Giriş:

Son Güncelleme:

Siyaset

Mhp Domani̇ç İlçe Başkanı Türkmen Hayatını Kaybetti̇

MHP DOMANİÇ İLÇE BAŞKANI HAYATINI KAYBETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Domaniç İlçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen hayatını kaybetti.

Domaniç ilçesinde iki dönemdir MHP İlçe Başkanlığı görevini yürüten 61 yaşındaki Türkmen, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Türkmen, iftar sonrası geçirdiği kalp krizi sonucu Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.Türkmen, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı.

MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, “Halil İbrahim Türkmen bey hakka yürüdü Cenab-ı Allah’tan başkanımıza rahmet dilerken ailesine ,yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı diliyorum” dedi.

Yorum için tıkla

You must be logged in to post a comment Login

Haberin Devamı

Gündem

Anket: Bugün seçim olsa AK Parti tek başına iktidar olamıyor

Haber Giriş:

on

Avrasya Araştırma’nın son kamuoyu anketine göre bugün ittifaksız seçim olsa AK Parti yüzde 34.49 oy oranı ile tek başına iktidar olamıyor.

Ankete göre AK Parti’nin Cumhur İttifakı ile fiili koalisyon kurduğu MHP yüzde 8.15’lik oy oranı ile seçim barajının altında kalıyor. CHP ise yüzde 30.65 oranında oy alıyor. HDP ve İyi Parti de yüzde 10 küsurluk oy oranlarıyla barajı geçiyor.

Araştırmayı, Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz YouTube üzerinden duyurdu. Özkiraz, “Anketimiz 26 ilde Türkiye’yi temsil kabiliyetine sahip 2460 kişi ile yapıldı. Araştırmamız coronavirus nedeniyle telefonla araştırma yöntemi ile yapıldı. Araştırmaya katılanların bir önceki seçimde oy verdiği partilerin sağlaması yapıldı. Eğitim, yaş ve cinsiyet kotaları uygulandı. Araştırmanın hata payını yüzde 2.2 olarak ölçümledik” diye konuştu.

İşte, “Bugün seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz” anketinin sonuçları…

AK Parti+MHP+BBP / CHP+İyi Parti+Saadet Partisi / DEVA Partisi+Gelecek Partisi / HDP İttifakı

AK Parti+MHP+BBP / İyi Parti+SP+DEVA Partisi+Gelecek Partisi / CHP / HDP İtifakı

AK Parti+MHP+BBP / İyi Parti+SP+DEVA Partisi+Gelecek Partisi / CHP+HDP İttifakı

AK Parti+MHP+BBP / CHP+İyi Parti+SP+DEVA Partisi+Gelecek Partisi / HDP İttifakı

AK Parti+MHP+BBP / CHP+İyi Parti+SP+DEVA Parti+Gelecek Partisi / HDP İttifakı

AK Parti+MHP+BBP / CHP+HDP+İYİ Parti+DEVA Partisi+Gelecek Partisi İttifakı

Devam Et

Chp

CHP’li Özel’den flaş Akar ve Fidan iddiası

Haber Giriş:

on

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yazılı açıklamasında, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir televizyon programında 2015 yılı YAŞ toplantısına yönelik açıklamalarına ilişkin değerlendirme ve eleştirilerde bulundu.

Davutoğlu’nun “söz konusu Şura’da emekliye sevk edilerek tasfiye edilecekler arasında bulunan Mehmet Dişli’nin emekliliğe sevkinden son gece vazgeçildiğini” açıkladığını aktaran Özel, “15 Temmuz darbe girişiminin arkasında yer alan Akın Öztürk ve Mehmet Dişli’ye ilişkin MİT raporlarının söz konusu Şura’ya getirilmesine rağmen bu kişilerin tasfiye edilmediğini, ayrıca FETÖ ile irtibatı ve iltisakı bulunan general/amiral ve albayların da tasfiyesinin engellendiğini” iddia etti.

AKAR VE FİDAN İDDİASI

Söz konusu MİT Raporu’nun kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini ileri süren Özel, şöyle devam etti:

“Kara Kuvvetleri Komutanı sıfatıyla Şura’ya katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da Mehmet Dişli ve Akın Öztürk’ün dosyaları başta olmak üzere ilgili raporda yer alan TSK personeline yönelik işlemlerde ne yönde tutum aldığı kamuoyunca bilinmelidir. Yine ilgili rapora rağmen Mehmet Dişli’nin dönemin Genelkurmay Başkanı Akar ile bu kadar yakından çalışmaya devam etmiş olması ve karargahın en kritik noktalarına ve en mahrem bilgilere erişebilecek görevde tutulmasına neden izin verildiği de yanıtlanmalıdır. Yine dönemin Genelkurmay Başkanı Akar ve dönemin MİT Müsteşarı Fidan’ın TBMM Araştırma Komisyonu’na çağrılmasına rağmen gitmemelerinin arkasında da bu raporun olabileceği anlaşılmaktadır.”

Devam Et

Chp

Öztrak: “Kaygılarımızda maalesef haklı çıkmaya başladık”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak, “Ekonomimizin üretim ve istihdam kapasitesi daha fazla ezilmesin, milyonlarca yoksulumuza yeni yoksullar eklenmesin’ diye uğraştık, durduk. Şimdi kaygılarımızda maalesef haklı çıkmaya başladık” dedi.

Haber Giriş:

on

CHP’li Öztrak, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından basına açıklama yaptı. Öztrak ilk olarak, Suriye’nin İdlib kentinde devriye görevindeyken meydana gelen patlamada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Teğmen Canbert Tatar’ı rahmetle andı.

27 Mayıs darbesinin 60’ıncı yıl dönümü olduğunu hatırlatan Öztrak, “Biz; padişahlığı yıkan, emperyalistleri ülkesinden kovan ve sonunda da ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen bir mazinin sahipleriyiz. CHP olarak millet iradesi üzerinde askeri, sivil hiçbir darbecinin vesayetini kabul etmeyiz. Bu vesileyle; 59 yıl önce kaybettiğimiz Adnan Menderes’i, Fatin Rüştü Zorlu’yu, Hasan Polatkan’ı bir defa daha rahmetle anıyoruz” dedi.

‘ŞİDDETİ KABUL EDEMEYİZ’

Koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramı’nı milletçe buruk geçirdiklerini belirten Öztrak, “Bayramda, Tekirdağ Çorlu’dan, Edirne’den, İstanbul’dan, Adana’dan, kamu görevlilerinin vatandaşa uyguladığı şiddete ilişkin kabul edilemez görüntüler de geldi. Kuşkusuz polislerimiz, güvenlik güçlerimiz bu salgın döneminde, çok zor şartlarda fedakarca görev yapıyorlar. Hepsine minnet borcumuz var. Ancak, vatandaşa sebepsiz yere şiddet uygulanmasını kabul edemeyiz. Görevleri milletimizi korumaktır, dövmek değildir” diye konuştu.

‘GERÇEK İŞSİZLİK SAYISI 9 MİLYONU AŞTI’

Koronavirüs salgını sırasında hükümetin ekonomi politikalarını değerlendirene Öztrak, şöyle konuştu:
Sayın Genel Başkanımız ve bizler, böyle bir program için öneri üstüne öneri getirdik. ‘Ekonomimizin üretim ve istihdam kapasitesi daha fazla ezilmesin, milyonlarca yoksulumuza yeni yoksullar eklenmesin’ diye uğraştık, durduk. Şimdi kaygılarımızda maalesef haklı çıkmaya başladık.

Devam Et

Trend