#

Giriş:

Son Güncelleme:

İnegöl

İnegöl Meslek Yüksek Okulu’nda yeni sınıflar oluşturuluyor

İnegöl Belediyesi, İlk ve Acil Yardım programının önümüzdeki hafta ders başı yapacağı İnegöl Meslek Yüksek Okulunda 4 adet yeni sınıf oluşturulması için çalışma başlattı.

İnegöl Meslek Yüksek Okulunda bu yıl ilk defa öğrenci kabul edecek olan İlk ve Acil Yarım Programı için fiziki imkanların sağlanması için İnegöl Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı. İMYO yönetiminin talebi üzerine Fen İşleri yapım ekipleri, yerleşke içerisindeki binada 4 yeni sınıf oluşturuyor.

AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİN GÜZEL EĞİTİM ALMASI

Önümüzdeki hafta öğrencilerin ders başı yapacağı İlk ve Acil Yardım programı dersliklerinin yapımı sürerken, Belediye Başkanı Alper Taban bugün beraberindeki heyetle birlikte okul binasında incelemelerde bulundu. İnegöl Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Hikmet Sami Yıldırımhan’ın da katıldığı inceleme sonrası açıklama yapan Başkan Alper Taban, “Üniversitemizde yeni dönem kapsamında Sağlık Bilimleriyle ilgili bir adım atılmıştı. Beraberinde burada İlk ve Acil Yarım bölümünün öncelikli olarak açılmasıyla ilgili süreç işlemişti. Burada öğrenci kabulleri de gerçekleşmiş oldu. Nihayetinde kendi kalıcı, yeni binaları yapılana kadar öğrencilerin kabulü noktasında dersliklerin hazırlanması gerekiyordu. Bununla alakalı çok değerli hocamız bizlere taleplerini iletmişlerdir. Bu talepler neticesinde İnegöl Belediyesi olarak bizler de kendi imkanlarımızı kullanarak dersliklerin oluşturulması noktasında katkı koymaya çalıştık. Ben çalışma arkadaşlarıma ve hocamıza teşekkür ediyorum. Burada el birliği ile imece usulü öğrencilerimizi memnun etmek, burada güzel bir eğitim almalarını, şehrimizde yaşamak istiyorlarsa güzle şekilde bu şehirde yaşamalarını arzu ediyoruz. Aynı zamanda pandemi sürecindeyiz. Bu dönem içerisinde eğitim sistemleri biraz daha uzaktan ve online sistemlerle gerçekleşiyor. Ancak tabi her ne olursa olsun uygulama gerektiren derslerde öğrencilerin gelmesi, bir zaman sonra normalleşmeyle beraber sınıflara girerek eğitimin eskisi gibi devam etmesi gerçekleşecek. Onun için bizler hazırlıklarımızı yapmış olduk. Ben tüm öğrencilerimize bu vesileyle başarılı bir eğitim dönemi diliyorum” dedi.

YENİ PROGRAM 41 ÖĞRENCİ İLE BAŞLAYACAK

İMYO Müdürü Prof. Dr. Hikmet Sami Yıldırımhan ise “Başkanımıza ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum. Kısa süre içerisinde dönem başında açtığımız İlk ve Acil Yardım programımızın fiziki şartlarının oluşmasını sağladılar. İnegöl Meslek Yüksek Okulunda 11 program var. Bu 11 program içerisinde İlk ve Acil Yarım Programıyla birlikte Mobilya ve Makine programındaki öğrencilerimiz uygulamalı eğitim için okula geliyor. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edilerek uygulamalı dersler yapılıyor. Buranın da dizaynını kısa süre içerisinde tamamlayacağız ve öğrencilerimiz gelecekler. Bu yıl İlk ve Acil Yardım Programına ilk defa kayıt aldık. 41 öğrencimiz var. Önümüzdeki hafta öğrencilerimiz derse başlayacaklar” diye konuştu.

İnegöl

İnegöl’de 2021 yılı evsel katı atık bertaraf ücretleri belirlendi

Haber Giriş:

on

İnegöl Belediyesi’nin Aralık ayı olağan meclis toplantısı Çarşamba günü gerçekleştirildi. 2020 yılının son meclisinde, 18 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

İnegöl Belediyesi Aralık ayı olağan belediye meclis toplantısı, Çarşamba günü 14.30’da Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 18 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısını, covid-19 testi pozitif çıktığı için karantinada olan Belediye Başkanı Alper Taban’ın yerine Meclisi Başkan Vekili Erdal Akkaya yönetti.

KATI ATIK BERTARAF ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

Meclis toplantısında, 2021 yılı evsel katı atık bertaraf ücretleri belirlendi. Buna göre, konutlar için katı atık toplama bedeli 11 TL’den 8 TL’ye düşürülürken; küçük ölçekli işyerleri için katı atık toplama bedeli 21 TL, orta ölçekli işyerleri için katı atık toplama bedeli 600 TL ve büyük ölçekli işyerleri için katı atık toplama bedeli bin 100 TL+KDV olarak belirlendi.

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE TABLET ALINMASI İÇİN 100 BİN TL DESTEK

Mecliste İnegöl Belediyesi tarafından uzaktan eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet alınması için 100 Bin TL destek sağlanması konusu da görüşüldü. Madde oybirliği ile kabul edildi. Tablet desteğinden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfına başvurabileceği ifade edildi.

Yine belediye meclisinde gündeme gelen daha önce ücretli olarak yapılan ağaç dallarının ikametlerden alınması hizmetinin ücretsiz yapılması konusu da görüşülerek kabul edildi.

Devam Et

İnegöl

Bursa İnegöl’de beton yol çalışmaları devam ediyor

Haber Giriş:

on

İnegöl Belediyesi geçtiğimiz haftalarda Cumhuriyet Mahallesinde başlattığı beton yol kaplama çalışmalarına Cumhuriyet Mahallesi 66. Sokak’ta devam ediyor.

Tamamen yerli ve milli malzemelerle üretilen silindirle sıkıştırılmış beton (SSB) yol uygulamalarını şehrin dört bir tarafında yaygınlaştıran İnegöl Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi 66. Sokak’ta 100 metre uzunluğunda 8 metre genişliğinde SSB yol kaplama çalışması yapıyor. Fen İşleri Müdürlüğünün gerçekleştirdiği beton yol kaplama çalışmasını bugün Belediye Başkan Vekili Erdal Akkaya ve beraberindeki heyet inceledi.

İnceleme esnasında beton yol çalışmaları hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Erdal Akkaya; “İnegöl bizim göz bebeğimiz. İnegöl için ne yapsak azdır. Bugün belediyemizin yapmış olduğu beton yol uygulamamızı incelemek için buradayız. İnegöl Belediyemiz ve özellikle Alper Başkanımız yapmış olduğu çalışmalarda yerlilik ve millilik konusunda hassasiyet gösteriyor. Bu hassasiyetleri için başkanımıza teşekkür ediyoruz. Beton yol çalışmamızı farklı bölgelerde uyguluyoruz, sonuçlarını artı ve eksilerini takip ediyoruz. Maliyet noktasında belediyemize fayda sağlamanın kaygısını güdüyoruz. Daha fazla yol çalışması yapmayı hedefliyoruz. Her yaptığımız çalışma inanıyorum ki ilk yapılanlardan daha iyi olacak. Başta başkanımız olmak üzere teknik personel ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çalışmanın mahallemize ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Devam Et

İnegöl

İnegöl’de ‘Engelliler Günü’ne özel sergi

Haber Giriş:

on

İnegöl Belediyesi Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel sergi düzenledi. Engelli öğrencilerin yaptığı eserler büyük beğeni topladı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, bu yıl pandemi nedeniyle kısıtlamalı şekilde kutlandı. İnegöl Belediyesi Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezinde bugüne özel sergi düzenlendi. Açık alanda yapılan sergide, öğrencilerin el emekleriyle hazırladıkları eserler görücüye çıktı. Pandemi nedeniyle şuanda birebir eğitimlerle faaliyetini sürdüren merkezde, sergi katılımcılardan tam not aldı.

Sergiyi Belediye Başkan Vekili Erdal Akkaya ve Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa ile birlikte AK Partili bazı yöneticiler ve meclis üyeleri de gezdi. Burada merkez yöneticilerinden bilgiler de alındı. Sergiyi gezerken bir açıklama da yapan Başkanvekili Akkaya, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bugün 2016 yılından bu yana hizmet veren İnegöl Belediyemizin Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezindeyiz. Bugün vesileyle burada çalışma yapan çocuklarımızın hazırladığı sergiyi gezdik. Çok güzel çalışmalar var içerisinde. El becerisi isteyen, çocuklarımızın gelişimini etkileyecek, olumlu fayda sağlayacak eserle olduğunu gördük. Bu noktada çocuklarımızın eğitiminde destek olan öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum. Burada ailelere de bir parantez açmak istiyorum. Engelli çocuklarımızın ailelerine bir nebze de olsa destek vermek, katkı koymak adına faydamız varsa mutlu oluyoruz. Bu çocuklarımızın aileleri, en büyük zorluğu onlar yaşıyor. İnşallah onların da burada verdikleri bu çaba öbür dünyada mükafat olarak kendilerine dönecektir. Bizim de bu süreçte bir katkımız varsa mutlu oluruz. Tekrar tüm engelli vatandaşlarımızın gününü kutluyorum. Herkes bir engelli adayıdır. Bunu da unutmamak gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi.

Devam Et

Trend