#

Giriş:

Son Güncelleme:

Denizli

Kurban keserken kalp krizinden öldü

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde kurban keserken kalp krizi geçiren 53 yaşındaki Osman Korkmaz, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Korkmaz’ın yakınları, hastane önünde gözyaşı döktü.

Denizli’nin Merkezefendi ilçesi İlbade Mahallesi’nde sabah saatlerinde Osman Korkmaz evinin bahçesinde kurban keserken fenalaştı.

Yakınları, durumu 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine eve gelen ekipler, kalp krizi geçirdiği belirlenen Korkmaz’ı, ambulansla Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Tedaviye alınan Korkmaz, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Hastane önünde acı haberi alan Korkmaz’ın yakınları gözyaşı döküp feryat etti.

Denizli

Restorasyonu tamamlanan tiyatro açılışa hazırlanıyor

Haber Giriş:

on

Denizli’de, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ndeki Laodikya Antik Kenti’ndeki 2 bin 200 yıllık antik tiyatronun restorasyon çalışmaları tamamlandı. Yaklaşık 50 kişilik ekiple 2 yıllık çalışmanın ardından ayağa kaldırılan 15 bin kişilik tiyatronun açılışı ise kısa süre sonra yapılacak.

Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek’in başkanlığındaki ekip tarafından 2019 yılında başlanan antik tiyatronun restorasyon çalışmaları tamamlandı. İncil’de adı geçen 7 kiliseden birinin bulunduğu Laodikya’daki antik tiyatro, bin 600 yıl sonra, yoğun bir çalışmanın ardından ayağa kaldırıldı.

SON TAŞI ŞİMŞEK KOYDU

Antik kentte, milattan önce 2’nci yüzyılda yapılan 15 bin kişilik antik tiyatroda yürütülen restorasyon çalışmalarında son taşı da kazı başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek koydu ve yaşadıkları mutluluğu ifade etti. Antik tiyatroyu orijinalliğini koruyarak ayağa kaldırmayı başardıklarını belirten Şimşek, “Tiyatroda Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği katkılarla, 10 akademisyen, 1 uzman mimar, 12 arkeolog, 4 restoratör ve 20 usta tarafından orijinalliği korunarak çalışmaları tamamladık. Antik kentte uzun yıllar sürecek işleri 15-16 yılda yapmayı başardık. 2 yıl içinde de antik tiyatroyu aslına uygun hale getirdik. Bu kadar kısa bir sürede projeyi hayata geçirmenin mutluğunu yaşıyoruz. Uluslararası kriterlerdeki restorasyon tekniklerini uyguladık. Bu, dünya tarihinde bu kadar kısa sürede restorasyonu tamamlanan en büyük projedir. Herkese hayırlı olsun” dedi.

 

Devam Et

Denizli

Ameliyat oldu, hayatı kabusa döndü!

Haber Giriş:

on

Denizli’de, temizlik görevlisi olarak çalıştığı hastanede, karın germe estetik ameliyatı olan Ayşe Kabaklı (36), kasığına hatalı atıldığını ileri sürdüğü dikişin damarına baskı yapıp pıhtı oluşturmasıyla belden aşağısını sağlıklı kullanamadığını öne sürüp doktoru hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili idari inceleme başlatıldığını söyleyen Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel, ameliyatından 45 gün sonra şikayeti ortaya çıkan Kabaklı’nın, uzmanların kontrolünde olduğunu söyledi.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan 3 çocuk annesi Ayşe Kabaklı, 86 kiloyken aşırı göbek sarkması sonucu bel ağrısı ve bacaklarında da kireçlenme yaşadığı gerekçesiyle estetik ameliyat olmaya karar verdi. Kabaklı, çalıştığı hastanede Estetik ve Plastik Cerrahisi Uzmanı E.A. tarafından 21 Mayıs’ta ameliyat edildi. Ameliyatta Kabaklı’nın sarkan derisi ve fazla yağları alınıp karın bölgesi düzleştirildi.

Ameliyatın ardından taburcu edilen Kabaklı’nın yaşamı kabusa döndü. Sol bacağında aşırı şişme meydana gelince tekrar hastaneye giden Kabaklı’nın kontrolünde, bacak kasığındaki dikişten topuğa kadar olan bölümdeki toplardamarda ameliyat sonrası pıhtı oluştuğu ve tıkalı olduğu belirlendi. Anjiyo yapılan Kabaklı’nın bacağındaki pıhtı atan damarı temizlendi, kasıktan kalbine giden damara stent ve filtre takıldı. Taburcu edilen Kabaklı, sağlık sorununun devam ettiğini belirtip, “Bacağımda şişlik devam ediyor. Vücudumun belden aşağısını sağlıklı bir şekilde kullanamıyorum” dedi.

‘KEŞKE SARKAN GÖBEĞİM GERİ GELSE DE SAĞLIĞIM YERİNDE OLSA’

Ameliyat öncesine kadar genelde sağlıklı biri olduğunu belirten Kabaklı, “Göbeğimin aşırı sarkması sonucu bel ağrısı yaşıyordum. Karın germe estetik ameliyatı olmaktaki amacım bu ağrıdan kurtulmaktı. Estetik ameliyatı olduğumdan bu yana sağlığım daha kötüye gidiyor. Ameliyattan sonra sol bacak kasığımdaki hatalı yapılan dikişin damarıma baskı yapması nedeniyle pıhtı attı. Her ne kadar anjiyo yapılıp, stent takılsa da sağlığıma tam olarak kavuşamadım. Her an kalbime pıhtı atma durumu var. Hareket etmekte güçlük çekiyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Beni sağlığıma kavuşturacak doktor arıyorum. 2 yaşındaki çocuğuma bakamaz hale geldim. Dururum ortada. Benim durumum başkalarına ders olsun. Estetik mağduru olmak istemiyorlarsa, iyi araştırsınlar. Ben pişman oldum. Keşke eski sarkan göbeğim geri gelse de sağlığım yerinde olsa. Geceleri rüyalarım da öleceğimi görüyorum, çığlık atarak uyanıyorum” diye konuştu.

Ayşe Kabaklı, ameliyatını gerçekleştiren doktor E.A. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu da söyledi.

‘İDARİ İNCELEME BAŞLATILDI’

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel ise olayla ilgili idari inceleme başlattıklarını belirterek, “Hastanın şikayeti ameliyatının ardından 45 gün sonra ortaya çıkmış. Gelişen durumla ilgili hastamızı tekrar hastaneye yatırdık. Şu anda kalp ve damar cerrahisi uzmanlarımızın kontrolünde. Ameliyatla ilgili bir durum olduğunu düşünmüyoruz. Ancak hastadan kaynaklanan farklı bir komplikasyon da oluşmuş olabilir” dedi.

Devam Et

Denizli

Tartıştığı eski eşini sokak ortasında bıçakladı

Haber Giriş:

on

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde, 26 yaşındaki Rabia S.A., tartıştığı eski eşi 28 yaşındaki Tarkan S. tarafından sokak ortasında bıçaklandı. Genç kadın tedaviye alınırken, Tarkan S. ise kayıplara karıştı.

Akşam saatlerinde Denizli’nin Merkezefendi Mahallesi’nde Tarkan S. ile yaklaşık 1 yıl önce boşandığı Rabia S.A. arasında sokak ortasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

Tarkan S., tartışmanın büyümesi üzerine Rabia S.A.’yı bacağından ve kalçasından bıçaklayıp kaçtı. Talihsiz kadın kanlar içerisinde kalırken, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Rabia S.A., sağlık ekiplerince olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından Servergazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Olay yerinde inceleme yapan polis, Tarkan S.’nin yakalanması için çalışma başlattı.

Devam Et

Trend