#

Giriş:

Son Güncelleme:

Siyaset

Erdoğan AK Parti’nin Ankara adaylarını açıklıyor…

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde partisinin Ankara Büyükşehir ile ilçe belediye başkan adaylarını tanıtacağı toplantıda konuşuyor.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

‘BİZ ANKARA’YI ÇOK SEVDİK’

2019’un ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı olmasını diliyorum.  15 Temmuz’un gazi şehri Ankara’yı selamlıyorum. İster atadan Ankaralı olsun ister başka şehirlerden gelsin Türkiye’nin başkentinde yaşama bahtiyarlığına erişen kardeşlerimi selamlıyorum. Gönlümüzü dünyanın neresine atarlarsa atsınlar sonun da döner dolaşır gelir Ankara’ya düşer. Şahsım için Rize ata yurdumdur, İstanbul hayata ve siyasete başladığım şehirdir. Son 17 yıldır zamanının önemli bölümünü burada geçiren biri olarak biz Ankara’yı çok sevdik, Ankara da bizi sevdi. 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmayacak. Bu sevda için Ankara için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz.

‘MİLLETLE ARAMIZDAKİ BAĞ KOPTUĞU GÜN MİSYONUMUZUN BİTTİĞİ GÜNDÜR’

Ankara siyasetin de hizmetin de yatırımın da en iyisine layıktır. Ankara başkenttir. Türkiye’yi dünyada temsil eden şehirdir. AK Parti kurulduğu günden beri her an seçime hazır olan bir partidir. Seçim dönemlerinde sadece milletimizin karşısına çıkartacağımız adayların isimlerini belirliyoruz. Bu isimleri de milletimizle belirliyoruz.  Günün 24 saati, haftanın 7 günü halkın hizmetinde olmayan, kapısı açık bulunmayan, ulaşılamayan hiçbir ismin de AK Parti’de vekil, belediye başkanı, teşkilat yöneticisi olabilmesi mümkün değildir. Milletimizle aramızdaki bu güçlü bağ koptuğu gün bizim de misyonumuzun bittiği gündür. Bu bağın ilk günkü gibi sağlam olduğunu biliyoruz

‘MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDEN DÜŞENİN BİZİM NEZDİNDEN YERİ OLMAZ’

Bu kriterlere uygun şekilde çalışmayan vekiller de belediye başkanları da olsa varsa o zaman milletimizin gönlünden düşmüş demektir. Bugüne kadar Çankaya’ya gelenler hizmet vermedi, veremedi. İsmi büyük Çankaya’nın ama içindeki hizmete bakınca ne yazık ki rezalet. Yeni Mahalle aynen öyle.
5 dönem 21 yıl Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yapmış Genel Başkan Yardımcımızı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış bir yol arkadaşımızı Ankara’ya Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptık. 25 adayımız Cumhur ittifakı olarak Ankara’da dönüşüm değişimi 1 Nisan’da başlatacağız. Milletimizin gönlünden düşenin bizim nezdinde yeri olmaz.

‘YÜKSEKÖĞRENİMİ ULAŞILABİLİR KILDIK’

İktidara geldiğimizde Türkiye’yi eğitim, sağlık, adalet, emniyet bu dört temel taş üzerinde yükselteceğimizin sözünü vermiştim.  Eğitimde ilk önce eğitimin altyapısı ile ilgili tıkanıklıkları gidermek için hamle başlattık. 1 milyon 32 bin kişi destek personeli ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapıyor. Yükseköğrenimi ulaşılabilir kıldık. Lisans öğrencilerinin kredi burs oranlarını geldiğimizde 45 TL alıyorlardı, Ocak itibariyle bunu 500 TL’ye çıkardık. Master öğrencilerini 1000 TL, doktora 1500 TL’ye çıkardık

ERDOĞAN TANITIM TOPLANTISI ÖNCESİ VATANDAŞLARA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen “AK Parti Ankara Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı”na gelişinde, salon dışında toplanan kalabalığa seslendi. Erdoğan, “Ankara’da 25 adayımızın 3’ü Cumhur İttifakı’mızın gereği MHP’den, diğerleri partimizden.” dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:
“Cumhur İttifakı’nı inşallah Ankara’mızda, başkentimizde, karşımızdaki illet ittifakına karşı muzaffer kılacağız. Buna hazırız değil mi? Bakın biz başkentimize yakışır bir belediye başkan adayı belirledik. Herhangi bir ilçeden belediye başkan adayı değil, 5 dönem Kayseri Büyükşehiri yönetmiş olan bir belediye başkanı. Daha sonra Çevre Şehircilik Bakanlığı yapmış bir milletvekilimiz. Yani o günden bugüne hayatı tamamıyla şehircilikle, çevrecilikle, belediyecilikle geçmiş bir kardeşimizi başkentimize belediye başkan adayı yaptık. Şimdi tabii ben hanımlardan söz almak istiyorum. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Biliyorsunuz kale içerden fethedilir. Siz bu işte kararlı olduğunuz zaman, bu kale düşer. Var mıyız buna? Beyler, var mıyız buna?”

Seçimlere 3 ay kaldığına işaret eden Erdoğan, 2019’un tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.
“Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” sözlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devletimize illetleri dokundurtmayacağız. Bu devletimizi daha güçlü kılacağız. Başkentimizi daha güzel yapacağız. Bunu ancak iktidarla uyum içerisinde olan bir belediye gerçekleştirir. Onun için de bu yolda bunu başaracağız.” dedi.

Dışardaki kalabalığı salona davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kendisi de tanıtım toplantısı için salona geçti.

“Ben değil, biz kültürüyle Ankara’yı yöneteceğiz”

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Mehmet Özhaseki de otobüs üstünde yaptığı konuşmada, “Ankara’da hep birlikte, gece gündüz demeden sizlerle çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız.” dedi.

Ulaşmadık bir tek kişi kalmayacağını dile getiren Özhaseki, “İnşallah Büyükşehir Belediye başkanı olduktan sonra ‘ben’ değil, ‘biz’ kültürüyle Ankara’yı yöneteceğiz, güzel hizmetler yapacağız.” diye konuştu.

Aday tanıtım toplantısında ilk olarak kürsüye AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki geldi. Özhaseki konuşmasında şunları söyledi:
”Uzaktan yakından gelen misafirlerimizi, Ankaralı hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum.
İlk olarak ifade etmek isterim ki şahsımı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gören liderimiz, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.
Ankaramız insanlığın son adası olan Türkiye2nin başkentidir. Medeniyetlerin kurulup göçtüğü bu coğrafyaya Allah’ın adını yaymak isteyen kutlu ecdadımız geldi. Ankaralı her zaman en önce Allah ve vatan aşkı için harp etti. Ankaramız milli müacadelenin karargahı oldu. İnşallah bu büyük mirası daha da geliştireceğiz. Tecrübemizi gazi şehrimize sunmak için kutlu bir yola çıkıyoruz. Derin tarihi mirası ile gelecek nesillere taşıyacağız. Hizmet anlayışının merkezi sadece insan olacak. Çalışmalarımızın amacı Ankara’yı gelecek nesillere daha iyi bir Ankara bırakmak için olacak. Her türlü çalışmamızda Ankaralı vatandaşlarımızın ne dediğine bakacağız. Siyasi görüşüne bakmadan, dinine, diline ve mezhebine bakmadan Ankara’yı katılımcı belediye anlayışıyla yöneteceğiz.”

Haberin Devamı

Gündem

Bahçeli: RTÜK kararına saygı duyulmalıdır

Haber Giriş:

on

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Orduya ‘satılmış’ demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın. Zehirli mızrak çuvala sığmıyor. Orduya satılmış diyen sapkınlığın faili, satılmışlığın figüranıdır” dedi.

MHP lideri Bahçeli Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 28 Kasım’da CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın Türk ordusuna alenen hakaret ettiğini, Katar’a satıldığını açıkça ifade ve iddia ettiğini belirtti. Bahçeli, bu ‘düşman üslubunun’ tavzihi ve tevilinin elbette mümkün olmadığını kaydederek, “Bu programda kimin ne söylediği, nasıl bir duruş gösterdiği bilinmektedir. Moderatör, Türk ordusuna ‘satılmış’ diyen işbirlikçi CHP’liye beklenen itirazı yap(a)mamış, cılız ifadelerle durumu geçiştirmiştir. Hatta çarpıcı bir ifade diyerek tartışmaya istikamet çizmiştir. Müteakiben Türk ordusuna yapılan ağır hakaretle ilgili Habertürk adına ne Turgay Ciner’den ne de bir başkasından sadra şifa nitelikli üzüntü mesajı paylaşılmamıştır. Üstelik yapılacak programlara davet edilecek isimlerle ilgili daha titiz hareket edileceği sözü verilmemiştir” dedi.

‘RTÜK KARARINA SAYGI DUYULMALIDIR’

Orduya ‘satılmış’ demenin vatana ihanet olduğunu savunan Bahçeli, “Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın, ifade özgürlüğü bahanesiyle üzerini örtmeye kalkışmasın. Zehirli mızrak çuvala sığmıyor. Orduya satılmış diyen sapkınlığın faili, satılmışlığın figüranıdır. Mesele budur. Habertürk’te, CHP milletvekili tarafından orduya düşmanlık yapıldığı an ve esnada programa hemen ara verilebilirdi, moderatör tarafından muhatap şahıstan özür dilemesi ısrarla, inatla ve sabırla istenebilirdi. Ama olmadı, yapılmadı, buna tenezzül bile edilmedi. Orduya hakaretler bir bir sıralanırken çıtını çıkarmayan şarlatanlar, RTÜK kararından sonra neredeyse karalar bağlamışlar, ağıtlar yakmışlar, özgürlük cambazlığı sahnelemeye başlamışlardır. RTÜK kararına saygı duyulmalıdır. Elbet üst kurulun kararına karşı yargı yolu açıktır. Öyle bir noktaya gelindi ki, tek suçlu, tek kusurlu, tek günahkâr RTÜK gibi takdim, tayin ve teşhir edildi. Bu bir akıl tutulmasıdır. Bu faşist bir dayatmadır. Bu namert bir tertiptir. Orduya satılmış diyeni konuşan yok, ancak RTÜK’e saldıran pek çok! Çarpıklık işte buradadır. Zannederseniz basın ve haber alma özgürlüğünün güvenlik duvarları yıkılmış, sanki ülkemiz karanlık bir çıkmaza hapsolmuş, reform umutları çuvallamıştır. Orduya satılmış diyenleri görmeyen; bu şerefsizliğe itiraz etmeyen bana göre ne hukuktan ne de milli haysiyetten bahsetsin” diye konuştu.

‘BU HESABI SORACAĞIZ’

Bahçeli, bir konunun yalnızca bir tarafını görmek veya göstermenin, hiçbir şey görmemek, görememek olduğunu belirterek, “Kahraman Türk ordusuna satılmış diyenlerin rezaleti ortalık yerde duruyorken, ‘özgürlük gitti gidiyor’ çığlıkları atanlar Türkiye’nin karşında mevzilenmiş iç işgal ve zillet cephesidir. CHP Genel Başkanı’nın orduya hakareti görmezden gelip müstevli postacısı milletvekilini savunması, kiralık kalem sahiplerinin RTÜK Kararı’nı ‘Tek seslilik, demokrasi ayıbı, sopa gösterilmesi, reform inancını sarstı, hakaret’ gibi ifadelerle eleştirmeleri zalimlerin fermanıdır. Şerefli ve kahraman Türk ordusuna satılmış diyenleri unutmayacağız, bu iğrençliğe paravanlık ve payandalık yapanları unutturmayacağız. Demokrasinin ardına saklanıp Türkiye’yi devirmeye azmetmiş kan içici kenelere, önemle ifade ediyorum ki, müsaade etmeyeceğiz. Bu hesabı soracağız” ifadesini kullandı.

Devam Et

Gündem

İnce: “Bu kafayla giderlerse partiyi baraja taktırırlar”

Haber Giriş:

on

CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, eskiden CHP yönetiminin militan bir anlayış içerisinde olduğunu belirterek, “Onlardan değilseniz, onları desteklemiyorsanız belediye meclis üyesi yapmazlar sizi. Bu kafayla giderlerse partiyi baraja taktırırlar. Bundan da hiç kuşkum yok” dedi.

Memleket Hareketi başlatan Muharrem İnce, Ankara’da evinin yakınında parkta yürürken DHA’nın sorularını cevapladı. Türkiye’de pandemi nedeniyle zor bir dönem yaşandığını, işletmelerin kapalı olduğunu, insanların zor durumda olduklarını belirterek, “Böyle bir ortamda muhalefetin bangır bangır olması lazım, bütün sokakları, caddeleri, medyayı ayağa kaldırması lazım muhalefetin. Ne yazık ki muhalefet kendi derdine düşmüş. İnsanlar aç, muhalefet belediyelerdeki yolsuzluklarla, partideki tacizlerle gündeme geliyor; buna üzülüyorum, hatta utanıyorum; böyle bir ortamda muhalefetin insanlara bir umut olması lazım, umutları yeniden yeşertmesi lazım, umut aşılaması lazım. Bunların hiçbirisi olmuyor. 2002’de bu millet ne yaptıysa ben bunun aynısını yeniden yapacağını düşünüyorum. İktidarını, muhalefetini hepsini birlikte göndereceğine inanıyorum. Onun için biz her siyasi partiden destek görüyoruz. Ve kısa süre içerisinde de bunu gerçekleştireceğiz zaten” dedi.

‘BU KAFAYLA GİDERSE PARTİYİ BARAJA TAKTIRIRLAR’

İnce, CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz’ün cinsel taciz, CHP Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklanmaları ile ilgili şöyle konuştu:

“Ben bu partiye 40 yılımı verdim. Çok üzülüyorum. CHP yönetimini basiretsizlik içerisinde görüyorum. Yani durumu yönetemiyorlar. Zamana bırakıyorlar. Yani ‘Bırakın soğusun, çürüsün’; ama bu olay çürüsün diye beklerken partiyi çürütüyorlar; bu tür olaylarda anında neşter atmak lazım. Menemen Belediye Başkanı, 20 yıldır belediye başkanıydı. Aday yapmadınız. Niye? Muhalif diye. İşte yerine getirdiniz, rezil oldunuz. Oysa geçmişte eski belediye başkanı Tahir Şahin hiç unutmuyorum Deniz Baykal döneminde genel merkezin kapısına gelip kırmızı kart göstermişti. Sonra 2009 yılında adaylık söz konusu olduğunda Genel Merkezi o kadar sert eleştiren Tahir Şahin’i yeniden aday yapmıştı CHP yönetimi. Sağduyu vardı partide. Kazanmaya bakıyorlardı; oysa şimdi bir militan anlayış içerisinde CHP yönetimi. Onlardan değilseniz, onları desteklemiyorsanız belediye meclis üyesi yapmazlar sizi. Bu kafayla giderlerse partiyi baraja taktırırlar. Bundan da hiç kuşkum yok.”

‘ALİ MAHİR BAŞARIR ACEMİLİK YAPMIŞTIR’

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ilişkin sözleriyle ilgili de İnce, “Aslında Ali Mahir Başarır’ın ne demek istediğini anlıyoruz. Söylemek istediği şey Tank Palet Fabrikasıdır. ‘Tank Palet fabrikası Ordu’nun malıdır; onu sattınız’ demek istiyor. Ama ifadelerini düzgün anlatamıyor. Yani Türk Ordusu’nun başına çuval geçirildiğinde sesini çıkaramayanlar, Türk Ordusu’na kumpas kurulurken ‘Ben o davanın savcısıyım’ diyenler, şimdi kahramanlık taslıyorlar. Ali Mahir derdini düzgün anlatamamıştır. Acemilik yapmıştır. Ama buradan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da ekmek çıkmamalıdır. Ordu, 12 Eylül’de darbe yaptı, ihtilal yaptı, işkence yaptı bizim arkadaşlarımıza. Ama bizim orduya karşı bir kinimiz yoktur, olamaz. Çünkü biz sorunlu bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada ordumuz hep güçlü olmalıdır. Orduyu incitmemeliyiz, sahip çıkmalıyız, ordu hepimizin ordusudur” ifadelerini kullandı.

‘BUNLAR AYAKÜSTÜ KONUŞULACAK ŞEYLER DEĞİL’

İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast iddiası ile ilgili de

“Geçmişte Bülent Arınç’a suikast olacak diye FETÖ’cü teröristler bu memleketin Kozmik Odası’na girdiler. Bu milletin en gizli yerine girdiler. Yani bunlar ayaküstü konuşulacak şeyler değil. Ekrem İmamoğlu önemli bir siyasetçidir. Korunmalıdır. Ciddi bir olaydır. Ama bunlar ayaküstü konuşulacak konular değil. Bunu medya önünde tartışmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Ben yıllardır devlet tarafından korunan birisi olarak bunu daha sakin daha sağduyulu; buradan bir siyasi tartışma olmaması lazım. Türkiye’de bir terör gerçeği vardır. Uzunca bir süre vardır. Pek çok siyasetçi, şöhretli kişi bu tehdit altındadır. Bunu ciddiye almak lazım, bunu bir devlet ciddiyeti ile konuşmamız lazım, siyasetçi kimliği ile değil” dedi.

‘DEVLETE GÜVENMEK LAZIM’

Muharrem İnce, 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisiyle ilgili suikast ihbarlarının olduğu iddiasına yönelik de, “Devlete güvenmek lazım. Ben ülkeyi karış karış geziyorum. Her gittiğim ilde il sınırında polis beni alıyor; arkamızda bir polis önümüzde bir polis bir başka ile devrediyorlar. Hiçbir aksama olmuyor. Benim bu konuda en ufak bir şikayetim olmadı. Hatta zaman zaman üzülüyorum ‘devlete masraf ettiriyoruz’ diye. Çünkü benzin, mazot yanıyor. O personel orada kullanılıyor. Bu konuda devleti yönetenler muhalefeti de korumak zorundadır. Zaten demokrasi böyle bir şeydir. Bu konuları siyasi tartışmaların dışında tutmamız lazım” değerlendirmesinde bulundu.

‘BİZ 50 ARTI 1’İ HEDEFLİYORUZ’

İnce, koronavirüs salgını nedeniyle şu an il gezilerini iptal ettiklerini ifade ederek, “Hatta bugün Avanos’ta olacaktık. Onu da iptal ettik. Komisyonlarımız var. Bu komisyonlarda Zoom üzerinden arkadaşlarımız çalışmalarını yürütüyor. Ben de zaman zaman onlara katılıyorum. İlgili komisyonlarımız; tarım komisyonu, eğitim komisyonu, sağlık komisyonu ciddi bir program üzerinde çalışmalarını yapıyorlar. Arkadaşlarımız çalışıyor; Türkiye’nin sorunlarına çare üretmek için, Türkiye’nin sorunlarını çözmek için, Türkiye’yi yönetmek için. O iddiadayız biz. Yani ‘yüzde 2’lik 3’lük bir parti kuralım’ gibi bir iddiamız yok. Biz 50 artı 1’i hedefliyoruz. Özgüvenli bir şekilde yola çıkacağız. Ve milletin önüne bir seçenek sunacağız. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Toplantılarımızı bu ayın 15’ine kadar biraz askıya aldık. Teknolojiden yararlanarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

İnce, partinin logosunun ne olacağı sorusu üzerine de “Bunların üzerinde arkadaşlar çalışıyorlar. Zamanı geldiğinde açıklayacağız” dedi.

Devam Et

Bursa

“Kestel Sosyal Tesisleri çürümeye bırakılmasın”

Haber Giriş:

on

Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, dönemin parasıyla 6 milyon lira harcanarak 2014’te hizmete açılan Kestel Sosyal Tesisleri’nin kısa bir süre kullanıldıktan sonra atıl halde çürümeye terk edildiğini hatırlatarak, binanın ya sağlık destek ünitesi olarak kullanılmasını ya da pandemi nedeniyle mağdur olan ilçe esnafına tahsis edilmesini istedi.

MİLYONLUK TESİSLERİN HALİ, YÜREK YARALIYOR

4.500 m2 kapalı alanda yer alan hamam, sauna, yüzme havuzu, restoran, cafe ve yaz aylarında düğünlerin yapıldığı mekanıyla, açıldığı günlerde büyük övgüyle söz edilen tesislerin işletilmek üzere aylık 6 bin lira gibi çok çok düşük bir bedelle Burfaş’a kiralandığını belirten Doğan, “6 milyon lira harcanarak yapılan koskoca sosyal tesis, Burfaş’a resmen peşkeş çekildi. Bugün ilçemizde dahi işyeri kiralarının 10-20 bin lira olduğunu düşünürsek, o tesisin toplam 6 bin liraya kiralanmasındaki komediyi sizler de görmüşsünüzdür. Kestel’in öz kaynaklarıyla yapılan tesis şu an gördüğünüz gibi çürümeye terk edilmiş, tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenmiştir” şeklinde konuştu.

ARŞİVDEKİ O SÖZLER UNUTULACAK KADAR ZAMAN GEÇMEDİ

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ve dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin tesislere övgüler dizen açıklamalarını da arşivden çıkaran CHP Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, Başkan Altepe’nin “Şu anda 30 büyükşehir var ve onların yüzde 80’inde bugün Kestel’e kazandırılan tesis gibisi yok” şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “AKP Zihniyeti yeşili değil, betonu çok seviyor. Bu binaya burada hayat bile veremiyorlar. Şunu sormak gerekmiyor mu? Madem burayı kiraya verecektiniz, 6 bin TL ödeyecek, burayı çalıştıracak, Kestel’de esnaf yok muydu? Anlaşıldığı üzere, her konuda beceriksiz bir tutum sergileyen Kestel Belediyesi, Sosyal tesisler konusunda da ne yapacağını bilemiyor” şeklinde konuştu.

“BU TESİSİ ATIL OLMAKTAN KURTARIN, ÇÜRÜMESİN!”

CHP Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, pandemi nedeniyle kısıtlı bir katılımla Lise Caddesi’ndeki sosyal tesisler önünde yaptığı açıklayı şöyle tamamladı:

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz buranın Kestel Devlet Hastanesi’ne verilmesinden yanayız. Pandemi dönemi olduğundan dolayı, hastanede yoğun servisler ve normal servislerin hepsi dolu, burayı biran önce geçici de olsa pandemi hastanesine çevirebiliriz. Aldığımız haberlere göre, Bursa’da tüm hastanelerde yoğun bakım üniteleri dolu. Vakit kaybetmeden Sağlık Bakanlığının da desteği ile burada yoğun bakım üniteleri oluşturulabilir. Veya buranın alt katını otopark yaparak, içerideki dükkanları da yapıp zorda olan ilçe esnafımızı burada bir çatı altında toplayabiliriz. Hem esnafımız yüklü kira yüzünden biraz nefes alırken, diğer taraftan da meydandaki trafik keşmekeşliği az da olsa hafifler diye düşünüyoruz. Kısacası, burayı atıl durumdan kurtarın ki, bu tesis burada çürümesin.”

Devam Et

Trend