#

Giriş:

Son Güncelleme:

Genel

Gürsu TOKİ’de Ulaşıma Kar Engeli

Haberin Devamı

Genel

Bursa Çimento çalışanlarını ödüllendirdi

Çimento sektörünün lider kuruluşu Bursa Çimento, çeşitli etkinliklerle çalışanları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Firmada İSG ve öneri şampiyonlarına hediyeleri verilirken, şirkete uzun yıllar emek veren ve emekli olan çalışanlara da plaketleri takdim edildi.

Haber Giriş:

on

Sektörünün lider kuruluşu Bursa Çimento’da İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) ile öneri şampiyonları ve şirket çatısı altında uzun yıllar emek veren ve emekli olan çalışanlar için ödül töreni düzenlendi.

Fabrika bahçesinde organize edilen törende, İSG ile 2020 ve 2021 yılı öneri şampiyonlarına hediyeleri verilirken; 5, 10, 15, 20, 25 ve 30 yıl süresince şirkete emek veren ve emekli olan çalışanlara da plaketleri takdim edildi.

Etkinlikte konuşan Bursa Çimento Genel Müdürü Osman Nemli, firmanın bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibi olarak çalışanları gördüklerini söyledi.

Nemli, tüm çalışma arkadaşlarına emekleri ve özverileri için ayrı ayrı teşekkür ederek, “Böylesine değerli bir etkinlikte bir araya geldiğimiz için oldukça mutluyum. Biz büyük bir aileyiz ve Bursa Çimento’yu başarıya ulaştıran en önemli faktörlerden biri de bu güçlü aile bağımız” dedi.

Gösterilen performansların çok değerli olduğunu dile getiren Nemli, ödül alan isimlere başarılarının devamını diledi.

Büyümeye ve gelişmeye devam

Hep birlikte el ele vererek büyümeye ve gelişmeye devam edeceklerini ifade eden Nemli, “Başarı ivmemizi gün geçtikçe yükseltiyoruz. Bu gelişmemizde tüm çalışma arkadaşlarımızın ayrı ayrı emeği söz konusu. Birlikte birçok başarılı çalışmaya imza atacağımıza inancım tam. Daima gelecek odaklı adımlar atmaya ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Devam Et

Genel

Konut fırsatçılarına ceza kesilecek

Konut fiyatlarını aşağı çekmek ve konuta erişimi kolaylaştırmak adına yeni atılan adım sonrası fırsatçılar boş durmayıp ev fiyatlarını daha da arttırmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu bünyesindeki özel ekip konutta faiz indirimi sonrasında durumu fırsata çevirmek isteyen inşaat şirketleri ve emlakçıları tespit etti. Bir günde yüzde 30’a yakın zam yapan fırsatçılara ceza verilecek.

Haber Giriş:

on

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından konuta erişimi kolaylaştıracak 3 adımlı uygulamanın açıklanmasıyla ev fiyatlarını arttıran fırsatçıları ifşa için özel ekip kuruldu.Vergi Denetim Kurulu yetkilileri tarafından, konut sahibi olmayı kolaylaştırma ve sektörü canlandırma hedeflerine yönelik olarak faiz indirimini fırsata çevirip, fahiş fiyat artışları yaparak vatandaşların mağduriyetine sebebiyet veren, vergisel kayıp ve kaçakçılara yol açanlara müsamaha gösterilmeyeceği, vatandaşları korumak için fırsatçılara yönelik her türlü önlemin alınacağı kaydedildi.

30’LARI BULAN ANİ FİYAT ARTIŞLARI TESPİT EDİLDİ

Bu amaçla, Kurul bünyesinde oluşturulan özel bir ekip tarafından yürütülen çalışmalarda online satış platformlarından temin edilen veriler, mükelleflerin vergi beyan ve bildirimleri, tapu ve banka vb. pek çok veri çapraz şekilde analiz edildi. TRT’de yer alan habere göre, analiz çalışmaları sonucunda bir günde milyon TL’leri ve yüzde 30’ları bulan ani fiyat artışları ile vergisel kayıplar tespit edildi.

Analiz sonucunda riskli olduğu değerlendirilen başta inşaat şirketleri ve emlakçılar hakkında, hızlı ve etkin vergi inceleme süreci başlatılacağı yönünde bilgi edinildi.

Devam Et

Genel

Borsa günü yatay kapattı

Haber Giriş:

on

Borsa, günü yüzde 0,05’lik düşüşle tamamladı.
Borsa İstanbul 100 (BIST) endeksi günü yüzde 0,05’lik düşüşle tamamladı. Endeks, 1,22 puanlık azalışla 2.393,61 puanla kapanırken, toplam işlem hacmi 34,5 milyar lira oldu. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 3,53, holding endeksi yüzde 0,02 değer kazandı.

Devam Et

Trend