#

Giriş:

Son Güncelleme:

Dünya

Koronavirüs 86 milyon çocuğu yoksulluğa itti

UNICEF ve Save the Children tarafından yapılan araştırmaya göre dünyada koronavirüs salgını nedeniyle 86 milyon çocuk daha yoksulluğa itildi.

Uluslararası yardım kuruluşları koronavirüs salgını nedeniyle 86 milyon çocuğun daha yoksulluğa itildiğini açıkladı. UNICEF ile Save the Children tarafından yapılan araştırmaya göre yoksulluk içinde yaşayan çocukların sayısı yüzde 15 oranında arttı.

Yıl sonuna kadar düşük ve orta düzeyde gelire sahip ülkelerde ulusal yoksulluk sınırının altında yaşayan çocukların sayısının 672 milyona yükseleceği tahmin ediliyor.

Yoksulluk içinde büyüyen çocukların üçte ikisi Afrika’nın Sahara Altı ve Güney Asya ülkelerinde yaşıyor. Yoksulluk artışının ise en çok Avrupa ve Orta Asya ülkelerinde görüldüğü belirtiliyor.

UNICEF ile Save the Children bu ülkelerde yoksul çocuk sayısında yüzde 44’e varan artış kaydedildiğini duyurdu.

UNICEF İcra Direktörü Henrietta Fore pandeminin “eşi benzeri olmayan ekonomik ve sosyal bir krize yol açtığını ve dünya çapında birçok ailenin geçimini gasp ettiğini” söyledi.

Fore ailelerin içine düştüğü mali darlığın, yıllardır çocuk yoksulluğuna karşı verilen mücadelenin kazanımlarını ortadan kaldırdığını belirtti. Fore ayrıca hükümetlere çocuk yoksulluğundaki artışa karşı kararlı bir biçimde mücadele etme çağrısı yaptı

Dünya

Lübnan’daki patlamanın en yakın görüntüsü ortaya çıktı

Haber Giriş:

on

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta patlama noktasına yakın noktada yaşayan bir aile felakete sebep olan o anları kaydetti. Patlama anını kaydeden kişilerin ağır yaralandığı tahmin ediliyor.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki limanda meydana gelen patlamada son açıklanan verilere göre 137 kişi hayatını kaybetti, 5 bin kişi ise yaralandı. Patlama noktasına yakın bir binada oturan bir aile, o anları evlerinin penceresinden kayda aldı.

EŞİNE İÇERİ GEÇ DİYE YALVARDI

Patlama anına ilişkin görüntüleri kaydeden kişinin eşinin yaşadığı panik dikkat çekerken, eşinin içeri girmesini isteyen kadının içeri geç lütfen sözleri görüntüye yansıdı. Patlamanın hemen ardından camların kırıldığı görülürken, patlama anını kaydeden kişilerin durumunun ağır olduğu tahmin ediliyor.

BİR DİĞER GÖRÜNTÜYSE DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKİMİ SIRASINDA KAYDEDİLDİ

Devam Et

Dünya

Brüksel’deki Dünya Ticaret Merkezi’nde yangın!

Haber Giriş:

on

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Dünya Ticaret Merkezi’nin (World Trade Center) çatı katında yangın çıktı. Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Dünya Ticaret Merkezi’nin (World Trade Center) çatı katında yangın çıktı.Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangını söndürmek için ekiplerin müdahalesi sürüyor.

Devam Et

Dünya

Trump aşı için tarih verdi! Son Dakika açıklaması

Haber Giriş:

on

ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs aşısı ile ilgili son dakika bir açıklama yaptı. Tüm dünyanın koronavirüs salgınını bitirmesi için beklediği aşı haberi ile ilgili tarihi ABD Başkanı Trump tarih vererek açıkladı.

Trump koronavirüs aşısının 3 Kasım ABD Başkanlık seçimlerinde hazır olacağını ifade etti.

Devam Et

Trend