#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Kaza yaptı, polislerin üzerine yürüdü!

Bursa’da, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, refüje çarparak karşı yola geçti. Kaldırıma çarparak durabilen otomobilden yara almadan kurtulan alkollü sürücü Emir H. (25) önce polis ekiplerinin üzerine yürüdü, ardından da kendisini görüntüleyen gazetecilere saldırmaya çalışıp, “Ben bunu bir yerde görürsem onu paylaştırırım. O kayıtlar silinsin” diye tepki gösterdi.

Olay, saat 22.30 sıralarında merkez Osmangazi ilçesi Veysel Karani Mahallesi İnönü Caddesi’nde meydana geldi. Kısıtlamada Zafer Bulvarı’ndan İnönü Caddesi istikametine ilerleyen Emir H. yönetimindeki 16 P 2780 plakalı otomobil, aşırı hız nedeniyle sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu yaklaşık 25 metre savrularak refüje çarptı. Çarpmanın şiddetiyle karşı yola geçen otomobil, kaldırıma çarparak durabildi. Emir H. yara almazken, kazayı gören çevredekiler durumu polise bildirdi.

‘O KAYITLAR SİLİNSİN’

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri, olası başka kazaya karşı çevrede güvenlik önlemi aldı. Yapılan kontrolde 152 promil alkollü olduğu tespit edilen Emir H., polis ekiplerine direnç gösterdi. Ekiplerin üzerine yürüyen Emir H., “1 saat önce neredeydin sen. Ben buradan kaçıp gitsem bulabilecek miydin?” dedi. Kendisini görüntüleyen basın mensuplarına da saldırmaya çalışan Emir H., gazetecilere “Kapat kaydı, ben rezil rüsva bir insan değilim ki. Ben bunu bir yerde görürsem onu paylaştırırım. O kayıtlar silinsin” diyerek tepki gösterdi.

4 BİN 350 TL CEZA

Kazanın ardından kullanılmaz hale gelen otomobil çekici yardımıyla kaldırılırken, Emir H.’ye alkollü araç kullanmaktan 1200, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten ise 3 bin 150 TL cezai işlem uygulandı. Toplam 4 bin 350 TL ceza kesilen Emir H. gözaltına alınırken, ehliyetine de el konuldu.

Bursa

Bursa’da 2021’de 157 hekim istifa etti

Haber Giriş:

on

Covid-19 salgının başladığı günden bu zamana kadar iş yükü ağırlaşan sağlık çalışanları, yaşadıkları ekonomik sıkıntıları dile getirmek amacıyla gerçekleştirdikleri eylemlere seslerini duyurmaya çalışıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, özellikle 2021’de yoğunlaşan hekim istifalarına dikkat çekerek, hükümeti sağlık personelinin sorunlarını ciddiye alarak çözmeye davet etti.

AK Parti’nin 2000’li yılların başında “İstediğiniz hastanede, istediğiniz doktordan hizmet alacaksınız” diyerek iktidara geldiğini hatırlatan Karaca, “Bırakın istediğiniz doktora muayene olmayı, kamu hastanelerinde muayene için randevu dahi alınamıyor. Eskiden SSK hastanelerinde kuyruk vardı diye eleştiriyorlar, bugün ise gözle görülmeyen bir randevu alma kuyruğu var. Hastalar randevu alamadıkları için hastanelere gidemediklerinden, artık hastanelerde kuyruk yok, telefon başında kuyruk var.” dedi.

BURSA’DA 2021’DE 157 HEKİM İSTİFA ETTİ

Kamuda görev yapan doktor sayısının hızla azaldığına dikkat çeken Karaca, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nden bilgi edinme çerçevesinde aldığı bilgiyi paylaşarak şunları söyledi:

“2021 yılında Bursa’daki kamu hastanelerinde 1.343 uzman tabip, 1.353 tabip olmak üzere toplam 2.696 hekim görev yapıyor. 2021 içinde 79’u uzman tabip, 78’i tabip olmak üzere Bursa’da toplam 157 hekim görevden istifa etti. Çünkü AK Parti iktidarı döneminde doktorlar adeta kamu hastanelerinden kaçmak zorunda bırakılıyor. AK Parti hükümeti sağlık personelinin haklı taleplerine kulak vermelidir” dedi.

SON İKİ AYDA İSTİFALAR İKİYE KATLANDI

Bu konuda kasım ayı başında bir açıklama daha yaptığının altını çizen CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre Bursa’da 2021 Ocak-Kasım döneminde toplam 91 hekimin kamudan ayrıldığını, Kasım-Aralık döneminde ise istifalara 66 hekimin daha eklendiğini kaydetti. Karaca, 2022 bütçesinde de sağlık personelinin taleplerini karşılayacak bir yaklaşımın bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Devam Et

Bursa

Kalp hastası uçak ambulansla Bursa’ya getirildi

Haber Giriş:

on

Malatya’da tedavi gören 50 yaşındaki kalp hastası İ.B., uçak ambulansla Bursa’ya getirildi.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mitral kapak yetmezliği tedavisine devam edilen İ.B.’nin ileri tetkik ve tedavi ihtiyacı üzerine Sağlık Bakanlığı ile irtibata geçildi.

Yapılan araştırma sonucunda hastanın tedavisinin Bursa’da gerçekleştirebileceği öğrenilince, uçak ambulans hazırlandı.

Uçak ambulans ile Malatya Havaalanı’ndan alınan hasta, gece saat 21.00 sularında Bursa Yenişehir Havaalanı’na getirildi.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 ekibince havaalanından alınan İ.B., ambulans ile Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledildi.

Hastanın tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Devam Et

Bursa

Gram gram alınan kırmızı ete yeniden zam

Haber Giriş:

on

AYŞE NUR BÜYÜKHAN – Vatandaşın güçlükle aldığı kırmızı ete yeni bir zam daha geldi. Et ve Süt Kurumu üreticiden aldığı karkas etin alım fiyatını artırdı. Büyükbaş hayvan etinde kiloda 4 ila 10 lira arasında değişen oranlarda zam yapan Et ve Süt Kurumu kuzu ve koyun etinde ise kilo da 10 lira zam uyguladı. Yani vatandaş gram gram tartıp aldığı kırmızı eti daha pahalıya satın alacak. Son gelen zamlarla tavuk etinin fiyatının da kırmızı etten farkı kalmadı. O nedenle vatandaşlar tavuk yerine kırmızı et almayı tercih ediyor.

Devam Et

Trend