#

Giriş:

Son Güncelleme:

Erzurum

Erzurum’da akraba ziyaretinde 10 kişiye virüs bulaştı

Erzurum’un Horasan ilçesine bağlı Kırkgözeler Mahallesinde 10 kişinin korona testi pozitif çıktı. Mahalleye Kars’tan akrabalarının yanına gelen bir kişide koronavirüs tespit edildi.

Dışarıdan gelen kişilerin mahallede temas ettiği kişiler ise tek tek tespit edilerek sağlık taramasından geçirildi. Tarama çalışmalarında hastaneye sevk edilen 10 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı. Filyasyon tespit ekipleri mahalle genelinde çalışmalarına başladı.

Erzurum

26 Eylül Cumartesi Erzurum hava durumu! Erzurum’da yağış olacak mı? Hava sıcaklığı kaç derece olacak?

Haber Giriş:

on

Meteoroloji 26 Eylül Cumartesi günü için hava durumu tahminlerini açıkladı. Buna göre birçok bölgemizde sağanak yağmur yağışı bekleniyor. Peki Erzurum hava durumu nasıl olacak? Erzurum’da bugün 26 Eylül Cumartesi yağmur olacak mı?

Meteoroloji 36 ilde yağmur beklentisi ile vatandaşları uyardı. Ülkemizin yüksekliği (rakımı) en fazla olan şehirlerinden birisi Erzurum’dur. Haliyle Erzurum’da kışlar daha soğuk geçebiliyor. Meteoroloji’nin uyarısına göre Erzurum’da gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Şimdi detaylara bakalım.

26 EYLÜL CUMARTESİ ERZURUM HAVA DURUMU

Meteoroloji’nin verilerine göre Erzurum’da bugün gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava durumu sıcaklığı ise 8°C – 24°C olacaktır.

ERZURUM 26 EYLÜL SAATLİK HAVA TAHMİNİ

Saat 09.00 – 12.00 : Gökgürültülü Sağanak Yağışlı : 20(sıcaklık) – 20(hissedilen sıcaklık) – 34(nem)

Saat 12.00 – 15.00 : Gökgürültülü Sağanak Yağışlı : 24(sıcaklık) – 24(hissedilen sıcaklık) – 31(nem)

Saat 15.00 – 18.00 : Gökgürültülü Sağanak Yağışlı : 19(sıcaklık) – 19(hissedilen sıcaklık) – 42(nem)

Saat 18.00 – 21.00 : Gökgürültülü Sağanak Yağışlı : 16(sıcaklık) – 16(hissedilen sıcaklık) – 58(nem)

Saat 21.00 – 24.00 : Parçalı Bulutlu : 14(sıcaklık) – 14(hissedilen sıcaklık) – 67(nem)

Devam Et

Erzurum

Kedi saldırısında kurtardı, şimdi yanından ayrılmıyor

Haber Giriş:

on

Erzurum’da yaşayan 3 çocuk babası Yüksel Özpolat’ın kedi saldırısından kurtararak ‘Gak’ ismini verdiği karga, devamlı yanında. Özpolat’ın birkaç kez doğal hayata bıraktığı karga geri dönerken, “Besledik ama gözümüzü halen oymadı” diyen Özpolat, karga Gak’ı 4’üncü çocuğu gibi gördüğünü söyledi.

Merkez Yakutiye ilçesi Gölbaşı semtinde yem satışı yapan Yüksek Özpolat, geçen yıl Temmuz ayının ilk günlerinde park halindeki araçların arasında bir kedinin yavru kargayı avlamak üzere olduğunu gördü. Kediyi kovalayan Özpolat, kargayı da alarak iş yerine getirdi. Yaralı kargayı tedavi ettiren Özpolat, ona bir de yuva yaptı. Gak ismini verdiği kargaya iş yerinde bakmaya başlayan Özpolat, özel yemlerle besledi. Özpolat, peşinden yürüyerek kahveye gelen, uçarak omzuna konan kargayı uzun bir süre yanından ayırmadı. İş yerinin önünde uçan bazen de yürüyen karga için kedi ve köpek saldırılarına karşılık bir de kafes yaptıran Özpolat, banyo yapma alışkanlığı da kazandırdı. Bir yıldan fazla süredir 4’üncü çocuğu gibi baktığı kargayı bir kaç kez doğal hayatına bırakmak isteyen Özpolat, her defasında başarısız oldu. Özpolat, her defasında uçarak yanına gelen karga Gak’ı doğal hayatına bırakmaktan vazgeçti.

‘BESLEDİK AMA GÖZÜMÜZÜ HALEN OYMADI’

Omzunda bekleyen kargayı sevdikten sonra “Besledik ama gözümüzü halen oymadı” diyen Özpolat, “Demek ki kıymet, değer biliyor, seveni de tanıyor. Karga Gak’la dostluğumuz bizi öldürebilir. Çünkü kargaların uzun yaşadığını söylüyorlar. Gak’a bizden sonra da bakan birisi olur. Karganın bakımı sülalecek devam edecek. Benim 3 çocuğum var karga 4’üncü çocuğum oldu” dedi.

‘DOSTLUĞUMUZ DAHA UZUN YILLAR SÜRECEK’

Bir yıldan fazladır baktığı kargaya komşu esnafın da alıştığını, sosyal medyadan iyi dileklerini iletenlerin yazılarını okuduğunu söyleyen Özpolat, “Bir kaç kez doğal hayatına bırakmak istedim. Köşk Mahallesi’ne, Pasinler içce yoluna bıraktım, bir süre ağaçlarda uçan karga tekrardan iş yerine geri dönüyor. Biz de artık burada koruma altına aldık. Yumurta sarısı, ekmek kırıntısı ve özel yemlerle besliyorum. Elma sirkesi ve üzüm sirkesinin karışımı suyla banyosunu yapıyor. Şimdilik bir hastalığı ya da sıkıntısı yok. Dostluğumuz daha uzun yıllar sürecek” diye konuştu.

Yüksel Özpolat ile karga Gak arasındaki arkadaşlık görenlerin de dikkatini çekiyor. Bazı vatandaşlar kargayla fotoğraf çektirirken bazıları da olup biteni meraklı gözlerle izliyor.

Devam Et

Erzurum

Dün kaybolan 2.5 yaşındaki Merve’den acı haber!

Haber Giriş:

on

Erzurum’un Horasan ilçesine bağlı Azap köyünde dün öğle saatlerinde kaybolan 2.5 yaşındaki Merve Bayrak’ın bu sabah cansız bedeni bulundu.

Kentteki bir okulda müdür yardımcısı olarak görev yapan Ebrar Bayrak, dün, kızı Merve Bayrak’ı da yanına alıp, davetli olduğu düğüne katılmak için Azap köyüne gitti. Akrabalarının evinin önünde oynayan çocuk, aniden kalboldu. Anne ile köylüler, Merve’yi aramalarına rağmen bulamayınca jandarma ve AFAD ekiplerinden yardım istedi.

Kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki köye gelen ekipler, arama- kurtarma çalışması başlattı. Havanın kararmasıyla sonlandırılan çalışmalar, bu sabah yeniden başlatıldı. Ekipler, arama çalışmalarını sürdürürken, adı açıklanmayan bir çoban, köye 6 kilometre mesafedeki dere kenarında küçük kızın cansız bedenini buldu.

Cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Merve’nin cenazesi, ölüm nedeninin tespiti için Erzurum Adli Kurumu’na götürüldü.

Çocuğun cesedinin bulunduğu dere kenarı, jandarma tarafından adeta ablukaya alınırken, çok yönlü soruşturma yürütülüyor.

Devam Et

Trend