Line Haber Bursa'nın Tarafsız Haber Sitesi
Berrak_Yan_Banner

İletişim Fakültesine ‘İmam’ İlanı Verildi

Cumhuriyet Üniversitesi'nin İletişim Fakültesi Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Bölümü için verdiği 'akademik personel' ilanında yer alan özel bir şart tartışma yarattı. İletişim fakültelerinin içinin boşaltıldığı tartışmalarının gündemde olduğu günlerde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin verdiği bir ilan tartışma yarattı.

İletişim Fakültesi Gazetecilik (Basın ve Ekonomisi ve İşletmeciliği) Bölümü için verilen bir ilanda aranan özel şart, ‘fakülteye imam aranıyor’ tepkilerine neden oldu. İletişim Fakültesi Gazetecilik (Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği) bölümüne alınacak olan öğretim üyesi ilanında “Alevilik ve Bektaşilik üzerine çalışmış olmak” özel şartının yer alması tepki çekti.

Egemen gazetesinin haberine göre, bu ilan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalışan Hasan Coşkun için özel açıldı.  Haberde, “Sivas Şarkışlalı olan, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışan Hasan Coşkun’un 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olduğu, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 2001’de Yüksek Lisansını yaptığı ve Doktorasını 2014 tarihinde Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladığı öğrenildi. Coşkun 2015 yılında Yardımcı Doçent olarak Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Bilimleri Anabilim Dalına atanmıştır” denildi.