#

Giriş:

Son Güncelleme:

Dünya

‘Dünya Blockchain Zirvesi’ WBS Dubai başladı

Orta Doğu’daki kripto para ve blokzincir zirvesi WBS Dubai, 23-24 Mart’ta Dubai’nin The Palm bölgesinde gerçekleşti. Zirvede blokzincir, kripto para ekonomisi, NFT, Metaverse, Web 3.0 ekosistemleri ve sektördeki en yeni gelişmeler üzerinde duruldu.

2017 yılından beri düzenlenmeye devam eden WBS Dubai zirvesinde, girişimciler, yatırımcılar, hükümet yetkilileri, geliştiriciler, kripto para ve blokzincir endüstrisine ilgi duyanlar ve küresel medya figürleri kendisine yer buldu. Zirve, 3 yıldan sonra ilk kez geniş kapsamlı ve yüz yüze gerçekleşti. WBS Dubai’ye, Dünya Blokzincir Etkinliğinde Blatform Kurucusu ve CEO’su Uğur İşbuyuran, Blatform şirketinin CMO’su Ertan Turhan ve çok sayıda davetli katıldı.

GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİ TANITILACAK

Blatform Danışma Kurulu Üyesi Selina Bieber, WBS’nin önemine vurgu yaparak, “Dubai’nin son yıllarda teknolojilerine sağladığı altyapıyı göz önüne aldığımızda böyle bir etkinlikte yer almanın Blatform’a çok büyük iş potansiyeli yaratacağına inanıyoruz. Blatform yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Kripto ve Blockchain alanında en yenilikçi girişim projelerini arayan Kurumsal Yatırımcılar, Sektör Ofisleri, Serbest Fonlar, Varlık Tedarikçileri ve Meleki Yatırımcılarla tanışma toplantıları düzenleyeceğiz. Alanına yaptığı katkılara göre özenle seçilen, dünyaca ünlü endüstri uzmanlarıyla da görüşmeler planlıyoruz. Kripto dünyasında düşünce lideri olan IT girişimcileri ve blockchain geliştiricileriyle, geleceğin yeni teknolojileri hakkında bilgi alışverişinde bulunacağız” dedi.

WBS Dubai etkinliğine sponsor ve panel davetlisi olarak katılan Blatform şirketinin CMO’su Ertan Turhan, “Singapur merkezli, blokzincir ve kripto para teknolojileri üzerine odaklanan yazılım şirketimiz Blatform ile WBS Dubai’de sponsor ve girişimci olarak yer almaktan memnunuz. Dünya Blokzincir Etkinliğinde Blatform Kurucusu ve CEO’su Uğur İşbuyuran Panelist olarak katılacak. Böylece gerçekleştirmekte olduğumuz NFT projelerinin detaylarını, yeniliklerini ve blokzincir teknoloji panellerimizi ile ilgili çok önemli bilgileri binlerce katılımcı önünde tanıtma fırsatı bulacağız” ifadelerini kullandı.

WBS DUBAİ YENİ FİKİRLERİ MASAYA YATIRACAK

WBS Dubai’de var olan endüstrideki günümüzün en acil sorularından bazılarına cevap olacak, blokzincir ve kripto alanındaki yetkin kişi ve kuruluşların katıldığı aydınlatıcı oturumlar düzenlendi. Blatform COO’su Ali Erkan Konak, “WBS Dubai etkinliğine katılacak Singapur merkezli teknoloji şirketi Blatform, işletmelerin ve kuruluşların blockchain ve kripto çözümlerini benimsemelerini sağlamaya odaklanırken, tasarladıkları en son yenilikleri sergileyen küresel teknoloji sağlayıcılarının sunumlarını, kullanım durumlarını ve eğitim oturumlarını inceleyecek ve yeni iş birliklerine imza atacak” şeklinde konuştu.

DÜNYA BLOKZİNCİR ZİRVESİ İÇİN NEDEN DUBAİ SEÇİLDİ?

BAE, özellikle Dubai, kripto ve blokzincir teknolojisi konularında son günlerdeki etkin duruşuyla tanınıyor. Bu konumuyla “Cyptofriendly” (“Kripto Dostu”) yapısını daha da öne çıkarmak isteyen Dubai, yönetim organlarının altyapılarını, blokzincir teknolojilerinin benimsenmesini teşvik edecek şekilde güncelliyor.

Kripto ve blokzincir teknolojilerini tanıtmak için başlatılan *DMCC Dubai Çoklu Kripto Merkezi, kripto varlıklar alanında faaliyet gösteren 100’den fazla kuruluşa ev sahipliği yapıyor. Dubai, kripto para ile iş teklifi, ihraç, listeleme ve ticaret faaliyetleri için bir de serbest ekonomik bölge açtı. DMCC, Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi (SCA) ile kripto varlıklarıyla uğraşan firmalara lisans verilmesini sağlamak amacıyla anlaşma imzaladı. Ayrıca, Dubai Havalimanı Serbest Bölge Otoritesi (DAFZA), SCA ile kripto para birimi sektöründeki büyümeye katkıda bulunmak ve ülkenin blokzincir stratejisini geliştirmek amacıyla, başta Dubai olmak üzere bütün BAE’de blokzincir kullanımını yaygınlaştırmak için çalışmalar başlattı.

WBS DUBAİ’DE STARTUP WORLD CUP SAHA YARIŞMASI

WBS etkinliklerinin yanı sıra bünyesinde 30 katılımcının büyük bir rekabetle yarışacağı, 1 milyon ABD Doları ödüllü bir de yarışma düzenlenecek. Dünyanın her yerinden parlak beyinleri çekmek için örnek oluşturan bir yarışma ekosistemi olan Startup World Cup’da yarışacak katılımcılar 1 milyon ABD doları ödülün yanı sıra San Francisco’ya gitmeye de ayrıca hak kazanacak.

Yorum için tıkla

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir Giriş

Yorum yazın

Haberin Devamı

Dünya

Zelenskiy’den Erdoğan’a teşekkür

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Anlaşmaların uygulanması, Türkiye ve Ukrayna’yı güçlendirecek. Bu müzakereler ve destek için minnettarım” dedi.

Haber Giriş:

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Ukrayna’nın Lviv kentine giderek Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldi. Zelenskiy, Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Görüşmede güvenlik, savunma, diplomasi, ekonomi ve enerji konularını ele aldıklarını kaydeden Zelenskiy, “Savaştan sonra ülkemizin yeniden inşasını görüştük. Harkov ve çevresini himaye altına almaya gönüllü olmasına minnettarım” ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Ukrayna arasında altyapı inşası konusunda anlaşmaların imzalandığını dile getiren Zelenskiy, “Anlaşmaların uygulanması, Türkiye ve Ukrayna’yı güçlendirecek. Bu müzakereler ve destek için minnettarım” açıklamasını yaptı.

Devam Et

Dünya

California’da 2 uçak havada çarpıştı: 2 ölü

ABD’nin California eyaletinde inişe geçen iki uçağın çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.

Haber Giriş:

on

ABD’nin California eyaletine bağlı Watsonville kentinde küçük bir havaalanına doğru inişe geçen çift motorlu Cessna 340 tipi uçak ile tek motorlu Cessna 152 tipi uçak havada çarpıştı. ABD medyası kazada 2 kişinin hayatını kaybettiğini aktardı. Federal Havacılık İdaresi’ne göre Cessna 340’ta 2 kişi ve tek motorlu Cessna 152’de ise yalnızca pilot bulunuyordu.

Söz konusu havaalanında uçakların iniş ve kalkışını yönlendirmek için bir kontrol kulesi bulunmuyor.

Devam Et

Dünya

Terör örgütü sivillere saldırdı: 9 ölü, 28 yaralı

Terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’nin kuzeyindeki El Bab ilçesinde gerçekleştirdiği saldırıda 9 sivil hayatını kaybetti, 28 kişi de yaralandı.

Haber Giriş:

on

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye’nin kuzeyindeki El Bab ilçesinde bir pazar yerini hedef aldı.

Yerel kaynaklar, saldırıda 9 sivilin hayatını kaybettiğini, 28 kişinin de yaralandığını aktardı. Yaralılar sivil savunma ekipleri tarafından hastanelere kaldırıldı. Bölgedeki hastaneler, yaralıların tedavisi için tüm kan gruplarına ihtiyaç duyulduğunu belirterek çağrıda bulundu.

Devam Et

Trend