ”

CHP Osmangazi Delegesi Zafer Güler ise evi terk ettiğini söylediği eşinin Akyolcular ile görüştüğü iddiasında ısrar ediyor.

İş görüşmesinin kendi yanında da yapıldığını belirten Güler, “Benim yanımda iş görüşmesi oldu. Benim yanımda konuştu. Bir iki tane iş söyledi. Tezgahtarlık işini ben kabul etmedim. Ondan sonra, telefonu geldi bunun. Telefonu geldikten sonra ne iş olduğunu anlamadım. Elinden alamadım zaten eşimin telefonunu, öğrenmek için ne işi olduğunu, telefonu vermedi. Ertesi günü evi terk etti gitti.” diye konuştu.

“EŞİNİN NEREDE OLDUĞUNDAN HABERİ YOK”

Eşinin şu an nerede olduğunu bilmediğini söyleyen Güler, Akyolcular’ın konuyu yargıya taşıcağı açıklamasına da “Ben de onun hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Bu olaya sonuna kadar da müdahale edeceğim. O dava açtığında ben de avukatımı göndereceğim. Ve nasıl bir durumda olduğunu ispat ettireceğim” dedi.

Bu arada, konuyla ilgili yasal girişimlerde bulunduğunu belirten Akyolcular’ın, iddiaların basında yer almasından duyduğu rahatsızlık da açıklamasına yansıdı. Akyolcular, iddiaların haberleştirilmesini, kendisini ve partisini yıpratma amaçlı olduğunu savundu.

Bursa

Bursa’dan ‘İki Devlet, Tek Millet’ mesajı

Haber Giriş:

on

Ermenistan’ın ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan topraklarına saldırması üzerine başlatılan operasyonlara Türkiye’nin her köşesinden destek veriliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi de hizmet binasına Azerbaycan bayrağı asarak, kardeş Azerbaycan halkının haklı davasında her zaman yanında oldukları mesajını verdi.

Yıllardır gerilimin düşmediği Azerbaycan ile Ermenistan hattında, Ermeni güçlerin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine tansiyon tekrar yükseldi. Azerbaycan ordusunun ‘Ermenistan’ın ateşkesi ihlal etmesi üzerine’ başlattığı operasyonlara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk andan itibaren destek verildi. Ermenistan’ın saldırılarına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkânlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır. Uluslararası toplum Ermenistan işgaline karşı durmalıdır” açıklamasını yaptı. TBMM de Azerbaycan’ın yanında olduğunu, ortak bir bildiriyle dünya kamuoyuna duyurdu.

Türkiye’nin tüm kurumları ve vatandaşları gibi Azerbaycan Türk’ü kardeşlerinin haklı davasında yanında olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet binasına Azerbaycan bayrağı astı. Türkiye ile Azerbaycan’ın ‘iki devlet, tek millet’ olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “Geçmişte olduğu gibi bugün de kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

Devam Et

Bursa

Gemlik’te halk kart hizmete başladı

Haber Giriş:

on

Gemlik Belediyesi sosyal belediyecilikte öncü olmaya devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Saha İnceleme Ekibi tarafından bizzat evlerine giderek belirlenen ihtiyaç sahipleri, kendilerine verilen Halk Kart ile Gemlik Belediyesi tarafından Sosyal Yardım İşleri Kampüsü’nde kurulan Halk Market’ten alışverişe başladı.

Kartla alışveriş yapan vatandaşlar, verilen hizmet için Gemlik Belediyesine teşekkür ederken Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise “Gemlik’te çocukların yatağa aç girmemesi için mücadelemiz devam edecek” dedi.

Saha ekibi belirledi

Gemlik Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Saha Ekibi tarafından adreslere yapılan ziyaretler ve çeşitli araştırmalar sonucu belirlenen ailelere 100, 120 ve 150 bakiyelik Halk Kart verildi. Halk Kart’larda evdeki çocuk sayısı, mülkünün olmaması ve üzerine kayıtlı ev olmaması gibi kıstaslar göz önüne alınırken, aileden kalan eski bir evi bulunan ya da emekli maaşının büyük bir kısmı krediye kesilen yaşlılara da karttan faydalanabiliyor.

150 çeşit ürün

Gemlik Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların her ay düzenli olarak alışverişi yapabileceği Halk Markette Şarküteri, Temizlik, Kuru Gıda, Soğuk İçecek gibi reyonlar bulunuyor. Çocuk bezi ve kırtasiye ürünleriyle birlikte yaklaşık 150 çeşit ürünü kendi bünyesinde barındırırken, halk kart sahipleri ihtiyaçlarını bu marketten temin edebiliyor.

Başkan Sertaslan, “Burada para geçmiyor”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan Halk Market’in Bursa genelinde bir ilk olduğunu ifade ederken, Markette para geçmediğine değindi. Başkan Sertaslan; “Hem inanışımız, hem anlayışımız gereği yardımlarımızı bir elin verdiğini diğer elin görmemesi üzerine planlıyoruz. Halk Market projemiz sayesinde ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz ihtiyacı duyduğu ürünleri marketten temin edebilecek” dedi. Halk Marketin vatandaşların bağış yapabileceğini vurgulayan Başkan Sertaslan, “Halk Market projemizin diğer ayağı da bağışlarla oluşması. Yardımsever yurttaşlarımız belediyemiz Sosyal İşler Müdürlüğümüzü arayıp marketimize bağış yapabilirler. Bağışlarda son kullanım tarihi ve markası olması gibi kıstaslarımız var. Bu kıstaslarımızı karşılayan bağışları vatandaşlarımız halk markete ulaştırabilirler” şeklinde konuştu.

Devam Et

Bursa

Bursa’yı dolu vurdu! Tarla ve yollar beyaza büründü

Haber Giriş:

on

Bursa ile Yalova’da etkili olan sağanak ve dolu, hayatı olumsuz etkiledi. Ceviz büyüklüğünde dolu yağan bölgelerdeki tarla ve yollar, bembeyaz oldu.

Bursa’nın Gemlik, Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçeleri ile Yalova kent merkezi ve ilçelerinde, öğle saatlerinde sağanak ve dolu etkili oldu.

Ceviz büyüklüğünde yağan dolu ve şiddetli yağmur, günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

Yollarda olan sürücüler, zor anlar yaşadı. Dolunun etkili olduğu bölgelerde bulunan tarla ve yollar, beyaza büründü. Dolu nedeniyle tarlalar da zarar gördü.

Devam Et

Trend