Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

İlçe ilçe koronavirüs haritası İşte detaylar!

Bursa’nın ilçe ilçe ve yoğunluğun fazla olduğu mahalleler sokaklar ve bölgelerin olduğu veriler detaylı haritayla anlatılmış haberimizde.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Halim Ömer Kaşıkçı, Koronavirüs salgınında Bursa’daki vaka sayılarında bir düşüş olduğunu açıkladı. Hızlı bir çıkış gösteren Bursa’nın hızlı bir iniş sürecine geçtiğini açıklayan Kaşıkçı, bunun insanlarda bir rehavete yol açmamasını söyledi.

Bursa’da karantina haberleriyle sık sık gündeme gelen Gürsu ve Yıldırım ilçelerinin hala sıkıntılı olduğunu söyleyen Kaşıkçı Nilüfer ve Yıldırım arasında farkın yarı yarıya olduğunu söyledi.

İlçe İlçe Bursa’nın Koronavirüs haritası

OSMANGAZİ

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Yıldırım ve Gürsu’dan sonra koronavirüsün en fazla yoğun olduğu ilçe.

Osmangazi’de koronavirüs vakalarının en çok yoğun olduğu mahalle ise Emek Mahallesi. Korupark istasyonundan Endülüs Park’a kadar olan cadde boyunca yoğunluk dikkat çekici. Özellikle Yeni Bağlar Caddesi, Turgut Özal Caddesi ve Şehit Ayhan Yıldız Sokak koronavirüsün en çok yoğun olduğunu gösteren renk olan kırmızıyla kaplı durumda.

Hamitler Mahallesi’de yoğunluğun en fazla görüldüğü mahalleler arasında. Bağlarbaşı ve Hamitler arasındaki bölgelerde renk yoğunluğu kırmızıya bürünmüş durumda.

Soğanlı’daki yoğunlukta dikkatlerden kaçmıyor. Soğanlı hattından başlayıp Etibank ve Merinos’a kadar oradan da Çirişhane hattı boyunca yoğunluk fazlalığı gözleniyor.

Merkeze yaklaştıkça Darmstad Caddesi ve Altıparmak hattında da vaka sayılarının fazlalığı dikkatlerden kaçmıyor. Şehir merkezine yaklaştıkça yoğunluk dağılıyor. Küçükbalıklı hattı boyuncada yer yer yoğunluklar göze çarpıyor.

Osmangazi’de yoğunluk haritasında kırmızı renk yoğunluğunun en fazla olduğu bir diğer mahalle Demirtaş ve Panayır mahalleleri. Demirtaş’ta Barbaros, Sakarya ve Dumlupınar’da ve Panayır’da vakaların olduğu gözleniyor.

YILDIRIM

Yıldırım’da Teyyareci Mehmet Ali Caddesi ve Çiçek Caddesi hattı boyunca yoğunluk dikkat çekici boyutta.

Arabayatağı İstasyonu’ndan Ankara Caddesi istikametinde Otosansit, Esenevler ve Başaran’da kırmızı renk yoğunluğu oldukça yüksek. Hacivat’ta da yer yer yoğunluk gözlemleniyor.

Kestel istikameti boyunca Cumalıkızık ve Değirmenönü’nde vakaları dikkat çekici boyutta.

GÜRSU

Hemen hemen her hafta bir sokağın karantina altına alındığı Gürsu’da ilçe merkezi Atatürk Caddesi, Uludağ Organize Sanayi Bölgesi‘ne bağlanan yollardan Sadık Ahmet Caddesi ve Şehit Cengiz Topel Caddeleri’de yoğunluğun olduğu bölgeler. Ayrıca karantina uygulanan Adaköy Mahallesi’de kırmızıya bürünmüş durumda.

KESTEL

Kestel’de ise TOKİ bölgesinde Namık Kemal Caddesi Vani Mehmet Mahallesi Muhtarlığı civarında yoğunluk kazanmış durumda. Ayrıca Oruç Reis Sokak, Piri Reis Sokak ve Mimar Sinan Sokak’larda yer yer yoğunluklar göze çarpıyor.

NİLÜFER

Nilüfer’de yoğunluklar dağılmış olarak göze çarpıyor. Yoğunluk Görükle’de bölge bölge ayrılmış durumda. Geçen haftalara göre bir azalış söz konusu, Hasanağa ve İrfaniye TOKİ evlerinde de vakalar gözlemleniyor.

Özlüce’de ise yoğunluk Prof. Dr. Erdal İnönü Caddesi’nde. Ertuğtul’da ise Bursa Dört Çelik Çocuk Hastanesi civarı Ertuğrul sokakta yoğunlaşmış durumda.

MUDANYA

Mudanya’da durum sakin gözüküyor. Sahil hattı boyunca sadece Güzelyalı’da ve Mudanya merkezde az da olsa vakalar gözüküyor.

GEMLİK

Gemlik’te yoğunluğun en fazla olduğu mahalleler Eşref Dinçer Mahallesi, Dr. Ziya Kaya Mahallesi ve Buski Gemlik Şube Müdürlüğü civarında yoğunlaşmış durumda.

ORHANGAZİ

Orhangazi’de de yoğunluk geçen haftalara göre azalmış durumda. Kırmızı renkler en çok Muradiye Mahallesi civarında yoğunlaşmış olarak gözüküyor.

İZNİK

İznik’te yoğunluktan söz etmek pek mümkün değil olan renkli yerlerin çoğu düşük riskli bölgeler. Yüksek riskin olduğu bölge ise Eşrefzade Mahallesi Kamil Kaccar Sokak civarında.

YENİŞEHİR

Yenişehir genelinde harita düşük risk yoğunluğu olarak gözüküyor.

İNEGÖL

İnegöl’de vakalar düşük risk olarak yayılmış durumda. Yüksek riskli bölge ise Yenice Mahallesi Tellal İsmail Sokak civarında yoğunlaşıyor.

KARACABEY

Karacabey’de kırmızı renkler yani yüksek riskli bölgeler düşük riskli bölgelerle eşdeğer seviyede. Tavşanlı Mahallesi 149. Sokak, Yeni Mahallesi 270 ve 275. Sokaklar, Gazi Mahallesi Karacabey Adalet Sarayı civarı ile Esentepe Mahallesi okullar bölgesi yüksek riskli bölgeler.

MUSTAFAKEMALPAŞA

Mustafakemalpaşa’da yoğunluk Fevzipaşa Caddesi ile Ulubatlı Hasan Bulvarı’nın birleşimi olan bölge ile Yalıntaş Mahallesi köy içi yollarında yoğunlaşmış durumda.

BÜYÜKORHAN

Büyükorhan ilçe merkezinde vaka gözükmüyor. Armutçuk bölgesinde düşük risk seviyelerinde renklendirmeler mevcut.

HARMANCIK

Harmancık’ta da Büyükorhan gibi ilçe merkezinde bir yoğunluk yok. Kepekdere bölgesinde düşük risk seviyesinde renklendirmeler mevcut.

ORHANELİ

Orhaneli’de geçtiğimiz günlerde Nalınlar Mahallesi karantina altına alınmıştı. Harita üzerinde yüksek risk seviyesinde bölge olarak gözükyor. Ayrıca Karıncalı ve Fadıl Bölgesi renk olarak tamamen kırmızıya bürünmüş durumda. İlçe merkezinde ise herhangi bir renklendirme mevcut değil.

KELES

Keles dağlık ve dağınık bir bölge olduğu için renk belirtisi olan bölgeler sadece Kıran ışıklar ve geçtiğimiz haftalarda karantinaya alınan Yazıbaşı mahallesinde mevcut. İlçe merkezinde herhangi bir renk ve yoğunluk belirtisi yok.

Bursa

Bursa’da sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım süresi uzatıldı

Haber Giriş:

on

Bursa Büyükşehir Belediyesi salgın sürecinde sağlık çalışanlarına destek olmaya devam ediyor. Mayıs ayı sonuna kadar olan sağlık ve eczane çalışanlarına sağlanan ücretsiz ulaşım hizmeti 30 Haziran’a kadar uzatıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Salgın sürecinin süper kahramanları sağlık ve eczane çalışanlarımız için ne yapsak az! Cumhurbaşkanlığı Genelgesi uyarınca 31 Mayıs’a kadar sağlık ve eczane çalışanlarına sağladığımız ücretsiz ulaşım hizmetini, 30 Haziran’a kadar uzattık. İyi ki varlar.”

Devam Et

Bursa

Bursa Valiliği yasakta açık olacak petrol istasyonlarını açıkladı

Sokağa çıkma yasağında Bursa’da açık olacak akaryakıt istasyonları açıklandı.

Haber Giriş:

on

Bursa Valiliği 30-31 Mayıs’ta uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında Osmangazi ve Yıldırım’da açık olacak akaryakıt istasyonlarını açıkladı.

30 Mayıs Cumartesi günü Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım’da açık olan petrol istasyonları

31 Mayıs Pazar günü Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım’da açık olan petrol istasyonları

Devam Et

Bursa

Karacabey’de yıkılan bi̇nalar, otoparka dönüşüyor

KARACABEY BELEDİYESİ, İLÇEDE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE SEBEP OLAN VE AYNI ZAMANDA KÖTÜ AMAÇLA KULLANIMLARA DA SEBEBİYET VEREBİLEN METRUK BİNALARIN YIKIMINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.

Haber Giriş:

on

Karacabey Belediyesi, ilçede görüntü kirliliğine sebep olan ve aynı zamanda kötü amaçla kullanımlara da sebebiyet verebilen metruk binaların yıkımını aralıksız sürdürüyor. Yıkılan binaların olduğu alanlar ise düzenlenerek, otopark sorununa yardımcı olunması hedefleniyor.

İlçe genelinde harabeye dönen, kullanılmayan ve bu durumdan dolayı görüntü kirliliğine sebep olan metruk binaların, istenmeyen görüntülere de neden olmaması için çabalayan belediye ekipleri, bina sahipleri ile gerekli prosedürleri gerçekleştirerek yıkım işlemini gerçekleştiriyor. Bu durumu aynı zamanda, ilçenin otopark sorunu noktasında fırsata da çeviren belediye ekipleri, yıkımı gerçekleştirilen arsaları düzenleyerek, yeni bina yapılana kadar buraların açık otopark olarak hizmet vermesine imkan sağlıyor.

Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün Abdullahpaşa Mahallesi’nde gerçekleştirilen yıkımın ardından yaptığı açıklamada, “Bir yandan salgına karşı önlemlerimizi son sürat hayata geçirirken, bir yandan da ilçenin çeşitli sorunlarına çözüm bulmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, yıllardır titizlikle yürüttüğümüz metruk binaların yıkım işlemlerini de sürdürüyoruz. Muhtarlar aracılığıyla olduğu gibi vatandaşlarımız doğrudan belediyeye talep ettikleri takdirde, bina sahipleri ile diyaloğa geçerek gerekli prosedürleri sağlayıp, zaman kaybetmeden yıkım işlemini tamamlıyoruz. Halkımızdan da bununla ilgili oldukça olumlu tepkiler geliyor” dedi.

Devam Et

Trend