#

Giriş:

Son Güncelleme:

İnegöl

İnegöl Belediyesi koronavirüsle mücadelesini sürdürüyor

Koronavirüs sürecinin ilk gününden bu yana ilçe halkının sağlığını önemseyerek tüm tedbirleri alan İnegöl Belediyesi, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarının dezenfekte edilmesi konusunda çalışmalarına hızla devam ediyor.

Mart ayından bu yana tüm dünyanın mücadele ettiği Koronavirüs salgınında vatandaşların sağlığı için elindeki tüm imkanlarıyla seferber olan İnegöl Belediyesi, vatandaşların sıklıkla kullandıkları toplu yaşam alanları, yoğun sirkülasyon olan alanlar, sosyal donatı alanları ve parklar İnegöl Belediyesi Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte ediliyor.

TİTİZ ÇALIŞMA DEVAM EDİYOR

Vakaların arttığı dönemde çalışmalarına hız veren İnegöl Belediyesi, sadece şehrin sokak ve caddeleri değil tüm kamu kurumları, ortak kullanım alanları ve yaşam alanlarını dezenfekte ederek titizlikle çalışmalarına devam ediyor.

6 MİLYON MASKE ÜCRETSİZ DAĞITILDI

Öte yandan İnegöl Belediyesi pandemi sürecinde özellikle maske üretimiyle adeta Türkiye’ye örnek bir çalışma ortaya koydu. Sürecin ilk dönemlerinde maske temininin zor olması ve fahiş fiyatlar nedeniyle ilçe halkının mağduriyet yaşamaması adına elini taşın altına koyan İnegöl Belediyesi, gerekli altyapıyı sağlayarak maske üretimine başladı. İNESMEK atölyelerinde başta usta öğreticilerle başlayan sürece, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı dönemde kursiyerler de gönüllü olarak katıldı. Bir süre kursiyerler evlerinde, İNESMEK usta öğreticileri atölyelerde sağlanan hijyen şartlarında maske üretimi yaptı. Ancak sürecin uzaması ve ihtiyacın her geçen gün artmasıyla İnegöl Belediyesi bir adım daha atarak maske üretim makinesi aldı ve seri üretime başladı. Gelinen noktada 6 milyon adet maske üreten İnegöl Belediyesi, üretilen maskeleri vatandaşlara ücretsiz dağıttı.

Bursa

Evinin önünde buldu… Bursa’da donarak telef oldu!

Haber Giriş:

on

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, hava sıcaklıklarının düşmesiyle bir güvercin donarak telef oldu.

İnegöl ilçesinde, dün akşam saatlerinde hava sıcaklığı eksi 14 dereceye kadar düştü.

Düşen sıcaklık nedeniyle yollarda buzlanma oluşurken, sürücüler de zor anlar yaşadı. Soğuk hava hayvanları da etkiledi.

Sabah saatlerinde evinden çıkan İbrahim Mikailoğlu (41), kapının önünde donmuş halde telef olmuş bir güvercin buldu.

Mikailoğlu, “Sabah evimden çıktım. İşe giderken, kapının önünde donarak ölmüş bir kuş gördüm. Yapacak bir şey yok, çok soğuk. Allah dışarıda kalanlara yardım etsin. İlk defa böyle bir şey görüyorum, eksi 14 dereceleri gördük. Gerçekten çok soğuk” dedi.

 

Devam Et

İnegöl

İnegölspor: 4 – Sancaktepe FK: 1

Haber Giriş:

on

Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta İnegölspor, 12.Hafta erteleme maçında İnegöl İlçe Stadı’nda ağırladığı Sancaktepe Futbol Kulübü’nü 4-1 mağlup etti.

Stat: İnegöl

Hakemler: Gürel Uzuner, Muhammet Sait Emre Alagöz, Oğuzhan Karaçoban

İnegölspor: Gökhan Siverek, Gökhan Kurumuş, Fatih Üge(Dk. 67 Erdem Seçgin), Metin Yüksel, Selimcan Temel, Abdulkadir Kuzey(Dk.74 Ahmet Hakan Şahin), Caner Solmaz (Dk. 46 Yunus Emre Duyan), Oğuz Çetinkaya(Dk.82 Fatih Çiplak), Oğun Çalışkan, Ali Aydemir, Denis Taşkesen (Dk.46 Erdi can Şehit)

Sancaktepe Futbol Kulübü: Ahmet Furkan Özdemir, Kazım Birkan, Ahmet Abdullah Çakmak (Dk. 88 Mustafa Melih Parlak), Semih İntepe, Orkun Tırpancı, Buğra Çebi (Dk. 67 Doğan Atiz), Cemilcan Eryılmaz, Kaan Yiğit (Dk.46 Muhammet Özdemir, Edip Ahmet Çapoğlu (Dk. 67 Mert İkisivri), Berke Temiz(Dk. 77 Serkan Yücel), Ulaş Şimşek

Sarı Kart: Orkun Tırpancı (Sancaktepe Futbol Kulübü)

Goller: Dk.14 Fatih Üge, Dk.22 Aldulkadir Kuzey, Dk.24 Gökhan Kurumuş, Dk.77 Metin Yüksel (Penaltı) (İnegölspor) Dk 90 Orkun Tırpancı (Sancaktepe Futbol Kulübü)

Devam Et

Bursa

Bursa’da sağlık çalışanları destek bekliyor

Haber Giriş:

on

Genel Sağlık İş Sendikası Bursa Şubesi üyeleri İnegöl Devlet Hastanesi bahçesinde özlük haklarıyla ilgili bir araya geldiler.  Hastane bahçesinde düzenlenen basın açıklamasına sendika üyeleri katıldı. Basın açıklamasını ise Genel Sağlık Şube Sekreteri Erman Açıkgöz yaptı.

Açıkgöz, vatandaşlara kendilerine destek vermeye davet ederek, “Değerli sağlık emekçileri; pandemi sürecinin sadece alkışlarla avutulan sessiz kahramanları. Sessiz kalabalıklar olmaktan sıkılmadık mı? Her geçen gün kaybolan haklarımız ve daha kötüye giden çalışma şartları altında ezilirken çırpındığımız yetmedi mi? Pandeminin sessiz kahramanları. Bu süreçte hiç bir zaman görevimizi terk etmedik terk etmeyi düşünmedik. Halkımızın sağlığını korumak için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Ancak pandemi ile mücadele de gösterdiğimiz azmi haklarımızı elde etmek için de göstermek sesimizi duyurmak zorundayız.

Derdimizi pankartlarla anlatıyoruz. İzin haklarımızın kısıtlandığı, istifanın bile yasaklandığı her gün hastalıkla ve ölümle bir arada ailesini geride bırakarak hastanelere koşan sağlık emekçilerinin maaşı her geçen gün enflasyon karşısında daha fazla erimektedir. Emekliliğimize dahi yansımayan geçici ek ödeme düzenlemeleri sağlık emekçisinin geçim derdine çare olmadığı gibi, gelecek kaygılarımızı daha çok arttırmaktadır. Bugün artık sesimizi duyurma, sesimize ses olma vaktidir. İnanıyoruz ki sağlık emekçileri ele ele vererek mücadele ettiğinde aşılamayacak hiç bir engel yoktur” dedi.

Devam Et

Trend