#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa Yerel

Davut Gürkan: “Bursa’ya yakışır hizmetlerin anahtarı ortak akıl”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, şehrin önemli dinamikleri olan sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlerini sürdürüyor.

Son olarak Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Federasyonu ve Samsun Dernekleri Federasyonu’nu (SAMDEF) ziyaret eden Başkan Davut Gürkan, burada federasyonlar ve bağlı derneklerin talep ve şehrin geleceği için önerilerini dinledi, çalışmalarını anlattı. Gürkan, beraberinde il başkan yardımcıları Mustafa Yavuz, Osman Şahin ve il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ilk olarak Kars – Ardahan – Iğdır Dernekleri Federasyonu Başkanı İrfan Koç ve bağlı dernek üyeleri ile bir araya geldi. Gürkan, daha sonra yönetim kurulu üyeleri ile birlikte SAMDEF Başkanı Savaş Otruş ve bağlı dernek üyelerini, federasyon merkezinde ziyaret etti.

Ziyaretlerde konuşan Davut Gürkan, Bursa’nın bütün ekonomik potansiyelleri, tarihî ve tabiî zenginliklerinin yanı sıra farklı kültürel öğeleri bünyesinde barındıran nüfus yapısıyla da Türkiye’nin en özel şehirlerinden biri olduğunu belirtti. Davut Gürkan, Bursa’nın kültürel zenginlikleri ve çalışkan nüfusu ile güçlü geleceğine taşınabilmesi için her kesimden halkı ve şehrin dinamikleri ile ortak hareket ettiklerini söyledi.

İl Başkanı Davut Gürkan, her fırsatta gerçekleştirdikleri ziyaretler ve çeşitli programlarla Bursa için fikir alışverişinde bulunduklarını ifade ederek, “Bursa’yı hep birlikte yönetip, bütün zenginlikleri ile gelecek nesillerimize taşıyabilmek için gece gündüz demeden sahalardayız, çalışıyoruz. Bu güzel şehir her hizmetin en iyisini hak ediyor. Bursa’mıza yakışan hizmetleri hayata geçirebilmek için her kesimden halkımızın görüş ve, talepleri önemli. Bu talep ve görüşler doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz” dedi.

Haberin Devamı

Bursa

İyi Partili Ahmet Kamil Erozan’a HDP sorusu

İyi Parti Genel Başkan yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, Line TV ekranlarında yayınlanan Yerelde Bugün programında Fatih Ak’ın sorularını yanıtladı. Erozan, Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayını neden açıklamadığını anlatırken, ittifaka HDP desteği konusunda da ‘hangi eksiği kapatacaklar ihtiyacımız yok’ dedi.

Haber Giriş:

on

Line TV’de Fatih Ak’ın sunumuyla yayınlanan Yerelde Bugün programının konuğu İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan’dı. Erozan seçime yönelik soruları yanıtladı.

İttifak adı kullanıldığı andan bu yana hem Cumhuriyet Halk Partisi’ne hem de İyi Partiye en çok yöneltilen soruların başında, ”cumhurbaşkanı adayları kim olacak?” geliyor.

Erozan canlı yayında kendisine yöneltilen cumhurbaşkanı adayınız kim sorusunu, ‘Seçim tarihini öğrenmeden cumhurbaşkanı adayımızı açıklamayacağız Çünkü, Erdoğan’ın gözüne kestirdiği veya kazanabileceğini düşündüğü bir aday olursa hemen seçime gitme gibi bir planı olduğunu düşünüyoruz. Onun derdi kolay bir adayla bir an evvel seçime gitmek. Çünkü zamanında yapılacak bir seçim onun aleyhine işleyecektir’ diye yanıtladı.

HDP’NİN DESTEĞİ KABUL EDİLECEK Mİ?

Erozan, HDP desteği olup olmayacağı şeklindeki sorulara da ‘Bazı analizlere bakarsanız millet ittifakı bugün yüzde 51’e gelmiş vaziyette. HDP hangi eksiği tamamlayacak? Dolayısıyla HDP’nin zannediyorum kafasındaki formülde, bu altılı masa veya millet ittifakı yüzde 40 civarında kalır ve yüzde 51’i tamamlamak için bizim bir işlevimiz olabilir diye hesap yapıyor olabilirler, bunun geçmişte örnekleri de oldu. Ama eğer biz yüzde 51’i aşıyorsak dışarıdan bir desteğe ihtiyacımız yok. Kendi kendimize yetecek duruma geldik’ diye yanıt verdi.

 

Devam Et

Bursa Yerel

İTÜDER Bursa’nın tercih ve tanıtım gününe yoğun ilgi

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından İTÜ mezunlarının kurduğu Mezunlar Derneği (İTÜDER) Bursa Şubesi, üniversite adaylarına yönelik tercih ve tanıtım günü etkinliği düzenledi.

Haber Giriş:

on

Bursa’daki İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunlarını bir araya getiren Bursa İTÜDER, kurumlara kent yaşamını kolaylaştırıcı projeler ve öneriler sunmanın yanı sıra sosyal sorumluluk çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.

DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLDİ

İTÜDER Bursa Şubesi, üniversite tercihi yapacak aday öğrencilere, İTÜ’nün sunduğu eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme hayatı; sosyal, kültürel, sanatsal, sportif olanakları ile barınma, beslenme ve ulaşım imkânları hakkında bilgi vermek amacıyla tercih ve tanıtım günü etkinliği düzenledi. Bursa’daki İTÜ Evi’nde gerçekleştirilen ve üniversite adaylarının büyük ilgi gösterdiği etkinliğe; İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfiye Durak Ata, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisi Doç. Dr. Mahmut Altınbaş, İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yıldız Büyükçolak, İTÜ Mezunlarla İletişim Ofisi’nde görevli Yüksek Mühendis Abdullah Talha Türkmen katıldı. Etkinlikte, uzmanlar tarafından öğrenci ve ailelerine tercih danışmanlığı hizmeti sunuldu. Akademisyenler ve danışmanlarca meslek seçimi konusunda yönelttikleri sorulara cevap alan öğrenci ve veliler İTÜ tercih gününe yoğun ilgi gösterdi.

TUĞCU: İTÜ, GELECEĞE HAZIRLIYOR

İTÜ’lü olmanın üniversiteli olmanın çok ötesinde, köklü bir aileye katılım anlamına geldiğini ifade eden İTÜDER Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tuğcu, “İTÜ, dünya ölçeğinde mühendislik ve mimarlık eğitimi veren ülkemizin en güçlü ve köklü teknik üniversitelerinden biridir. İçinde yaşadığımız yüzyılı ve şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda, nitelikli eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkına varıyoruz. 1773’ten beri İTÜ; bilgide derinleşme, keşfederek yeniliklere ilham verme ve insanlığı ileri taşıma becerisini başarıyla temsil ediyor. İTÜ eğitimin ne kadar önemli olduğunu kanıtlarken, aynı zamanda öğrencilerini geleceğe emin adımlarla hazırlıyor” diye konuştu. İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfiye Durak Ata da, öğrencilerin heyecanını paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Hepsi bizler için çok değerli. Onlar bizim geleceğimiz. Görevlerimizi ilerleyen dönemlerde devralacak, ülkemizi ve tüm dünyayı çok daha iyi bir noktaya taşımak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklar. Bu bağlamda İTÜ; bilim, teknoloji ve sanatta bilginin sınırlarını genişleten uygulamaları ile toplumun ihtiyaçlarına cevap verecek nesilleri yetiştiren saygın kurumların başında gelmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

Devam Et

Bursa Yerel

Techxtıle Start-Up Challenge başlıyor

Her yıl onlarca fikrin kıyasıya yarıştığı tekstil ve hazır giyim sektörlerinin girişimcilik programı TechXtile Start-Up Challenge, teknoloji tabanlı farklı disiplinlerden tekstil ve hazır giyim sektörlerine uygulanabilecek ve ekonomiye değer kazandırabilecek fikirleri olan Türkiye genelindeki girişimcileri bekliyor.

Haber Giriş:

on

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) yürütücülüğünde bu sene dördüncü kez düzenlenen program ile tekstil ve hazır giyim sektörünün dünyada hızla değişen teknolojiyi yakalaması, nitelikli tekno-girişim fikrine sahip kişilerin fikirlerinin olgunlaştırıp yapılabilir, satılabilir ve ölçeklenebilir girişim haline gelebilmesi için gerekli desteklerin sağlanması hedefleniyor.

Dev bir yarışma atmosferinde network imkânı ve değerli ödüller sunan TechXtile Start-Up Challenge, dereceye giren girişimcilerin iş dünyası ile buluşması ve projesine destek almasına da olanak sağlıyor. Türkiye genelinde ses getiren başarı hikayelerine tanık olan program ile ilgili detaylı bilgi ve tekstil dünyasındaki son teknolojik gelişmelerle ilgili haberler için www.techxtile.net web sitesi ziyaret edilebilir. Türkiye’de inovasyon ve girişimcilik kültürünün yerleşmesinde ihracat ve ülke ekonomisinde değer yaratma ve dünyaya daha fazla Türk markası kazandırma yolunda TechXtile Start-Up Challenge her yıl giderek daha fazla katkı sağlamak amacını taşıyor.

Son başvuru süresi 16 Ekim

Girişimcilerin, 16 Ekim 2022 tarihine kadar programa iki ayrı kategoride başvurabileceklerini belirten UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, “Level-Up kategorisi, henüz fikir aşamasında, müşterisinin beklentilerini temel seviyede karşılayacak ürünü ya da hizmeti geliştirmekte olan girişimcilere yöneliktir. Bu kategoride yenilikçi ve ticarileşme potansiyeli olan iş fikirlerinin ürüne dönüşüm sürecini desteklemeyi hedefliyoruz. Fikir aşamasını geçmiş, ticarileşme ve ölçeklenme potansiyeline sahip ürün veya hizmeti geliştirmiş girişimcilerin başvuru yapabileceği Scale-Up kategorisinde ise en önemli gereklilik, girişimcilerin programa başvurmadan önce halihazırda girişimlerini kurmuş olmasıdır. Bu kategoride amacımız, potansiyeli olan erken aşama girişimlerin Ürün/Pazar uyumluluğu keşif süreçlerini ve network kurmalarını destekleyerek pazarda başarılı olmalarını sağlamak” dedi.

Kadın girişimcilere özel ödül bu yıl da sürüyor

UTİB Başkanı Engin, iki yıldır uyguladıkları “Kadın Girişimci Özel Ödülü”ne bu yıl da devam ettiklerini belirterek, “Sektörümüzde daha çok kadının girişimci olarak yer almasını arzuluyoruz. Kadın girişimciliği teşvik etmek ve daha fazla kadın iş insanının ekonomiye kazandırılması amacıyla başlattığımız özel ödül sayesinde bu yıl başvuru sayının daha fazla artacağına inanıyorum” diye konuştu.

Devam Et

Trend