#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bilecik

İlk kazadan kurtuldu ikinci kazada öldü

Bilecik’te 15 dakika arayla iki kez kaza geçiren sürücü hayatını kaybetti.

Bilecik’in Söğüt ilçesine bağlı Çaltı köyünden domates fidesi aldıktan sonra Gölpazarı ilçesine doğru seyir halinde olan Eyüp Ceylan (64) idaresindeki 11 EC 585 plakalı otomobil, ilçeye 20 kilometre kala çamura saplandı.

Ceylan’ın aracını olay yerine gelen dayısının oğlu kendi aracı ile çekerek kurtardı. İkili önlü arkalı Gölpazarı’na doğru yola çıkarken, Eyüp Ceylan’ın kullandığı otomobil Bayat köyü Ören Deresi mevkiinde virajı alamayarak yol kenarına savruldu.

Kazada boynu kırılan Eyüp Ceylan feci şekilde hayatını kaybetti. Olay yerine gelen jandarma ekipleri kaza yerinde önlem alırken, cenaze nöbetçi cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Gölpazarı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Haberin Devamı

Bilecik

Bilecik’ten Bursa’ya uyuşturucu taşırken yakalandı

Haber Giriş:

on

Bursa’da, daha önce ‘uyuşturu madde kullanmak ve bulundurmak’tan hakkında işlem yapılan İ.A.’nın (47) aracında Bilecik’ten getirdiği uyuşturucu madde ele geçirildi. Gözaltına alınan İ.A., işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi.

İznik’te polis ekipleri, İ.A.’nın 16 LC 486 plakalı hafif ticari aracıyla Bilecik’in Osmaneli ilçesinden uyuşturucu aldığı ve Bursa’nın İznik ilçesine seyir halinde olduğu bilgisini aldı.

Harekete geçen ekipler, dün saat 20.00 sıralarında hafif ticari aracı Sakarya yolu ilçe girişindeki uygulamada durdurdu. Araçtan inerek, kaçma teşebbüsünde bulunan İ.A., ekipler tarafından yakalandı. İ.A.’nın üzerinde ve aracında yapılan aramalarda, 260 gram uyuşturucu maddesi ile 3 cam aparat ele geçirildi. Daha önce de hakkında ‘uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak’tan işlem yapıldığı öğrenilen İ.A., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Devam Et

Bilecik

BEBKA ağustos ayı toplantısı Bilecik’te gerçekleşti

Haber Giriş:

on

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Bilecik Osmaneli ilçesinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Bilal Şentürk Bursa Valisi Yakup Canbolat, Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin ve BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim katıldı.

Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Bilal Şentürk, başkanlığındaki toplantıda, 2020-2024 Ajans kurumsal stratejik planı ile 2021 yılı Ajans Çalışma Programı ve Bütçesi görüşüldü. Toplantıda ayrıca 2020 yılı Ara Faaliyet Raporu değerlendirildi.

Devam Et

Bilecik

Apartman bahçesinden 8 bin 500 yıllık insan iskeleti çıktı

Haber Giriş:

on

Bilecik’te bir apartmanın bahçesinde keşfedilen ve Batı Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden biri olduğu ortaya çıkan kazı alanında, 8 bin 500 yıllık insan iskeletine rastlandı.

Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan bir kişinin, boş arazide gördüğü seramik parçalarını Arkeoloji Müzesi’ne bildirmesi sonucu geçen yıl sonunda başlatılan arkeolojik kazı sürüyor.

TÜBİTAK tarafından buluntu ahşap parçalara yapılan yaş tayini analizleri sonucu yerleşmenin günümüzden 9 bin yıl önce kurulduğu, en az 500 sene boyunca kesintisiz yaşamın devam ettiği belirlenen alanda, taş ve kemikten yapılmış aletlerin yanı sıra ilk kez insan iskeletine ulaşıldı.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, yaptığı açıklamada, kent ve çevresinin tarihi bakımdan büyük öneme sahip olduğunu vurgulayarak, Kültür ve Turizm Bakanlığının takibinde, Bilecik Müze Müdürlüğünün denetimindeki kazıların Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden uzmanlar tarafından yürütüldüğünü ifade etti.

Şentürk, “Kazı alanının içindeki avluda bulunan bir iskelet de Batı Anadolu’da günümüze ulaşan en eski insan iskeleti olarak değerlendirilecek. Bilecik’imizin tarihine önemli bir katkı sağlayacağı muhakkak. Çok lokal bir alan tespit edilen yer. Uzun yıllar yerleşim alanı olmuş, boş kalmış bir parseldi. Çok isabetli bir tespit olmuş. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmalar devam edecek.” diye konuştu.

İskeletle ilgili araştırmanın üniversiteden uzmanlar tarafından yapılarak cinsiyeti ve hangi dönemde yaşadığının belirlenmesine çalışılacağı öğrenildi.

Devam Et

Trend