#

Giriş:

Son Güncelleme:

İnegöl

İkiz Kayalar’da nefes kesen tırmanış

İnegöl Belediyespor, bünyesinde bulundurduğu branşlarda her yaştan sporcuyla eğitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda İnegöl Belediyespor dağcılık branşı tırmanış sporcularına yönelik Oylat ikiz kayalarda Türkiye Dağcılık Federasyonu antrenörleri ile yaz eğitimlerine başladı.

ÖĞRENDİKLERİNİ İKİZ KAYALAR’DA UYGULUYORLAR

İnegöl Belediyespor dağcılık branşı Türkiye Dağcılık Federasyonu ile birlikte yaz eğitimlerine başladı. Yaz ve kış aylarında temel eğitimlerine kulüp bünyesinde devam ederken, teorik uygulamayı da Oylat ikiz kayalarda sürdürüyor. Profesyonel eğitmenlerden oluşan ekipler ile ilçedeki arama kurtarma gönüllüleri ve dağcılık sporu meraklılarına dağda hayatta kalabilmeleri, kalanlara yardım edebilmeleri için bu eğitimler verilirken sonunda ise federasyon belgesi teslim ediliyor.

ANKARA’DAN GELECEK EKİP İLE EĞİTİM SON BULACAK

18 Haziran 11 Temmuz tarihleri arasında Türkiye Dağcılık Federasyonunun eğitimlerinde İnegöl Belediyespor Kulübü yaz Dağcılık eğitimi 25 dağcı sporcu ile devam ederken, 11 Temmuz tarihinde ise Ankara merkezden gelecek sınav yapıcı ile dağcıların eğitimleri tamamlanmış olacak.

YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

Pandemi dönemi ile spor aktivitelerine rehavet artarken, İnegöl Belediyespor’da sporseverleri daha nitelikli spor yapmaları için eğitim çalışmalarına devam ediyor. Bir sonraki eğitim kayıtları alınmaya başlarken, vatandaşlar Kültür Park içindeki İnegöl Belediyespor salonunda kayıt yaptırabilecekler.

Bursa

Bursa’da mahalleli tedirgin! Yüzlerce balık öldü

Haber Giriş:

on

Bursa’da Bedre Deresi’ndeki balık ölümleri mahalle sakinlerini tedirgin etti. Vatandaşlar, yetkililerden balık ölümlerin araştırılmasını istiyor.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Bedre Deresi kenarında ikamet eden Mesudiye Mahallesi sakinleri, derenin kirliliği ve balık ölümlerinin görülmesiyle tedirginliğe düştü.

Dereyi inceleyen mahalle sakinleri, yüzlerce balığın kıyıya vurduğunu görünce, kirliliğe sebep olanlara tepki gösterdi.

Mahalle sakinlerinden Salih Ergün, “Akşam üzeri dereden akan suyun renginin değişmesiyle beraber, balıkların kıyıya vurarak öldüklerini gördük. Suyun rengi değişikti. Bu ölümlerin araştırılmasını istiyoruz” dedi.

Burhan Altaş ise, “Akşam üzeri dereye baktığımızda balıkların çırpındığını gördük. Çırpınan balıkları toplayıp, suyun derin yerine attık, ama yine balıklar karaya vurdu. Balıklar ölmeye devam ediyor. Biz buradan aldığımız suyla bahçemize ektiğimiz sebzeleri suluyoruz. Biz de artık tereddütteyiz, sebzeler yenir mi diye. Bunun araştırılmasını istiyoruz” dedi.

Ahmet Ergün de, “Bu su sanayiden geliyor. Kim bırakıyor zehirli maddeleri bilmiyoruz. Gereğinin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Devam Et

İnegöl

Bursa İnegöl’de yardım kuruluşları güç birliği için toplandı

Haber Giriş:

on

İnegöl Belediyesi, şehirdeki sosyal yardım çalışmalarının daha nitelikli ve doğru strateji ile yapılabilmesi adına bu anlamda aktif rol oynayan 17 sosyal yardım kurumunun temsilcileriyle “Güç Birliği” adı altında istişare toplantısı düzenledi. Belediye Başkanı Alper Taban, yardımlar noktasında sahada yaşanan ortak sorunların çözümü için güç birliği yapılması çağrısında bulundu.

Sürdürdüğü faaliyetlerle her alanda etkin bir rol oynayan İnegöl Belediyesi, şehirdeki sosyal yardımların belli bir standart ve düzen içerisinde yapılabilmesi adına önemli bir adım attı. Şehirdeki sosyal yardım çalışmalarının daha nitelikli ve doğru strateji ile yapılabilmesi adına bu anlamda aktif rol oynayan 17 sosyal yardım kurumunun temsilcileriyle “Güç Birliği” toplantısı düzenlendi.

Şehrin yardımlarla ilgili ortak bir akılla hareket etmesi adına ortak bir yardım listesinin oluşturulmasının sağlanması, İnegöl’deki yardım potansiyelinin gerçek hacminin belirlenmesi, aynı kişilerin birden fazla kurumdan yardım istemesinin önüne geçilebilmesi, mükerrer yapılan yardımlarda kişilerin ihtiyaç düzeylerinin belirleyip sürekli yardımların sağlanması gibi başlıkları barındıran istişare toplantısı, bugün 09.00’da Royal Otel’de gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Alper Taban Başkanlığındaki toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yunus Kaldırım, İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, İTSO Vakıf Oda Başkanı Halil Şekerci, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mahmut Emanet, İnegöl Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Yöneticisi Hayriye Durmuş, Sosyal Hizmetler Müdürü Fatih Fakılı, Kızılay Başkanı Varol Yılmaz, İHH Başkanı İlhan Tatlı, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mustafa Aksakaloğlu, Hayrat Yardım Vakfı adına İbrahim Şahin, Ensar Vakfı Başkanı Sinan Gültekin, İyilik Hareketi Derneği Temsilcisi Betül Cerrah ile Esra Leblebici, Beşir Derneği Başkanı Uğur Çiçek, Diyanet Vakfı temsilcisi Rasim Seçkin, Çilek Vakfı Adına Erkan Balcı, İnegöl Kültür Vakfı adına Semih Kılıç ve İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Yusuf Baltacı katıldı.

AYNI DERDİ YÜKLENMİŞ KURUMLARLA BİR ARADAYIZ

Toplantının açılışın Güç Birliği istişare toplantısının amacı ve beklentiler hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün özellikle şehrimizdeki yardım kuruluşlarıyla bir araya gelmek istedik. Bunlarla ilgili İnegöl Belediyesi’nin de hem Sosyal Yardımlar adı altında müdürlüğü var hem de aynı zamanda Umuteli Sosyal Yardımlaşma Derneğimiz var. Bunlar üzerinden yardımlarımızı vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Buradaki katılımcılarımız da aslında İnegöl Belediyesi gibi kendi alanında destek ve yardımlarını ihtiyaç sahibi vatandaşlara eriştiriyor. Aynı derdi yüklenmiş olan kuruluşlarla bir aradayız bugün. Tabi burada çalışma arkadaşlarımızın tespit ettiği bazı sorunlar, sahada yaşanan problemler var. Muhtemelen bunların sizler de yaşıyorsunuz. Bu sorunların istişaresini burada yapalım istedik” dedi.

İNEGÖL’DE 383 DERNEK VAR

17 kurum temsilcisinin toplantıda yer aldığını hatırlatan Başkan Taban, “Dernekler masasından aldığımız bilgiye göre şehrimizde 383 tane dernek var ama bunların sadece 82 tanesinde yardımlaşma ibaresi geçiyor. Burada da davet ettiğimiz 17 kuruluşumuz var. Burada devletimizin resmi temsilcileri de var, Büyükşehir Belediyesi temsilcileri de var, tüzel kişilik kazanmış ve yardım yapan diğer kıymetli kuruluşlarımız da burada bulunsun istedik. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ORTAK HAREKET EDİLMESİ AMAÇLANIYOR

Başkan Taban, İnegöl şehrinin ekonomik anlamda ve ticari aktivite anlamında son derece önemli ve bu konularda rüştünü ispat etmiş bir şehir olduğuna da vurgu yaparak; “Dolayısıyla yardımlar bir şekilde insanlara ulaşıyor ve ulaştırılıyor. Allah’a hamdolsun biz şehrimizde özellikle ülkeyi aşan yardımlar noktasına gelmişiz. Burada uluslararası düzeyde yardım yapan kuruluşların temsilcileri de var. Dolayısıyla biz özellikle şehrimizde yaptığımız yardımlar noktasında mükerrer yardımları önleyebilir miyiz ya da veriyi ortak kullanabilir miyiz düşüncemiz vardı. Zaman zaman yardım yapılan yerlere başkaca yardımların da gittiğini görünce acaba bu yardımları daha koordineli ve daha hedefe matuf bir hale dönüştürebilir miyiz gibi bir kaygı içerisine girdik. Şehrin potansiyelini bu anlamda görebilmek kıymetli. Eğer bir veri görebilirsek daha doğru kararlar vermiş oluruz. Bir de gerçek ihtiyaçlar noktasında tespitlerimizi daha isabetli yapmış oluyoruz. Sizlere yapılacak sunum sonrası birlikte istişare ederek neler yapabiliriz, ortak hareketi nasıl sağlarız noktasında görüş alışverişinde bulunalım istedik” ifadelerinde bulundu.

Açıklama sonrası İnegöl Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Yöneticisi Hayriye Durmuş şehrimizdeki sosyal yardımları ve ortak hareket konusuyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Ardından bu konu üzerine katılımcılarla istişareler yapıldı.

Devam Et

Bursa

Bursa’da ölümlü TIR kazasında sürücü tutuklandı

Haber Giriş:

on

Bursa’da, otomobil sürücüsü Müslüm Kaptan’ın (29) ölümüne neden olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan TIR’ın sürücüsü Hüseyin Çiftçi (38), tutuklandı.

Bursa’nın İnegöl ilçesi Bursa- Ankara karayolu Mezitler mevksinde iddiaya göre, Eskişehir’den Bursa’ya giden Hüseyin Çiftçi (38) yönetimindeki çelik sac yüklü TIR’ın gaz pedalı takılı kaldı.

Yokuş aşağı hızlanan TIR’ın dorsesindeki her biri 3’er ton ağırlığındaki çelik sac makaralar, yola düştü. Çelik makaranın isabet ettiği Müslüm Kaptan’ın kullandığı otomobil, hurdaya döndü.

İhbar üzerine kaza yerine sevk edilen sağlık ekipleri, otomobilde sıkışan Kaptan’ın öldüğünü belirledi. Kaptan’ın cansız bedeni, savcılık incelemesinin ardından İnegöl Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

TIR SÜRÜCÜSÜ TUTUKLANDI

Öte yandan gaz pedalı takılı kaldığı öne sürülen TIR, kaza yerinden 30 kilometre sonra durabildi. Kazanın ardından gözaltına alınan Hüseyin Çiftçi, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Çiftçi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Memleketi Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine gönderilen Müslüm Kaptan’ın cenazesi ise ikindi namazının ardından defnedildi.

 

Devam Et

Trend