#

Giriş:

Son Güncelleme:

İnegöl

İnegöl’de atıl vaziyetteki alan modern otoparka Ddönüştü

İnegöl Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi Gazi Atatürk Caddesi üzerinde mezbelelik halde bulunan alanı 18 araçlık modern bir otoparka dönüştürdü. Belediye Başkanı Alper Taban, bu tür çalışmaların kıymetli olduğunu söyledi.

Şehrin dört bir yanında hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesinde Cumhuriyet Mahallesi Gazi Atatürk Caddesi üzerinde mezbelelik halde bulunan alanı modern bir otoparka dönüştürdü. Daha önce kullanışsız şekilde gelişigüzel araçların park edildiği 245 m2’lik alanda, yeşil alan ve otopark uygulaması hayata geçirildi. Yeni görünümüyle adeta bölgenin çehresini değiştiren alanda 18 araç park edebilir hale geldi.

BU TÜR ÇALIŞMALAR KIYMETLİ

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki heyetle birlikte yapımı tamamlanan alanda incelemelerde bulundu. Vatandaşlara çalışmanın hayırlı olması temennisinde bulunan Taban, “Bugün Cumhuriyet Mahallemizde Gazi Atatürk Caddesindeyiz. Burada arkadaşlarımızın geçmiş günlerde başlayıp kısa süre önce de tamamladığı çalışmayı yerinde bitmiş halini görelim istedik. Bu tür yapılan çalışmalar kıymetli. Mahallelerimizin ihtiyacı olan gerek çocuk parkı, gerek otopark, altyapı, üstyapı gibi… Biz de yapılan her işten dolayı inanılmaz mutlu oluyoruz” dedi.

YEŞİL ALANLARIN ARTMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Çalışma hakkında da bilgiler veren Taban, “Burada da arkadaşlarımız yaklaşık 245 m2’lik bir alanda 18 araçlık otoparkı hayata geçirdiler. Güzel bir şekilde vatandaşlarımız bu otoparkı kullanmış olacak. Burada görüldüğü üzere yeşil alan uygulamaları da yapıldı. Mevcut ağaçları da koruyarak, ilave olması gerekenleri de ilave yaparak güzel bir hale dönüştürmüş olduk. Tabi bunlar hemen hemen her mahallemizde ihtiyaç olan konular. Araç sayısı her geçen gün artıyor şehrimizde. Onlara otopark üretmemiz lazım. Beraberinde insan yeşili gördüğünde, ağacı, bitkiyi gördüğünde hayata daha pozitif bakıyor. Bizler de bunun şehrimizde arttırılmasını istiyoruz. Tabi ki binalar betonarme yapılacak ama o binaların projeleriyle, çevre düzenlemeleriyle mahallelerimizde yeşil alanları korumak ve arttırmak istiyoruz. Burada yaptığımız çalışmayla da mahallemize küçük de olsa bir dokunuş sağladık. Bununla da yetinmeyeceğiz. Mahallelerimizin eksikleri olan başta altyapı olmak üzere ve üst yapıda ihtiyaç olan tüm konuları bir bir her mahallemizde hayata geçirmek istiyoruz. Yapılan çalışmalar hayırlı olsun” açıklamalarında bulundu.

Bursa

Bursa’da yayalara yol vermeyen 40 sürücüye ceza

Haber Giriş:

on

Bursa’nın İnegöl ilçesinde polis ekipleri, yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen 40 araç sürücüsüne, 598 liradan olmak üzere toplam 23 bin 920 lira ceza kesti.

İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Sinanbey Mahallesi, Ahmet Akyollu Caddesi’nde yaya geçitlerinde uygulama yaptı. Uygulamada yayalara yol vermeyen 40 sürücüye, her birine 598 liradan toplam 23 bin 920 lira para cezası uygulandı.

Yayaya yol vermediği için ekiplerce durdurulan sürücülerden Adnan Koşarer, Emniyet Müdürlüğü ekiplerine itiraz ederek, yayaya yol verdiğini, fakat bir önceki yaya geçidinde yol verip vermediğini hatırlamadığını söyledi.

Devam Et

İnegöl

Belediye borçlarının yapılandırılmasında son gün 31 Aralık

Haber Giriş:

on

Gecikmiş vergi borçlarına ilişkin faiz indirimi başvuruları başladı. 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecek başvurulara ilişkin İnegöl Belediyesinden yapılan açıklamada, belediyenin tüm hizmet binalarından ve online olarak yapılandırma başvurusu yapılabileceği ifade edildi.

Gecikmiş vergi borçlarının yapılandırılmasına ilişkin başvurular başladı. 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecek başvurulara ilişkin İnegöl Belediyesinden yapılan açıklamada; koronavirüs salgını nedeniyle evde kalmanın hayati önem taşıdığı bugünlerde vatandaşların işlemlerini kolaylaştıracak önlemler almaya devam edildiği ve bu kapsamda yapılandırma başvurularının belediyeye ait https://ebelediye.inegol.bel.tr adresinden online olarak yapılabileceği, ayrıca Belediyenin tüm hizmet binalarında da yapılandırmaya ilişkin başvuruların yapılabileceği ifade edildi.

PEŞİN VE TAKSİTLE ÖDEME İMKANI

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı: “Vadesi geçmiş tüm borçların yapılandırılmasına ilişkin başvurular başladı. Faiz indirimi olarak uygulanan yapılandırma kapsamında Belediyemize ait borçların yapılandırılmasında peşin ödeme seçeneği vatandaşımız açısından ciddi avantaj sağlıyor. Bunu yanı sıra ödemede 6-9-12 ve 18 taksit yapma imkanın da sunuluyor. Bu kapsamda gecikmiş borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımız 31 Aralık 2020 Perşembe günü mesai bitimine kadar İnegöl Belediyesine ait tüm hizmet binaları ve https://ebelediye.inegol.bel.tr web sayfasından online olarak yapılandırma başvurularını yapabilir. Detaylı bilgi için de vatandaşlarımız 153 hatlarından gerekli bilgilere ulaşabilir.”

ONLİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Online yapılandırma başvurusu için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde:

1. Adım https://ebelediye.inegol.bel.tr adresinden “7256 Tecil Başvuru” tıklanır.

2. Adım Gelen ekran üzerinden Hızlı Sorgulama veya Şifre ile Giriş, Mobil İmza İle Giriş, E-Devlet İle Giriş (üyelik ister) seçeneklerinden biri ile giriş yapılır.

3. Adım Yapılandırmaya ait bilgiler listelenir. Taksit seçimi yapılır, ilgili seçeneğin “Başvur” butonu tıklanır ve onaylanır.

Bu adından sonra başvuru işlemine ait bilgi ekrana yansır. Kurumda kayıtlı olan cep telefonuna başvuru alındığına dair sms gönderilir. Yetkili personel, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra tecil işlemi onaylanır. İşlemin sonuçlandığına dair bilgi SMS gönderilir. Gönderilen SMS linki tıklanıp giriş yapıldıktan sonra yapılandırmaya ait bilgilerinizi görüntüleyebilir ve ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Devam Et

İnegöl

İnegöl’de Karlıova Sokak ulaşıma açılıyor

Haber Giriş:

on

Üzerinden bulunan binanın yıkılmasıyla tam anlamıyla ulaşıma açılan Osmaniye Mahallesi Karlıova Sokakta asfalt ve tertuvar çalışmaları sürüyor.

İnegöl Belediyesi, Osmaniye Mahallesi’nde üzerinde yola terki bulunan yapının kaldırılmasıyla 100 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde sokağa dönüşen Karlıova Sokakta tretuvar ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Daha modern bir şehir oluşturmak adına yapılan çalışmalar kapsamında, devam eden asfalt kaplama çalışmasını Belediye Başkan Vekili Erdal Akkaya ile birlikte Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, AK Partili meclis üyeleri ve parti yöneticileri yerinde inceledi. Burada bir açıklama da yapan Başkanvekili Erdal Akkaya; “Bugün Osmaniye Mahallemizde Karlıova Sokaktayız. Belediyemiz her fırsatta, sürekli çalışmalarını sürdürüyor. Bulduğumuz her noktayı en uygun şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Kimi bölgelerde yeni otoparklar oluştururken kimi bölgelerde kaldırım, yol çalışmaları yapılmaya devam ediyor. Burada da yol üzerinde bir bina vardı. Binanın yıkılması neticesinde kapalı olan yol açıldı. Şuanda vatandaşımızın kullanımına sunmak için asfalt ve tretuvar çalışmalarını tamamlamak üzere çalışıyoruz. Kısa sürede bu sokağı vatandaşımızın hizmetine sunmuş olacağız. Mahallemize ve İnegöl’ümüze hayırlı olsun” dedi.

Devam Et

Trend