Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Line TV’de Koronavirüs yayını

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin alanında uzman akademisyenleri, son gelişmeleri ve alınabilecek önlemleri Line TV’de açıklıyor.

Koronavirüs hakkında bildiklerimiz ne kadar doğru? Bilmediklerimiz neler? Günlük yaşamda nasıl tedbirler alabiliriz? Koronavirüs salgını artarak devam ederse Türkiye’yi neler bekliyor? Vatandaşlar ve devletin kurumları en kötü senaryolara hazırlıklı mı?

En güncel ve doğru bilgilerin paylaşılacağı özel yayın; Line TV Haber Müdürü Kübra Ulutaş’ın sunumu, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin alanında uzman akademisyenleri Prof.Dr. Cüneyt Özakın, Prof.Dr. Haluk Barbaros Oral, Prof.Dr. Emin Halis Akalın, Doç.Dr. Alpaslan Türkkan ve Bursa Tabip Odası Başkanı Dr. Güzide Elitez’in katılımlarıyla bu akşam saat 20.00’de Line TV’de.

2 Comments

2 Comments

  1. Mustafa

    16 Mart 2020 at 21:34

    Kubra hanım iyi akşamlar program için çok teşekurler mükemmel ve dogru bir program sorum ingiltereve usa uygulamasinda ki mantik nedir diye hocalarimizin bir yorumu olabilir mi

  2. Mustafa

    16 Mart 2020 at 21:34

    Kubra hanım iyi akşamlar program için çok teşekurler mükemmel ve dogru bir program sorum ingiltereve usa uygulamasinda ki mantik nedir diye hocalarimizin bir yorumu olabilir mi

You must be logged in to post a comment Login

Bursa

Osmangazi̇’de sosyal destek devam ediyor

Osmangazi Belediyesi, koronavirüs salgını sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardımlarda bulunarak yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Haber Giriş:

on

Salgın nedeniyle evlerinden çıkması kısıtlanan vatandaşlara yönelik Osmangazi’de kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, ilçenin dört bir yanındaki talepleri anında karşılıyor. Resmi kurumlarla koordineli bir şekilde çalışmalarını yürüten Osmangazi Belediyesi ekipleri, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara günlük erzak, ekmek ve çorba dağıtımı yapıyor. Ekipler, ayrıca evden çıkamayan vatandaşlara da alışveriş konusunda da yardımcı olarak, hayatlarını kolaylaştırıyor.

1 milyonu aşan nüfusu ile Türkiye’nin en büyük ilçelerinden olan Osmangazi’nin 136 mahallesini kapı kapı gezen belediye ekipleri, 25-28 Mayıs tarihleri arasında 740 erzak, 480 çorba, 7 bin 677 ekmek dağıtımı ve 20 alışveriş yardımı yaptı. Bir haftalık sürede Osmangazi genelinde toplam 8 bin 917 sosyal destek sağlayan belediye ekipleri, vatandaşların salgın sürecini mağduriyet yaşamadan geçirmesine yardımcı oluyor.

Osmangazi’de yaşayan vatandaşların sağlığını korumak ve salgının yayılmasını engellemek için her alanda mücadele ettiklerine dikkat çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bu salgından dayanışma içinde, tedbirlere uyarak kurtuluyoruz. Salgın sürecinde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Yaptığımız çalışmaların karşılığını, inşallah çok yakın bir zamanda alacağız ve bu salgını tamamen yeneceğiz” dedi.

Devam Et

Bursa

Bursa’da evsiz adam sığındığı cami̇de mahsur kaldı

BURSA’DA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLDUĞU İÇİN CAMİYE GİREREK GECEYİ ORADA GEÇİREN KİŞİ, KISITLAMA OLDUĞU İÇİN CAMİ AÇILMAYINCA İÇERİDE MAHSUR KALDI. POLİSİ ARAYARAK YARDIM İSTEYEN KİŞİ, CAMİ İMAMININ GELİP KAPIYI AÇMASININ ARDINDAN KURTULDU.

Haber Giriş:

on

Bursa’da kalacak yeri olmadığı için camiye sığınan şahıs, sokağa çıkma kısıtlamasında kapalı olan camide mahsur kaldı. Polisi arayarak yardım isteyen şahıs, cami görevlisinin kapıyı açmasıyla kurtuldu.

Olay, Şehreküstü Camiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir haftadır ailesiyle tartıştığı için sokakta kalan M.S., park ve kahvelerde barınıyordu. M.S, cuma akşamı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bulunan camiye giderek gizlendi. Gece boyunca camide kalan M.S, sabahın ilk ışıklarıyla dışarı çıkmak istedi. Cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını hesaba katmayan M.S., cami kapıları açılmayınca içeride mahsur kaldı. Bir süre bağırarak dışarı çıkmak için yardım isteyen M.S, sesini kimseye duyuramayınca polisi aradı.

Olay yerine gelen basın mensuplarından yardım isteyen M.S. bir an önce camiden çıkmak istedi. Basın mensuplarının telefon ile ulaştığı cami görevlileri kısa sürede gelip kapıyı açtı. Bir süre cami imamıyla konuşarak duruma anlatan M.S, daha sonra bölgeden ayrılarak uzaklaştı.

“Kalacak yerim olmadığı için camiye geldim”

Ailesiyle tartıştığı için bir haftadır sokaklarda yattığını ifade eden M.S, “Kalacak yerim olmadığı için sokakta ve kahvelerde kalıyordum. Cuma akşamı camiye geldim ve üst kata çıktım. Burada uyuyakalınca sabah çıkarım diye düşündüm. Ama kapı kilitli olunca çıkamadım ve polisten yardım istedim” diye konuştu.

Devam Et

Bursa

Bursa’da yunusların keyfi böyle görüntülendi

BURSA’NIN GEMLİK İLÇESİNDE SAHİLE GELEN YUNUSLAR, VATANDAŞLAR TARAFINDAN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ.

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Gemlik ilçesinde sahile gelen yunuslar, vatandaşlar tarafından böyle görüntülendi.

Marmara Deniz’inde son günlerde sık sık yunuslar, şimdi de Bursa’nın Gemlik sahilini mesken tuttu. Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında deniz trafiğinin azalması ve insanların denize girmemesi sebebiyle temizlenen sular yunuslara kaldı.

Gemlik sahiline gelen yunuslar vatandaşlar tarafından telefonla görüntülendi. Sahildeki insanlara adeta gösteri yapan yunuslar renkli görüntülere sahne oldu. Bir grup yunus sahilde oynadıktan sonra açıklara giderek gözden kayboldu.

Devam Et

Trend