Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Medicabil’de koronavirüs tedavisi gören 3 hasta taburcu oldu

Özel Medicabil Hastanesi’nde Covid-19 hastalığı nedeniyle tedavi gören üç hasta iyileşerek taburcu oldu.

Bir hafta önce Covid-19 belirtileri şikâyetiyle Özel Medicabil Hastanesi’ne başvuran ve ilk testleri pozitif çıkan Erkan Yeni (51), Saadet Akdeniz (58) ve Mümine Şeremet (78) yapılan tedavileri ve ikinci testlerinin negatif çıkması sonucu evlerinde istirahat etmek üzere taburcu oldular.

Hastalardan Erkan Yeni yaptığı açıklamada, sağlığına kavuşmuş olmaktan dolayı mutluluğunu ifade ederken, “Gelişmeleri medyadan takip ettiğim için dikkat etmeye çalışıyordum ama dışarıya çıktığım bir gün hastalık bana da bulaşmış. Önce soğuk algınlığı zannettim. İki üç gün sonra durumum ciddileşti ve Özel Medicabil Hastanesine geldim. Teşhis kondu ve doktorlarımız çok iyi ilgilendiler ve bir hafta gibi kısa bir sürede iyileştim. Bana çok moral verdiler. Şu anda hiç bir şikâyetim yok. Herkese tavsiyem öncelikle dışarıya çıkmasınlar. Eğer şikâyetleri olursa hemen doktora başvursunlar” dedi.

Erkan Yeni’nin durumu ile ilgili bilgi veren Özel Medicabil Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Davut Demirkıran da, “Hastamız bize bulantı, baş ağrısı ve karın ağrısı şikâyetleri ile geldi. Olası vaka olarak hastamızı müşahedeye aldık, Covid-19 testini yaptık. Test sonucu pozitif ve akciğer tomografisi de Covid-19 hastaları ile uyumlu geldi. Hastamıza Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulu’nun tavsiye ettiği algoritmaya göre tedavisini uyguladık. Tedavi sonrasında ikinci test negatif çıktı. Hastamızın genel durumu gayet iyi ve taburcu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Özel Medicabil Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisini tamamlayıp taburcu olan 58 yaşındaki kadın hasta Saadet Akdeniz ile 78 yaşındaki Mümine Şeremet de, doktorlar sayesinde sağlıklarına kavuştuklarını söylediler.

Ekip arkadaşları Uzman Dr. Ali Oluk ve Uzman Dr. Ferda Çetinbaş ile birlikte Saadet Akdeniz’in ve Mümine Şeremet’in tedavi sürecini tamamladıklarını söyleyen Uzman Dr. Eralp Çevikkalp, “Hastalarımız ateş ve ciddi solunum sıkıntısı nedeniyle hastanemize başvurmuştu. Geldiklerinde kan değerleri çok kötüydü. Yoğun bakım sırasında ventilatör desteği alındı. Yaptığımız müdahaleler ve tedavi süreci sonrasında bugün itibariyle sağlıklarına kavuştular. Hastalarımız evlerinde 14 günlük karantina süresinin ardından normal ve sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edecekler” dedi.

“MÜCADELEDE EN ÖN SAFTA YER ALIYORUZ”

Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hastalarımızın iyileştiği haberine ihtiyacımızın olduğu bu günlerde tedavi ettiğimiz üç hastamızın birden taburcu edilmiş ve sağlıklı bir şekilde evlerine gönderilmiş olmasından mutluluk duyuyoruz. Bütün sağlık kurumlarımızda olduğu gibi pandemi ile mücadelede yoğun bir çaba gösteriyoruz. Mücadelede en ön safta yer alıyoruz. Hastalarımıza tüm tedavi sürecinde uyum gösterdikleri ve sabırla bekledikleri için teşekkür ederken, doktor arkadaşlarıma ve tüm sağlık personelimize de şükranlarımı sunuyorum. Hastalarımızın sağlıklarına kavuşması en büyük mutluluğumuzdur.”

Haberin Devamı

Bursa

Bursa’da hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükseldi

Haber Giriş:

on

Bursa’da, iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 1 polis memuru şehit oldu. Gelen son haberlere göre silahlı çatışmada 1 kişi daha hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden sivil sayısı 2’ye yükseldi.

Merkez Yıldırım ilçesi Hacıvat Mahallesinde akşam saatlerinde 2 grup arasında silahlı kavga meydana geldi. Çıkan kavgaya müdahale etmek isteyen Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli bir polis memuru silahla vurularak şehit oldu.

Aynı olaylarda ayrıca 1 vatandaş daha vefat ederken, hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 3’e yükseldi. 2 kişi de yaralandı.

Bursa’da 1 polis memurunun şehit olduğu, 2 kişinin öldüğü ve 2 kişinin yaralandığı olayın ardından hastaneye gelerek bilgi alan Bursa Valisi Yakup Canbolat açıklama yaptı. Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli 37 yaşındaki 1 çocuk babası polis memuru Erman Özcan’ın şehadet haberi ise meslektaşları ile ailesini yasa boğdu.

Devam Et

Bursa

Bursa’nın yüreğine ateş düştü! Şehit polisin kimliği belli oldu

Haber Giriş:

on

Bursa’nın Yıldırım ilçesi Hacivat Mahallesi’ndeki kavgada vurularak şehit düşen polis memuru Erman Özcan’ın ardından, olaya karışan sivillerden de bir kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Şehit polis memuru Erman ÖZCAN’ın silahlı çatışmada başına ve boynuna aldığı mermi sonucu şehit olduğu bildirildi.

Bursa’da, iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 1 polis memuru şehit oldu, 5 kişi yaralandı.
Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesi Hacivat Mahallesi 8’nci Engin Sokak’ta 2 grup arasında henüz bilinmeyen bir sebepten çıkan kavga, silahlı çatışmaya dönüştü.

Devam Et

Bursa

Bursa Vali̇si̇’nden 1 polisin şehit olduğu olaylarla ilgi̇li̇ açıklama

Haber Giriş:

on

Bursa’da 1 polis memurunun şehit olduğu, 1 kişinin öldüğü ve 2 kişinin yaralandığı olayın ardından hastaneye gelerek bilgi alan Bursa Valisi Yakup Canbolat açıklama yaptı. Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli 37 yaşındaki 1 çocuk babası polis memuru Erman Özcan’ın şehadet haberi ise meslektaşları ile ailesini yasa boğdu.

Merkez Yıldırım ilçesi Hacıvat Mahallesinde akşam saatlerinde 2 grup arasında silahlı kavga meydana geldi. Çıkan kavgaya müdahale etmek isteyen Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli bir polis memuru silahla vurularak şehit oldu. Aynı olaylarda ayrıca 1 vatandaş daha vefat ederken, 2 kişi de yaralandı. Olayın ardından polis memurunun kaldırıldığı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelen Bursa Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen ve İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan bilgi aldı. Vali Canbolat hastane çıkışında açıklamada bulundu.

“1 polis şehit oldu, 1 vatandaş daha vefat etti.

Olayın sataşmayla başlayan adli bir kavga olduğunu ifade eden Vali Canbolat,”Bugün akşam saatlerinde Hacıvat Mahallesinde üzücü bir olay yaşadık. 2 grup arasında olan kavga neticesinde bir kişinin pompalı tüfekle ateş etmesi sonucu malesef bir polis memurumuz şehit oldu. Aynı silahtan çıkan mermiler karşısında bir vatandaşımız vefat etti ayrıca 1 yaralımız ameliyatta. Durumu ağır bir yaralı da Çekirge Devlet Hastanesinde tedavi ediliyor. Failler pompalı silahla birlikte gözaltına alındı. Güvenlik açısından herhangi bir sıkıntı yok. Şu anda adli işlemler devam ediyor. Vefat eden polis memurumuzun ve diğer vatandaşımıza da Allah’dan rahmet diliyorum. Kavganın çıkış nedeni sataşma neticesinde gelişen adli bir olay sonucu ortaya çıktı”

Öte yandan Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri de olay yerinde boş kovan ve delil araştırması yaptı. Gözaltındaki 7 kişinin ise Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun devam ettiği öğrenildi

Devam Et

Trend