#

Giriş:

Son Güncelleme:

Kütahya

Kütahya’da köpeği tabancayla öldüren zanlı tutuklandı

Kütahya’da, sokak köpeğine tabancayla ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan şüpheli Mehmet Ali Yatır, olay akşamı alkollü olduğunu ve hatırlamadığını öne sürerek, ”Yaptığım olaydan dolayı çok pişmanım” dedi. Tutuklama kararının sevindirici olduğunu belirten Kütahya Doğa ve Hayvan Sevenler Derneği Başkanı Fatma Birsen Sunay ise “Ben polisimizin güzel çalışmasını kutluyor ve takdir ediyorum” dedi.

Kütahya’da otomobilden sokak köpeğine ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şüpheli Mehmet Ali Yatır, Hayvanları Koruma Kanunu’na muhalefet suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Otomobilde bulunan ve gözaltına alınan diğer şüpheliler H.D., U.G. ve H.D. ise savcılıkta alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Şüpheli Mehmet Ali Yatır’ın alkollü olduğu için olayı hatırlamadığını öne sürerek, “Olay akşamı çok alkollüydüm, tam olarak ne olduğunu hatırlamıyorum. Yaptığım olaydan dolayı çok pişmanım. Bakmakla yükümlü olduğum insanlar var. Bu nedenle tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum” dediği öğrenildi. Öte yandan şüpheli Yatır’ın olay akşamı 1.00 promil alkollü olduğu tespit edildi.

“KARAR SEVİNDİRİCİ”

Kütahya Doğa ve Hayvan Sevenler Derneği Başkanı Fatma Birsen Sunay ise tutuklama kararına çok sevindiklerini söyledi. Sokak köpeğinin öldürüldüğünü üzüntüyle haber alarak araştırma yaptıklarını ifade eden Sunay, “Ne insan zarar görsün ne hayvan zarar görsün ne de doğa. Bütün çabamız bu yönde. Bu olayla ilgili ben çok üzüntü yaşadım. İnşallah yakalanır diyordum ki anında yakalanmış ve tutuklanmış. Ben savcılarımızdan ellerinden gelen en ağır cezayı yazmalarını istirham edeceğim. Çünkü sahipsiz hayvan, yasalarda da pek sahipli değil. Ceza fazla yazılmıyor, tamamıyla kabahatler kanunundan işlem görüyor. Biz istiyoruz ki daha ağır cezalar, yasalar çıksın. Hayvan katliamları çok fazla son günlerde. Ben polisimizi, emniyetimizi bu güzel çalışmasını kutluyor ve takdir ediyorum. Birkaç böyle caydırıcı ceza olursa yapmaz insanlar, yapmamalılar da. Bir hastalıkla mücadele ediyoruz. Bu kadar şeyin arasında hayvanlarda eziyet görmemeli bence” diye konuştu.

CİNAYET SORUŞTURMASINDA DA TUTUKLANMIŞ

Köpeği tabancayla öldürmek suçundan tutuklanan Mehmet Ali Yatır’ın babasıyla birlikte 2017 yılında Aslanapa ilçesi yakınlarında yanan otomobilde cesetleri bulunan Kamil Çolak ile yeğeni Serkan Sarı cinayetiyle ilgili gözaltına alınarak tutuklandığı ve bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği belirlendi.

Gündem

Konserve yapmak için yakılan ateş otomobile sıçradı

Haber Giriş:

on

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, garajda park halinde bulunan otomobil, yangında kullanılmaz hale geldi. Yangının, domates konservesi yapmak için yakılan ateşin otomobile sıçraması sonucu çıktığı iddia edildi.

Tavşanlı ilçesi Çırçırçeşme Mahallesi’nde oturan Davut Çetinkaya’ya ait evinin yanındaki garajda bulunan otomobilinden dumanlar yükselmeye başladı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, alevlere müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Yangında otomobil kullanılmaz hale geldi.

Domates konservesi yapmak için yakılan ateşin otomobile sıçraması sonucu çıktığı iddia edilen yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Devam Et

Gündem

Kütahya’da ‘üfürükçü hoca’ taciz iddiasıyla gözaltına alındı

Haber Giriş:

on

Kütahya’da, psikolojik rahatsızlığı bulunanları tedavi ettiği öne sürülen ve ‘üfürükçü hoca’ olarak tanınan H.A. (67), 2 kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

Kütahya’da oturan H.U. (23) ve halası G.A. (42), uzun süredir gördükleri psikolojik tedaviden sonuç alamayınca halk arasında ‘üfürükçü hoca’ olarak bilinen H.A.’nın (67) Evliya Çelebi Mahallesi’ndeki evine gitti.

İddiaya göre H.A., farklı zamanlarda para karşılığında yaptığı seanslarda 2 kadına cinsel tacizde bulundu. Kadınların şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan H.A., geçirildiği sağlık kontrolünün ardından ifadesi için emniyete götürüldü. Taciz iddialarını kabul etmeyen H.A., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan şüpheli H.A.’nın yapılan kontrolünde taahhüt ettiği borcunu ödemediği gerekçesiyle hakkında ‘yakalama emri’ olduğu tespit edildi. Soruşturma sürüyor.

Devam Et

Gündem

İntihar girişiminde bulunan kadını astsubay kurtardı

Haber Giriş:

on

KÜTAHYA’nın Çavdarhisar ilçesinde, kendisini asarak intihar girişiminde bulunan Hacer Karabulut’u (72), 2 çocuğunun çığlıklarını duyan komşusu astsubay İbrahim Erdovan, kurtardı. Karabulut, “Bir anlık buhranla hata yapmışım, hayatımı İbrahim astsubay kurtarmış. İkinci hayatımı askerimize borçluyum” derken, astsubay Erdovan, “Vatandaşlık ve askerlik görevimi yaptım” diye konuştu.

Çavdarhisar ilçesinde yaşayan ve fırında ekmek yaparak geçimini sağlayan Hacer Karabulut, geçen nisan ayında girdiği bunalım sonucu intihara kalkıştı. Kömürlükte, bağladığı ipe kendini asarak intihar girişiminde bulunan Karabulut’u gören kızı Mukadder Karabulut, çığlık atarak yardım istedi. Çavdarhisar ilçesine bağlı Örencik Jandarma Karakolu’nda görevlisi astsubay İbrahim Erdovan, çığlıkları duyup yardıma koştu. İpi keserek, Hacer Karabulut’u kurtaran Erdovan, ilk müdahalesinin ardından 112 Acil’i aradı. Kısa sürede gelen ambulansla Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Karabulut, bir süre psikolojik tedavi gördükten sonra taburcu oldu.

‘YENİ HAYATIMI ASKERE BORÇLUYUM’

Hayatın değerini yeniden anladığını söyleyen Hacer Karabulut, “Bir süre önce eşimi kaybettim. Maddi manevi sıkıntıya düştüm, bunalıma girdim. Evin kadını, dışarının erkeği oldum hep. Tüm yük üzerimde olduğu için biran ne yaptığımı anlayamadım. Kendimi oraya takmışım hiç hatırlamıyorum. Sonra hastaneye kaldırmışlar, ertesi gün gözümü açtım, orada anladım ne olduğunu. Şu an çok iyiyim. Kızım anlattı, önce oğlum Taner görmüş sonra kızım yardım isteyince İbrahim astsubay koşup gelmiş. İbrahim astsubay sayesinde kurtulmuşum. O olmasaydı belki şu an hayatta olmayacaktım. Yeniden dünyaya gelmiş gibi oldum, bir daha denemek bile istemem” dedi.

İkinci hayatını astsubay İbrahim Erdovan’a borçlu söyleyen Karabulut, “Geçimimi topladığım odunlarla köy fırınında yaptığım ekmekleri satarak, sağlıyorum. 72 yaşındayım ve hala bu şekilde geçimimi sağlıyorum. Askerimiz çok yaşasın, askerimiz olmasa ülkede yaşayamayız. Bizi onlar koruyup, kolluyorlar. Çok yardım ediyor bize askerimiz, çok yaşasınlar, astsubaylarımız çok yaşasın” ifadelerini kullandı.

‘VATANDAŞLIK GÖREVİMİ YAPTIM’

Hayatını kurtardığı Hacer Karabulut’u ziyaret eden Astsubay İbrahim Erdovan ise, “İstirahatli günümde evdeydim, karşı komşumuz olan Hacer teyzemiz intihara teşebbüs etmiş. Yardım çığlığı duydum. İpten oğlu ile birlikte kurtardık. Olaydan üç ay önce İl Jandarma Komutanlığı ile İl Sağlık Müdürlüğü’nün düzenlediği ilk yardım kursuna katılmıştım. Orada gördüğüm teknikleri uyguladım. Nefesi kesilmişti, nefes alması için başını geri iterek, 112’ye haber verdim. Kısa sürede geldiler. Hastaneye gönderdik, iyileşip geldi. Vatandaşlık ve askerlik görevimi yaptım. Bir asker olmaktan ziyade, her vatandaşın bu gibi durumlarda yardım edeceğini düşündüğüm için bu şekilde yardım ettim” diye konuştu.

Annesini asılı gördüğünde çığlık attığını belirten Mukadder Karabulut da “Annem bunalıma girmiş, annemi asılı gördüğümde çığlık atmaya başladım. İbrahim astsubay karşı apartmanda oturuyor. Çığlıklarımı duyarak, yardıma koştu. Kardeşimle birlikte annemi kucaklayıp, havaya kaldırdıktan sonra ipi kesip, indirdiler. İlk yardım yaparak, ambulansla hastaneye götürdüler. Ondan Allah razı olsun. Eğer koşup gelmeseydi belki annem şu anda hayatta olmayacaktı. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

JANDARMA’YA TEŞEKKÜR MEKTUBU

Hacer ve kızı Mukadder Karabulut, Jandarma Genel Komutanlığı’na bir mektup gönderdi. İbrahim Erdovan ile jandarma personeline teşekkür eden Karabulutlar, mektupta şu ifadelere yer verdi:

“Jandarmaya ve personeline çok teşekkür ediyorum. Her zaman yardım ettiğinizi gerek sosyal medyadan gerekse araçlarınızdan her zaman çok çalıştığınızı görüyorum. Allah’ım ayağınıza taş değdirmesin. Allah’a emanet olun.”

Devam Et

Trend