#

Giriş:

Son Güncelleme:

Düzce

Kurbanlık koçla kafa tokuşturunca hastanelik oldu

Düzce’nin Yığılca ilçesinde, Kurban Bayramı için beslediği koçla kafa tokuşturan Erdoğan Kuşçu hastanelik oldu. Elmacık kemiği kırılan Erdoğan Kuşçu tedaviye alındı.

​Olay, sabah saatlerinde Yığılca ilçesi Aydın köyünde meydana geldi. Kurban Bayramı için koç besleyen Erdoğan Kuşçu, iddiaya göre hayvanlardan biriyle kafa tokuşturdu. Koç, Erdoğan Kuşçu’nun sağ yanağına sert bir şekilde vurdu. Erdoğan Kuşçu aldığı darbe ile baygınlık geçirdi. Koçun yerde yatarken bir kez daha tos vurduğu Kuşçu’nun sağ elmacık kemiği kırıldı. Yakınlarının müdahalesi sonucu koç uzaklaştırılırken, sağlık ekiplerine haber verildi. Gelen sağlık ekibinin ilk müdahalesini yaptığı Erdoğan Kuşçu, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Düzce

Kızılay şehidinin annesi, “yakışıklı oğlum” diye gözyaşı döktü

Haber Giriş:

on

Suriye’nin El Bab bölgesinde düzenlenen saldırıda şehit olan Kızılay görevlisi Mehmet Arif Kıdıman (40) için evinin önünde helallik alındı. Emine Kıdıman oğlunun cenazesi başında, “Yakışıklı oğlum” diyerek gözyaşı döktü.

Suriye’nin El Bab bölgesinde dün düzenlenen saldırıda şehit olan Kızılay Düzce Kan Merkezi’nde görevli Mehmet Arif Kıdıman’ın cenazesi, gece saatlerinde memleketi Düzce’ye getirildi. Şehidin cenazesi sabah saatlerinde Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan evinin önüne getirildi. Burada şehit Kıdıman için dualar okundu, helallik alındı. Şehit oğlunun cenazesi başında gözyaşı döken Emine Kıdıman, “Yakışıklı oğlum” diye ağıtlar yaktı. Helallik alınmasının ardından Mehmet Arif Kıdıman’ın cenazesi, törenin yapılacağı Merkez Büyük Camii’ne götürüldü.

Devam Et

Düzce

Özhaseki: Covid-19 mücadelesinde en başarılı ülke Türkiye

Haber Giriş:

on

Düzce Belediyesi tarafından şehir içi ulaşımda yapılan düzenleme kapsamında, yeni alınan midibüslerin hizmete alınması törenine katılan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Covid-19’la mücadele konusunda en başarılı ülkenin Türkiye olduğunu ve devletin tüm imkanlarının sonuna kadar seferber edildiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Düzce Belediyesi tarafından yeni şehir içi ulaşım araçlarının hizmete alınması töreninde yaptığı konuşmada Covid-19 nedeniyle zor bir süreçten geçildiğini söyleyerek, “Covid-19 diye bir şey çıktı. Tüm dünyadaki mikropları toplasanız, 1 gram etmiyormuş. Ama koca koca devletleri dize getirdi. Ben zenginim, ben büyüğüm diyen havalı cıvalı bütün şirketleri dize getirdi. Zor bir süreçten geçiyoruz. Devletlere düşen sağlık sistemini gözden geçirip, vatandaşlarına yardımcı olmak. Allah kimseye bu hastalığı vermesin. İçerde entübe olanları görüyorum, içler acısı bir durum. Ama böyle bir felaket olduğunda devlete düşen, vatandaşlarına en iyi hizmeti vermektir. Bu hastalıkta 200’e yakın dünya devleti içinde ölüm oranı en az olan, tedavi sürecinde en başarılı olan, hastanelerde kalitesi en yüksek olan ülke hangisidir denilse herkes Türkiye diyecektir. Devletin tüm imkanları sonuna kadar seferber ediliyor. Amerika’yı gördük. Orada bir vatandaşın sigortası yoksa ve hastaneye gitmişse 25-30 bin dolardan aşağı tedavi olamıyor. İtalya, İspanya ve İngiltere’de toplu ölümlerin olduğunu gördük. Huzurevlerine terk edilen yaşlıların toplu mezarlara gömüldüğünü gördük. Türkiye hem kendine yetti hem de gitti, onlara yardım etti” dedi.

‘TÜRKİYE BU ORTAMDA YATIRIM ÜSTÜNE YATIRIM YAPTI’

Özhaseki, “Türkiye bir yandan ekonominin küçüldüğü bu ortamda yatırım üstüne yatırım yapmaya devam ediyor. Hastaneler açmaya devam ediyor, yollar yapmaya devam ediyor. Köprüler, tüneller yapmaya devam ediyor. Teknoloji alanında yatırımlar devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız hemen her gün bir açılış yapıyor. Türkiye’de hem yer altında hem de yer üstünde hareketlilik olduğunu söyleyen Özhaseki “Bu ülkenin yerinin altında biraz hareketlilik var. Biraz yerinin üstünde de hareketlilik var. Yerin altındaki hareketliliği siz Düzceliler iyi biliyorsunuz, bunu en acı şekilde yaşadınız. Bir depremsellik var. Bu gerçeği bilerek, hareket etmeliyiz ve evlerimizi ona göre yapmalıyız. Binalarımızı ona göre inşa etmeliyiz. Bir taraftan da yer üstündeki fitne odaklarını unutmamamız gerekiyor. Benim öğrencilik zamanımda sağ-sol kavgaları vardı. Derslere doğru düzgün giremiyorduk. Sağ-sol kavgası milletimizi ikiye bölmüştü. Arkasından PKK terör örgütünün bu ülkede 40 yıldır yaptıklarına hepimiz şahidiz. Ama Cumhurbaşkanımızın dirayetli davranışı ve liderliğiyle bugün şehirlerimiz temizlendi. Güneydoğu’dan sorumlu bakanlık görevi yaptığım için de söylüyorum. Güneydoğu’daki şehirlerimiz de temizlendi” dedi.

‘FETÖ FELAKETİ YAŞATTI’

15 Temmuz darbe kalkışmasına da değinen Özhaseki “Sonra bir başka örgüt FETÖ, hepiniz bilirsiniz. Bu milletin en zeki çocuklarını seçtiler. En zengin adamlarına giderek ‘hayır işliyorsunuz’ diyerek paralarını aldılar. Ama öyle bir tezgah kurdular ki 17-25 Aralık’ta hukuk darbesi, 15 Temmuz’da felaketle karşı karşıya kaldık. Allah’a şükür ki sizler büyük milletin mensuplarısınız, liderimiz ise cesareti ile bu millete önderlik etti ve bu felaketi atlattık. Eski dönemlerdeki zayıf iktidarlar, koalisyonlar olsaydı, ne yaptığını bilmez, birbirine girmiş adamlar olsaydı. Bu ülkenin hali bilmiyorum ne olurdu” dedi.

‘MUHALEFET BİR ‘ELİNİZE SAĞLIK’ DEMİYOR’

Konuşmalarında muhalefete de yüklenen Özhaseki, “Söylememek için kendimi zor tutuyorum. Garip bir muhalefetimiz var. Bunca başarılı işler oluyor, bir tanesi de çıkıp, ‘elinize sağlık’ demiyor. Ondan vazgeçtik, ‘iftira etmesinler’ diyecek, haldeyiz. Doğal gaz buluyoruz karşı taraftan başladılar. Allah’tan genel başkanları yasakladı da şimdi bir şey dememeye başladılar. Yoksa ilk yasak gelmeden ‘Ne oldu ki bulduysanız. O zaten 7 yıllık. Ne olmuş, doğal gazı getirmek kaç sene sürer. Bunu işleyip, dışarı çıkarmak kaç lira tutar’ Ya, ne olur biraz sevinin ya. 320 milyon metreküp doğal gaz bulunmuş. Bu milletin ferdi olarak benim bayram etmem lazım. İktidarda kim olursa olsun ne fark eder. 7 yıl yetermiş, olsun. 1 yıl da yetse şükür Allah’a. Zaten yeni sondajlar başladı. 17 yıllık da buluruz. 27 yıllık da çıkacak. Bu rezervler Türkiye’nin dışa bağımlı doğal gazını kendi içinde üretir hale getirecek. Bir taraftan ekonomik canlılık getirecek. Dışarı döviz gitmeyecek, dışa bağımlıktan kurtulacağız. Buna sevinmek gerekmez mi?” dedi.

100 ADET MİDİBÜS HİZMETE SUNULDU

Toplu taşıma sisteminin Düzce’nin önemli sorunlarından birisi olduğunu söyleyen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, “Vatandaşlarımızın memnun olmadığı, belediyemizin ise zarar ettiği bir sistemdir. Bu sistem üzerinde çalışmak için Türkiye’de bu işi en iyi bilenleri çağırdık. Yaklaşık 15 aydır çalışıyoruz. Bugünkü tören 15 aylık çalışmanın sonucudur. Düzce için ‘ulaşım mastır planı’ yaptık. Birinci kısmı, hat optimizasyonudur. Bunu tamamladık ve uygulamaya koyduk. Kalan kısmı, yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Bu yatırımı Düzceliler yaptı. Belediye yapmadı. Bu araçların her biri, bir Düzceliye aittir. Bu sistemde amacımız Düzce’nin ne kadar yolcusu var. Bu yolcularla paralel olarak, araç seçme esasına dayandırdık” dedi.

Konuşmaların ardından yeni alınan 100 adet midibüs, Düzcelilerin hizmetine sunuldu. İlk geziyi ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü yaptı.

Devam Et

Düzce

11 fabrikadan 116 işçi yedikleri yemekten zehirlendi

Haber Giriş:

on

Düzce’de 11 fabrikaya hizmet veren bir firmanın yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle 116 işçi kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, çalıştıkları fabrikalarda dün öğle yemeğinin ardından bazı işçiler rahatsızlandı.

Gıda zehirlenmesi şüphesiyle kentteki hastanelere kaldırılan 11 fabrikanın 116 işçisi müşahede altına alınırken, fabrikalar da bugün tatil edildi.

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, sabah saatlerinden itibaren kentte bulunan Düzce Atatürk Devlet, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama ile 2 özel hastaneye şu ana kadar 116 işçinin mide bulantısı şikayetiyle başvurduğunu söyledi.

Söz konusu kişilere gıda zehirlenmesi teşhisi konulduğunu belirten Yılmaz, “11 fabrikamızda çalışan 116 işçimiz şu anda gözlem altında ve sağlık durumları iyi. Araştırmalarımıza göre bu fabrikalara yemek veren firma aynı ve dün öğlen çıkan menüdeki tavuktan kaynaklandığını düşünüyoruz. Konu hakkındaki araştırmalarımız devam etmektedir. İşçilerimizin sağlık durumlarını yakından takip ediyoruz.” diye konuştu.

Devam Et

Trend