#

Giriş:

Son Güncelleme:

Magazin

İşte dünyanın en güzel kadını! Bilimsel hesaplamalar onu işaret ediyor…

Yüzyıllardır kadın güzelliği her zaman ayrı bir öneme sahip olmuş ve dönem dönem oldukça farklı kriterlere göre değerlendirilmiştir. Günümüzde ise “Güzellik görecelidir.” düşüncesi giderek daha fazla kabul görse de hala bilimsel verilere dayanarak dünyanın en güzel kadınını belirlemek mümkün. İşte çeşitli oranlar göz önünde bulundurularak seçilmiş dünyanın en güzel kadını…

Güzellik kavramı, kişiden kişiye değişiklik gösterse de Antik Mısır ve Antik Yunan dönemlerinden beri bir estetik ölçütü olarak kabul edilen altın orana göre dünyanın en güzel kadını Bella Hadid sayılıyor.

En ünlü ve pahalı modeller arasında yer alan; Chanel’den Balmain’e, Victoria’s Secret’tan Bottega Veneta’ya kadar onlarca prestijli marka için podyuma çıkan Bella Hadid, pek çok açıdan kusursuz bir güzelliğe sahip.

İngiltere’de altın orana bağlı kalınarak yapılan son değerlendirmelere göre en ideal değere yaklaşan kişi Bella Hadid olarak kabul edildi. Peki neden her zaman bilimsel açıdan güzellik söz konusu olduğunda altın oran dikkate alınır? Aslında bu sorunun cevabı çok basit: Altın oran, daima seçilen iki nokta arasındaki en ideal uzaklık olarak kabul edilir. Bu nedenle yüzyıllar boyunca tekrar ve tekrar keşfedilmiş, Mısır’daki piramitlerden Yunan heykellerine, İtalyan matematikçi Fibonacci’nin hesaplamalarından Leonardo Da Vinci’nin çizimlerine kadar hemen her yerde karşımıza çıkmayı başarmıştır. Haliyle altın oran, kadınların güzellik düzeylerini belirlemek konusunda da oldukça önemli bir yere sahip.

ALTIN ORANA EN ÇOK YAKLAŞAN DİĞER ÜNLÜ KADINLAR

Altın orana en çok yaklaşan isim Bella Hadid olsa da, ülkemiz dahil, dünyada bu değer üzerinden oldukça yüksek bir skor elde eden farklı isimler de var. Örneğin; Beren Saat, Burcu Esmersoy ve Serenay Sarıkaya, altın orana en çok yaklaşan Türk ünlüler arasında ilk üçte yer alıyor. Dünya çapında tanınmış diğer ünlülerin başında ise Beyonce ve Amber Heard gibi isimler geliyor. Tümü alından kaşlara, gözlerin konumundan burnun uzunluğuna, dudak genişliğinden çeneye kadar onlarca farklı kriter üzerinden değerlendirilen bu isimlerin altın orana yaklaşma değerleri ise %90’nın üzerinde. Benzer şekilde yüz güzelliği için geçerli olan altın oran, vücut güzelliğini belirlemek amacıyla da kullanılıyor.

GIGI HADID İSE ALTIN ORAN LİSTESİNDE KENDİSİNE YER BULAMADI

Bella Hadid’ten çok daha önce ünlü olan ve tıpkı onun gibi podyumlarda yürüyen Gigi Hadid ise başarılı bir model olmasına rağmen altın oran konusunda kardeşine yaklaşamadı. Hemen her konuda birbiriyle karşılaştırılan bu iki isimden Bella Hadid, en azından bilimsel olarak değerlendirildiğinde daha güzel kabul ediliyor. Hadid kardeşlerin annesi Yolanda Hadid ise Gigi’nin daha Amerikanvari ve sıradan bir güzelliğe sahip olduğunu söylerken Bella’nın daha Avrupai ve sıra dışı bir güzelliği olduğunu belirtiyor.

Haberin Devamı

Magazin

Acun Ilıcalı ikinci kez açıklama yaptı

Haber Giriş:

on

MasterChef’ten diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz’in vedası çok konuşuldu. Gelen eleştirilerin ardından Acun Ilıcalı sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

PAYLAŞIMLARI NEDENİYLE İLİŞİĞİ KESİLMİŞTİR

Bu sezon MasterChef yarışmasında yer alan Uğur Yılmaz Deniz sosyal medya paylaşımları nedeniyle diskalifiye oldu. Acun Ilıcalı, Uğur’un diskalifiyesini 21 Kasım günü attığı ‘Uğur Yılmaz Deniz isimli yarışmacının sosyal medyada kullandığı terbiye sınırlarını aşan paylaşımları nedeniyle Masterchef yarışmasıyla ilişiği kesilmiştir’ tweet’iyle duyurdu.

HER ZAMAN YANIMDA OLDULAR

Uğur, şeflerin açıklamasıyla MasterChef’e veda etti. Gözyaşları içinde tüm Türkiye’den özür dileyen Uğur, yaptıklarından pişman olduğunu söyledi.

Sosyal medya hesabından Acun Ilıcalı ve Acun Medya’ya teşekkür eden Uğur ‘her zaman yanımda oldular’ mesajını paylaştı.

AFEDİLEBİLİRDİ

Uğur Yılmaz Deniz’in diskalifiye olması sosyal medyada olay oldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları, ‘gençlik hatası affedilebilirdi, madem diskalifiye oldu neden bir hafta daha yarıştı’ yorumunda bulundu.

Gelen tepkilerin ardından Acun Ilıcalı sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

HEPSİ YALAN

İşte Acun Ilıcalı’nın açıklamaları…

Diskalifiyeden sonra 10 gün daha çekim yaptınız. YALAN!

Canlı yayında elediniz. YALAN! MasterChef Türkiye çekimler gerçekleştikten birkaç gün sonra izleyiciyle buluşuyor, canlı yayınlanan bir program değil, izleyicimiz de bunu bilir.

Diskalifiyeyi reyting malzemesi yaptınız. YALAN!

Yayında gerçekleşen diskalifiye anını reyting malzemesi yapmadık, aksine yayında kendini ifade edip kalıcı hasar görmemesini sağladık. Uğur bu yaklaşımımızın farkında ve bizzat bana teşekkür etti.

Belediyeler arasında parti ayrımı yapıyorsunuz, farklı ücretler alıyorsunuz. İFTİRA!

Hiçbir zaman belediye ayrımı yapmadık ve yapmayız. Bir yazıya 3 yalan ve 1 iftara sığdırabilmek gerçekten büyük başarı, tebrikler. Tabii inandırabilirsen…

Hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Siz kininizi kusmaya devam edin, biz çalışmaya devam edeceğiz. İzleyicilerimize de belirtmek isterim ki, bir genç eskiden yaptığı hataları nedeniyle toplumdan linç yemek üzereyken onun hayatı boyunca yaşayacağı mağduriyeti engelledik.

Bunu sağlamak yaşadığımız iftira kampanyasına değer. Sevgiler…

Devam Et

Magazin

Olay açıklamalar: Devlet dahi olsa bana zorla yaptıramaz

Haber Giriş:

on

Sosyal medya hesabından koronavirüs tedbirlerine karşı gelen şarkıcı Yıldız Tilbe’nin ‘Devlet beni suç işlersem içeri atabilir, hak ettiysem boynum kıldan incedir; ülkemi, soyumu ben seçmedim. Bunun dışında devlet dahi olsa bana zorla hiçbir şey yapamaz ve yaptıramaz; ne aşı, ne çip, ne HES kabul etmiyorum! Ben devlet için değil devlet benim içindir.’ sözleri tartışma yarattı.

Sosyal medya hesabından koronavirüs önlemleri ve aşının ücretsiz olmasıyla ilgili ardı ardına paylaşımlar yapan ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

“BEN DEVLET İÇİN DEĞİL, DEVLET BENİM İÇİNDİR”

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Tilbe, “Devlet beni bir suç işlersem içeri atabilir, hak ettiysem boynum kıldan incedir; Adımı, ülkemi, soyumu kan grubumu ben seçmedim. Bunun dışında devlet dahi olsa bana zorla hiçbir şey yapamaz ve yaptıramaz. Ne aşı, ne çip, ne HES kabul etmiyorum. Ben devlet için değil devlet benim içindir.

“ÖLÜM SİZDEN ÖNCE GELSİN, SİZDEN İYİDİR”

Bedavaymış aşılar, ekmeği bedava yapın, ilaçlar hastaneler bedava olsun evsizlere bedava ev verin, kimin neye ihtiyacı varsa bedava olsun, insan üç gün bile olsa rahat yaşasın, bedava aşıymış, böyle iyilik görmedim, ölüm sizden önce gelsin sizden iyidir.

“KOYUN MUYUM BEN KULAĞI KÜPELENEN”

Dünyada silahlı savaşlar birden durdu, cephe değişti insan oldu, ilaçlar da silah oldu, niye vurdurayım kendimi, koyun muyum ben sayıları bilinsin diye kulağı küpelenen, ya da kuş muyum kameralı çip takılmış nereye gidersem görünen, ya da fare miyim üstümde ilaçlar denenen.

“KENDİMİN EFENDİSİ BENİM”

Benim kimseye saygısızlığım yok hiçbir kişi ya da kurumun karşısında değilim. Allah bana da az da olsa akıl vermiş kendi kendimin efendisi benim. İstemediğim hiçbir şey yasa ya da kurumlarca devlet eliyle de olsa dayatılamaz, bireyin huzurunu bozmak değil sağlamak devletin hakkıdır.” açıklamaları büyük tartışma yarattı.

Devam Et

Magazin

Oyuncu Nilüfer Aydan, Cumhurbaşkanı’na hakaretten hakim karşısında

Haber Giriş:

on

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeni ile hakkında, “Zincirleme şekilde Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 8 yıl 2 aya kadar hapis cezası istenen 80 yaşındaki oyuncu Nilüfer Aydan’ın (Aydan Canbula) yargılanmasına başlandı.

İstanbul Anadolu 37. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuksuz sanık Nilüfer Aydan (80)katıldı. Tayin edilecek avukat huzurunda savunma yapmak istediğini belirten Aydan, şu an tansiyonunun da yüksek olduğunu savunarak savunma yapmayacağını beyan etti. Müşteki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları da sundukları dilekçe ile katılma talebinde bulundular. Bugünkü duruşmaya katılmayan avukatlar, mazeret dilekçesi de sundular. Müştekinin katılma talebinin kabulüne karar veren mahkeme, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Nilüfer Aydın’ın 2016, 2017 ve 2018 yıllarında sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarda Cumhurbaşkanı’na hakaret suçu işlediği savunuluyor. İddianamede, şüphelinin ifadesinde bazen parkta oturduğu sırada telefonunu gençlere vererek bir şeyler yazdırdığını, suça konu paylaşımları yapıp yapmadığını hatırlamadığı, suça konu paylaşımları telefonunu verdiği gençlerin yazmış olabileceğini söylediği belirtiliyor. İddianamede şüphelinin, “Zincirleme şekilde Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan 1 yıl 5.5 aydan 8 yıl 2 aya kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması talep ediliyor.

Devam Et

Trend