Giriş:

Son Güncelleme:

Genel

Koronavirüsü yenip, bayram öncesi alkışlarla taburcu edildi

Abdurrahman DULKADİR/KIRŞEHİR, (DHA)- KIRŞEHİR’de, 14 gün süren tedavisinin ardından koronavirüsü yenen Mehmet Öcal (38), bayram öncesi hastaneden alkışlarla taburcu oldu.
Akçakent ilçesinde yaşayan Mehmet Öcal, 9 Mayıs’ta yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Öcal’ın hastanede yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine Öcal hastanede tedaviye alındı. 14 gün tedavi gören Mehmet Öcal, koronavirüsü yenerek, sağlığına kavuştu. Sağlık çalışanlarının alkışlarıyla Ramazan Bayramı öncesi taburcu edilen Öcal, “Yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye başvurmuştum. Hastanede tedavim yapıldı ve sağlık çalışanları benimle çok ilgilendi. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI

Haberin Devamı

Genel

Fatih Altaylı’dan Burhan Kuzu’ya: “Sus, otur, hatta saklan”

Haber Giriş:

on

Altaylı, “Çoklu cinayet zanlısı uyuşturucu kaçakçısının yargı tarafından serbest bırakılmasını sağladığı artık aleniyet kesbeden ve artık kendisi tarafından da kabul edilen Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, hakkındaki yazılarımı geçmişte yalanlardı. Şimdi ise yeni bir yönteme geçti. Ben yazınca o da sosyal medyası üzerinden ‘Fatih Altaylı unutulmamak için beni yazıyor. Ben olmasam yazacak konusu yok’ gibi yanıtlar veriyor. Burhan Bey, benim unutulmak veya unutulmamak gibi bir derdim yok.

Ama sizin olmalı. Siz unutulmayı tercih etmelisiniz. Ortadan kaybolmayı, kimseye yanıt vermemeyi, yokmuş gibi davranmayı tercih etmelisiniz” görüşünü savundu.

Altaylı, “Çünkü siz artık çok ‘ayıplı’ bir siyasetçi, çok çok ayıplı bir ‘yasa adamı’ oldunuz.

Kendinizi ve yaptıklarınızı unutturmanız lazım. Hakkınızda ne denirse densin ortaya atlamamanız, sosyal medya hesaplarınızı kapatmanız, tek kelime etmemeniz, yokmuş gibi davranmanız lazım.

Çünkü siz yargıya baskıyı bir aile ferdinizin bir hatasını örtmek, bir yakınınızın arazi davasını sonuçlandırmak ya da kader kurbanı diye adlandırılan türden gariban birine yardımcı olmak gibi ‘nispeten’ vicdani bir kabul görebilecek şekilde yapmadınız Vahim iddialarla yargılanmakta olan birini yargıdan kaçırmak için devreye girdiniz. Onun ellerindeki kan artık sizin de elinize bulaştı anlayacağınız.

O yüzden susun. Unutulmaya çalışın. Ben sizin yediğiniz herzeler unutulmasın diye yazıyorum.

Siz de böyle yaparak bana destek veriyorsunuz. ‘Unutmayın beni. Uyuşturucu kaçakçılarını yargının elinden kurtaran benim’ diye bağırıyorsunuz sürekli. Allah bilir belki de benim yazdıklarıma da reklam gözüyle bakıyorsunuzdur . Belki yargıdan kurtulmak isteyen yeni müşteriler gelir diye” ifadesini kullandı.

Devam Et

Bursa

Yaren Leylek, Dünyanın ilgi odağı oldu

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Karacabey Belediyesi, koronavirüs kısıtlamalarının uygulandığı günlerde evde kalan vatandaşlar için eğlenceli bir aktivite olması amacıyla, yarenleylek.com’u yayına aldı. Yuvanın yakınına kurulan kamera sistemi ile 7/24 Yaren Leylek ve ailesinin yuvasını gösteren site, 2 aylık bir sürede yerli- yabancı on binlerce doğasever tarafından ziyaret edildi.

Karacabey’e bağlı Eskikaraağaç Avrupa Leylek Köyü’nde, Balıkçı Adem ve Yaren Leylek’in uzun yıllara dayanan arkadaşlığı, her yıl binlerce kişi tarafından ilgiyle takip ediliyor. Bu dostluğun kahramanlarından olan Yaren Leylek, Türkiye’de olduğu kadar yabancı ülkelerde de büyük ses getirmişti. Dostluk hikayesinin kahramanlarından Yaren Leylek için bu yıl Karacabey Belediyesi, daha fazla insanı hikayeye ortak etmek amacıyla, yuvadan 7/24 canlı yayın yapma kararı almıştı.

HEM YERLİ HEM YABANCI DOĞA SEVERLER İLGİ GÖSTERDİ

Koronavirüs nedeniyle kısıtlamaların başlamasıyla birlikte, yaklaşık 2 ay gibi bir sürede 40 farklı ülkeden giriş yapılan yarenleylek.com sitesine, bu süreçte 64.897 bireysel giriş yapıldığı belirtilirken, yabancıların da yuva yayına oldukça ilgi gösterdiği gözlendi. Aralarında Almanya, Amerika, Danimarka, Hollanda, Rusya, Fransa, İtalya, İngiltere, Belçika’nın da yer aldığı 40 farklı ülkeden ziyaret edildiği tespit edilen Yaren Leylek yuvası, Türkçe ve İngilizce erişim imkanı ile uluslararası arenada boy gösteriyor.

BELEDİYEYE TEŞEKKÜR MESAJI YAĞDI

www.yarenleylek.com ve www.yarenstork.com adresleri üzerinden yayında olan website için belediyeye de onlarca teşekkür mesajı geldiğini belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘’Bizler, Eskikaraağaç leylek köyümüzün maskotu haline gelen Yaren Leylek’i merak edenler için böyle bir şey hazırlamıştık. Özellikle pandemi nedeniyle insanların dışarı çıkamadığı dönemde, Yaren Leylek ve ailesi binlerce eve konuk oldu. Hem leyleklerin yaşamlarına dair bakış açımızı değiştirmek hem de ailece eğlenceli aktivite olmasını sağlamak amacıyla hazırladığımız bu proje büyük ilgi gördü” dedi. Öte yandan, bu yıl 4 yavrusu olan Yaren Leylek’in yumurtlama sürecinden yavrularını büyütmesine kadar yuvada geçirdiği her an, izleyenlere keyifli anlar yaşatıyor.

Devam Et

Genel

Kim Milyoner Olmak İster’e damga vuran soru: Hababam Sınıfı filmlerinin tümünde yer alan isim kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster’de 1 haziran günü yarışmacıya yöneltilen 60 bin TL değerindeki Hababam Sınıfı filmlerinin tümünde yer alan isim kimdir? sorusunun cevabı merak konusu oldu. İşte sorunun cevabı ve bölüm ayrıntıları…

Haber Giriş:

on

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla atv’de izleyicisi ile buluşan bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster’in son bölümüne Hababam Sınıfı sorusu damga vurdu. Spor eğitmeni Canan Taşsinar, Kim Milyoner Olmak İster’in son bölümünde 60 bin liraLık soruya kadar gelmeyi başardı.

Geceye “Hababam Sınıfı, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Hababam Sınıfı Uyanıyor, Hababam Sınıfı Tatilde, Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor ve Hababam Sınıfı Güle Güle filmlerinin tümünde rol alan kimdir?” sorusu damga vurdu.

Çift joker hakkını kullanan yarışmacı, ilk olarak Kemal Sunal şıkkını sonra Münir Özkul cevabı seçti ancak elenmekten kurtulamadı. Hababam Sınıfı filmlerinin tümünde yer alan isim kimdir? sorusunun doğru cevabı Sıtkı Akçatepe olacaktı.

Devam Et

Trend