#

Giriş:

Son Güncelleme:

İstanbul

Erdoğan’dan yangın sonrası talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Balıklı Rum Hastanesinde çıkan yangın sebebiyle Başhekim Stati Leana ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Balıklı Rum Hastanesinde yangın çıkmasından büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek Başhekim Stati Leana’ya geçmiş olsun temennilerini iletti.

Yangınla ilgili gelişmeleri ilk andan itibaren yakından takip ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmamasının, yangının söndürülmesinin ve soğutma çalışmalarına geçilmesinin bir nebze de olsa yürekleri ferahlattığını dile getirdi. Hastanenin, hastaların ve personelin durumu hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede en kısa sürede onarım çalışmalarına başlanacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca, Balıklı Rum Hastanesi ile ilgili gerekli çalışmaların yapılması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya talimat verdi.

Gündem

İstinat duvarı çöktü: 1 kişi göçük altında kaldı

İstanbul Beykoz’da kuvvetli sağanak yağışın ardından bir restoranın istinat duvarı çöktü. Göçük altında kalan bir kişiyi ekipler kurtardı. Çöken duvar dron ile havadan görüntüledi.

Haber Giriş:

on

Olay, Beykoz, Körfez Caddesi’nde saat 11.00 meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, etkili olan sağanak yağış nedeniyle bir restoranın istinat duvarı çöktü. Restoranın depo görevlisi olduğu öğrenilen E.’nin ise göçük altında kaldı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık, AFAD ve polis sevk edildi. Ekipler, göçük altında kalan E.’yi kurtarmak için seferber oldu. Polis olayla ilgili çalışma başlatırken yol trafiğe kapatıldı.

Göçük altında kalan kişiyi kurtarma çalışmaları sürerken çöken duvar havadan görüntülendi.

Devam Et

İstanbul

Sağanak yağış sonrası İstanbul Boğazı çamura bulandı

İstanbul’da etkili olan sağanak yağış sonrası Göksu Deresi ve Küçüksu Deresi’nden gelen çamurlu su, İstanbul Boğazı ile buluşmasıyla, mavi suyun rengi kahverengiye dönüştü. Çamura bulanan İstanbul Boğazı havadan görüntülendi.

Haber Giriş:

on

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Anadolu yakasında sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış sonrası Göksu ve Küçüksu deresinden gelen çamur boğaza aktı. Çamurlu suyun akması boğazın masmavi renginin değişmesine neden oldu. Çamura bulanan İstanbul Boğaz’ı havadan görüntülendi.

Devam Et

İstanbul

İBB, yağan yağmurun altında çim suladı

İstanbul Anadolu Yakası’nda sabah saatlerinden itibaren yoğun yağış etkisini gösterirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki çimlerin fıskiyeyle sulanması dikkat çekti.

Haber Giriş:

on

İstanbul Anadolu Yakasında sabah saatlerinden itibaren yoğun yağış etkili olmaya devam ediyor. Yağışın etkili olduğu Maltepe’de de yollar göle döndü, araçlar ve sürücüler yollarda mahsur kaldı. Yağışın yoğun olduğu saatlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki çimlerin yağmurun altında fıskiyeyle sulanması ise dikkat çekti.

Devam Et

Trend