Line Haber

İnternet Fenomeni Kayıp Kedi ‘Benekli’ Bulundu

Bursa’da bir çocuğun kayıp olan kedisini arama yöntemi sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. 

9 yaşındaki Yağmur Kuruoğlu’nun Bursa’nın İznik İlçesinde ziyaret ettiği anneannesinin kaybolan kedisini bulmak için hazırladığı kayıp ilanı sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.
Ziyaret için geldiği İznik’te anneannesinin Benekli adındaki kedisi kayboldu. Tüm aramalara rağmen kedinin bulunamaması üzerine Yağmur, birkaç tane boş kağıdın üzerine Benekli’nin resmini çizdi. Yanına boyu 40 santimetre, vücudunda siyah benekleri olduğunu, “Kedimi gördünüz mü” yazarak notunu düştü. Kâğıda anneannesi Mukadder Sevim’in de telefon numarasını yazan Yağmur, hazırladığı ilanları yaşadığı yerin yakınlarında bulunan direklere astı.
Yağmur ilanları astığı günün gecesinde İstanbul’a dönerken, asılan ilanları gören vatandaşlar, fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaştı. Sosyal medyada biranda yayılmasının ardından herkes kayıp kedi için seferber olurken, Benekli Mukadder Sevim tarafından bulundu.

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA
Kağıda anneannesinin telefon numarasını yazmayı da unutmadı. Bu çizimleri gören insanlar, ilanın resmini çekerek sosyal medyada paylaştı. Herkes Benekli için seferber oldu ve sonunda afacan Benekli bulundu.

Yağmur’un babası Güven Kuruoğlu, “Bizim haberimiz bile olmadı. Bir sürü insan aramaya başlamış, sonra ben Twitter’da gördüm” dedi. Kızı Yağmur’un bir hayvansever olduğunu söyleyen baba, kızı için, “Kendisinin de bir kedi olduğundan şüpheleniyoruz” dedi.

Yağmur, ilanları astığı günün gecesinde İstanbul’a döndü. Ancak, Benekli ortalarda yoktu. Mukadder Sevim, Benekli ile beraber daha yavruyken sokakta buldukları Pamuk’un hareketlerini takip etmeye başladı. Bu iki kedinin hep beraber olduğunu anlatan Sevim, Pamuk’un onu Benekli’ye götürdüğünü anlattı. “O kaybolunca çok korktum” diyen anneanne, kedisine kavuşmanın mutluluğunu paylaştı: “Dünya sadece insanlar için değil. Burada her çeşit, Allah’ın yarattığı herkesin hakkı var. Hiçbir canlı acı çekmesin.”