#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa Yerel

Davut Gürkan: “Bursa’ya yakışır hizmetlerin anahtarı ortak akıl”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, şehrin önemli dinamikleri olan sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlerini sürdürüyor.

Son olarak Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Federasyonu ve Samsun Dernekleri Federasyonu’nu (SAMDEF) ziyaret eden Başkan Davut Gürkan, burada federasyonlar ve bağlı derneklerin talep ve şehrin geleceği için önerilerini dinledi, çalışmalarını anlattı. Gürkan, beraberinde il başkan yardımcıları Mustafa Yavuz, Osman Şahin ve il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ilk olarak Kars – Ardahan – Iğdır Dernekleri Federasyonu Başkanı İrfan Koç ve bağlı dernek üyeleri ile bir araya geldi. Gürkan, daha sonra yönetim kurulu üyeleri ile birlikte SAMDEF Başkanı Savaş Otruş ve bağlı dernek üyelerini, federasyon merkezinde ziyaret etti.

Ziyaretlerde konuşan Davut Gürkan, Bursa’nın bütün ekonomik potansiyelleri, tarihî ve tabiî zenginliklerinin yanı sıra farklı kültürel öğeleri bünyesinde barındıran nüfus yapısıyla da Türkiye’nin en özel şehirlerinden biri olduğunu belirtti. Davut Gürkan, Bursa’nın kültürel zenginlikleri ve çalışkan nüfusu ile güçlü geleceğine taşınabilmesi için her kesimden halkı ve şehrin dinamikleri ile ortak hareket ettiklerini söyledi.

İl Başkanı Davut Gürkan, her fırsatta gerçekleştirdikleri ziyaretler ve çeşitli programlarla Bursa için fikir alışverişinde bulunduklarını ifade ederek, “Bursa’yı hep birlikte yönetip, bütün zenginlikleri ile gelecek nesillerimize taşıyabilmek için gece gündüz demeden sahalardayız, çalışıyoruz. Bu güzel şehir her hizmetin en iyisini hak ediyor. Bursa’mıza yakışan hizmetleri hayata geçirebilmek için her kesimden halkımızın görüş ve, talepleri önemli. Bu talep ve görüşler doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz” dedi.

Bursa Yerel

İş dünyası Turquality desteğinin uzatılmasını istiyor

Haber Giriş:

on

Türkiye’nin devlet destekli ilk marka programı olan Turquality Destek Programı’nın süresinin uzatılması gerektiğini kaydeden Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, destek süresinin uzatılmasıyla kazananın Türkiye olacağını söyledi.

Pandemi süresinde sanayicinin zorlu şartlara rağmen üretimden vazgeçmediğinin altını çizen TÜGİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, ”Günümüz koşullarında gitgide ağırlaşan rekabet koşulları ve sürekli değişiklik gösteren tüketim kalıpları uluslararası alanda yer edinmek isteyen firmaları daha fazla katma değer ve daha fazla pazar payı anlamına gelen ‘güçlü markalar’ ortaya çıkarmaya teşvik etmektedir. Bu noktada 2004 yılında yürürlüğe giren Turquality Destek Programı sanayicimiz için çok önemli bir destek kalemidir. Pandemi nedeniyle fuarların iptal edilmesi, yurtdışı seyahat yasaklarının olmasıyla birlikte, açılması hedeflenen ofisler ve depolar açılamadı, gerekli pazarlama aktiviteleri bu süreç içerisinde yapılamadı. Bu sebeple Ticaret Bakanlığı’mızın Turquality marka destek programlarının bitiş sürelerine 2 yıl ilave ek süreyle uzatmasının, destekten faydalanan tüm firmalarımız için çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi,

Sözlerine Turquality’nin teşvik programından çok öte, işletmeler için stratejik bir yol haritası olduğunun altını çizen Çevikel, “Bir çok firmamız bu destek gücünden faydalanarak tüm dünyada marka gücü oluşturmuş durumda. Desteğin sona ermesiyle belki de yarım kalacak bir çok proje ülke imajını da olumsuz yönde etkileyecektir. Markalaşma yolunda ilerleyen firmalarımızın desteklenmesiyle sonuçta kazanan Türkiye olacaktır” dedi.

Devam Et

Bursa Yerel

Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe ‘Junioshow’ heyecanı

Haber Giriş:

on

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün çatı kuruluşu olan Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (BEKSİAD) ziyaret etti.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ile birlikte BEKSİAD’ı ziyaret etti. Derneğin Aralık ayında yapılan Genel Kurulu’nda yeniden başkanlığa seçilen BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız ve sektör temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Burkay BEKSİAD’ın çalışmaları ve sektördeki gelişmelere ilişkin bilgi aldı. BEKSİAD Dernek Binası’nda yapılan toplantıda Junioshow Fuarı, UR-GE projeleri ve yeni dönemde yapılacak ortak çalışmalara ilişkin de istişarelerde bulunuldu.

Üretimin yüzde 80’i Bursa’da

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, bebe ve çocuk konfeksiyonunun Bursa ve Türkiye ekonomisi için önemli bir sektör olduğunu söyledi. Sektörün Türkiye’deki toplam üretiminin yaklaşık yüzde 80’inin Bursa’da gerçekleştirildiğini anımsatan Başkan Burkay, “Önceleri tek bir pazara bağlı olan sektörümüz bugün 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Bunun yanında Bursa sektörde moda ve tasarımın, trendlerin belirlendiği önemli bir konuma yükseldi. Ticaret Bakanlığı destekleriyle yürüttüğümüz UR-GE projeleri, yurt dışı fuar organizasyonları ve alım heyetleri ile sektör temsilcilerimizin yapmış olduğu çalışmalar bu başarıda çok etkili oldu.” diye konuştu.

Junioshow Fuarı’nın geniş katılımlı alım heyetleri ile birlikte uluslararası niteliğe kavuştuğunu belirten Başkan Burkay, “Bu sene sektör paydaşlarımızın güçlü desteğiyle fuarımızı 9. kez düzenleyeceğiz. Yılda bir kere ile başlamıştık, şu anda senede iki kez fuarımızı gerçekleştiriyoruz. Junioshow, sadece yakın coğrafyanın değil sektörde dünyanın buluşma merkezi haline geldi. Diğer taraftan önümüzdeki süreçte firmalarımızı orta-üst segmentte de dünyada söz sahibi haline getirmeyi hedefliyoruz. Tasarım, inovasyon ve markalaşma alanlarında sektörümüzü destekleyecek önemli adımlar atacağız. Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün geleceğine umutla bakıyoruz.” şeklinde konuştu.

“BTSO’nun rehberliği çok önemli”

BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün genç bir sektör olduğunu ifade eden Yıldız, sektörün gelişimi noktasında iyi bir mihmandara ihtiyaç duyduğunu belirterek, “BTSO son 8 yıllık dönemde sektörümüze en iyi şekilde bu mihmandarlık görevini yerine getiriyor. Odamızın destekleri gerçekten çok önemli. Geçmişte fuar organizasyonları denedik, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme çabalarımız oldu ama önümüzde net bir yol haritası olmadığı için açıkçası başarılı olamadık. BTSO’nun destekleriyle birlikte Junioshow Fuarı’mız çok başarılı bir yapıya kavuştu. Sadece Bursa değil tüm sektör tarafından beklenen bir fuar haline geldi. UR-GE projelerini de tek başımıza başarmamız mümkün değildi. Şu anda sektörümüzde 4. UR-GE projemiz onaylandı. BTSO’nun rehberliği ve yol göstericiliği gerçekten çok önemli. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Burkay’a ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bu sene 9.’su düzenlenecek Junioshow Fuarı’ndan da umutlu olduklarını kaydeden Yıldız, “Sektörümüz dünyanın dört bir yanına yaptığı ihracatla Bursa’mızın adını yurt dışında başarıyla temsil ediyor. Panama’dan Guatemela’ya kadar çok az bilinen pazarlara dahi ihracat yapıyoruz. Junioshow Fuarı’na gelecek alım heyetleri ile yeni işbirliklerine imza atacağımıza inanıyoruz.” dedi.

12 Ocak’ta kapılarını açıyor

Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı (Junioshow), iki yıl aradan sonra 70 ülkeden 1000’den fazla yabancı iş insanının katılımıyla 12 Ocak’ta (Yarın) kapılarını açacak. BTSO ve TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ tarafından, BEKSİAD işbirliğinde düzenlenen fuar 4 gün sürecek.

Devam Et

Bursa Yerel

AK Parti Bursa İl Başkanı’ndan 10 Ocak mesajı

Haber Giriş:

on

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, bütün basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, yazılı olarak yayımladığı kutlama mesajında, görevlerini fedakârca icra eden basın mensuplarının kamuoyunun gören gözü, işiten kulağı ve söyleyen dili olduğunu belirtti. Gazetecilerin toplumun aydınlatılmasında, bilgilendirilmesinde, demokrasinin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında büyük rol oynadığını ifade eden Başkan Gürkan, demokratik ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan birinin, özgür ve tarafsız basının varlığı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bir anlamda kamu görevi yapan basın kuruluşları ve çalışanlarımız, yerelde ve genelde yaşanan meselelerin ve taleplerin gerekli makamlara iletilip çözüme ulaştırılmasında köprü vazifesi görmektedir. Zorluk ve güçlüklere rağmen yılmadan yorulmadan çalışan gazetecilerimizin objektif, doğru ve duyarlı habercilik anlayışları, yaptıkları mesleğe ayrıca bir kutsallık katmaktadır. Değerli basın mensuplarımız, ilimizde yaşanan gelişmeleri, yapılan faaliyetleri ve çalışmaları kamuoyu ile paylaşarak Bursa’mızın kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişmesinde aktif rol oynamaktadır. Bu vesile ile ilimizde yerel ve ulusal düzeyde görevini yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızın gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir çalışma hayatı diliyorum”.

Devam Et

Trend