Giriş:

Son Güncelleme:

Dünya

Netflix, Sinema Salonu Satın Alacak

Dijital dizi/film platformu Netflix, New York’ta bulunan tarihî Paris Sineması’nı satın alıyor.

Bu salon, Netflix tarihinin ilk sinema salonu olarak kayıtlara geçecek. Son dönemde sinema salonları için tehdit olarak görülen şirket, bu satın alma ile ilk kez bir sinema salonuna sahip olacak.

Deadline.com’da yer alan habere göre, Netflix‘in yaptığı anlaşmanın 10 yıllık bir kiralama anlaşması olduğu aktarıldı.

Satışa ilişkin ücret ise henüz açıklanmadı. Netflix yapımı Okja‘nın oyuncularından Tilda Swinton, BBC’ye verdiği mülakatta “Netflix’in dünyanın her bir şehrinde bazı büyük büyük sinemalar inşa edeceğini umuyorum. Onların yapmasını istediğim şey buydu” ifadelerinde bulunmuştu.

Haberin Devamı

Dünya

Libya’daki Essaidiye bölgesinde toplu mezar bulundu

Haber Giriş:

on

Libya, (DHA)- Libya’da Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı birliklerin Halife Hafter’e bağlı milislerden kurtardığı Essaidiye bölgesinde toplu mezar bulundu.

Libya’nın BM nezdindeki meşru temsilcisi UMH’ye bağlı birliklerin, ‘Öfke Volkanı’ operasyonu kapsamında ilerleyişi sürüyor.  Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) Ulusal Mutabakat Hükümeti yetkililerinden elde ettiği bilgilere göre, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milislerden kurtarılan Essaidiye bölgesinde toplu mezar bulundu. UMH’ye bağlı ekipler tarafından toplu mezarlara ilişkin inceleme başlatıldığı bildirildi.

Devam Et

Dünya

Meksika’da son 24 saatte 371 kişi daha koronavirüsten hayatını kaybetti

Haber Giriş:

on

Meksika, (DHA)- Meksika’da koronavirüs (Covid-19) nedeniyle son 24 saatte 371 kişi daha hayatını kaybetti. Ülkede toplam can kaybı 9 bin 415’e yükseldi.

Meksika’da koronavirüs nedeniyle can kayıpları sürüyor. Ülkede son 24 saatte 371 kişinin daha virüs nedeniyle yaşamını yitirmesi sonucu toplam can kaybı 9 bin 415’e yükseldi. Ülkede 3 bin 227 kişide daha virüs tespit edildiği ve toplam vaka sayısının 84 bin 627’ye ulaştığı açıklandı.

Devam Et

Dünya

Brezilya’da koronavirüsten ölenlerin sayısı 27 bin 944

Haber Giriş:

on

Brezilya, (DHA)- Brezilya’da koronavirüs (Covid-19) kabusu sürüyor. Ülkede virüs nedeniyle toplam can kaybı 27 bin 944’e ulaştı.

Brezilya’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 27 bin 944’e yükseldiği duyuruldu. Worldometers verilerine göre, ülkede toplamda 468 bin 338 vakanın tespit edildiği, bunlardan 193 bin 181’inin iyileştiği belirtildi. Ülkede, 247 bin 213 aktif vaka bulunuyor.

Devam Et

Trend