#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bingöl

10 milyon kök uyuşturucu ele geçirildi

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca Genç ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda, 26 ayrı noktada 6 milyon 110 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca da Lice kırsalındaki operasyonda 60 farklı noktada 4 milyon kök kenevir bitkisi ve 1 ton 244 kg uyuşturucu madde ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığı, son 2 günde narko terör operasyonlarında 10 milyon 110 bin kök kenevirinin ele geçirildiğini ve bu yakalamalarla birlikte son 15 günde ele geçirilen kök kenevir miktarının 42 milyon 110 bine yükseldiğini bildirdi.

Bingöl

Komşusunun köpeğini öldüren güvenlik korucusu görevden uzaklaştırıldı

Haber Giriş:

on

BİNGÖL merkeze bağlı Ilıcalar beldesinde komşusunun köpeğini öldüren güvenlik korucusu görevden uzaklaştırıldı.

Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamada, Ilıcalar beldesinde komşusunun köpeğini görev silahıyla öldüren güvenlik korucusu hakkında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında adli ve idari işlem başlatıldığı kaydedilerek, silahına el koyulup, görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Devam Et

Bingöl

Bingöl’de 4.1 büyüklüğünde deprem

Haber Giriş:

on

Bingöl’de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Bingöl merkeze bağlı Alibir köyü yakınları olarak saptadığı deprem, saat 11.48’de meydana geldi. Yerin 7.62 kilometre derinliğindeki deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. Deprem, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybına yol açmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 3.9, merkez üssünü ise Çukurca köyü olarak açıkladı.

Devam Et

Bingöl

Bingöl’de 2 vali yardımcısı görevden alındı

Haber Giriş:

on

BİNGÖL’de vali yardımcıları Yusuf Gemici ve Ali İhsan Başak, haklarındaki FETÖ/PDY soruşturması nedeniyle görevden alındı.

Bingöl Vali Yardımcılığı yürüten Yusuf Gemici ve Ali İhsan Başak, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevinden alındı. Gemici ve Başak’ın yerine görevlendirmelerin yapılacağı bildirildi.

Devam Et

Trend