#

Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Nilüfer’de Hayat (6-10 Haziran)

Bursa

UHKİB, Almanya’da çeşitli temaslarda bulundu

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) heyeti, 19-22 Haziran 2022 tarihleri arasında Almanya’da temaslarda bulundu.

Haber Giriş:

on

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) yönetim kurulu çeşitli temaslarda bulunmak ve fuar organizasyonlarına katılmak üzere Almanya’daydı.

UHKİB Yönetim Kurulu, 19-22 Haziran 2022 tarihleri arasındaki Almanya programında ilk olarak Endüstri 4.0 Dönüşüm Merkezi (European 4.0 Transformation Center) ve ITA Aachen Enstitüsü’nü (Institute of Textile Technology in Aachen ITA GmbH) ziyaret etti.

Ziyarette, Endüstri 4.0 Dönüşüm Merkezi yöneticisi Bülent Tiz, UHKİB heyetine bir sunum gerçekleştirirken, heyete üretim ve Ar-Ge çalışmaları için işletilen Endüstri 4.0 fabrikası tanıtıldı.

Heyet daha sonra Endüstri 4.0 Dönüşüm Merkezi ile ‘’RWTH Aachen Campus’’ adı verilen, aynı alan üzerinde çalışmalarını yürüten ITA Aachen Enstitüsü’nü de ziyaret etti.

ITA GmbH ekibi heyete sunum yaparken, daha sonra Digital Capability Center adı verilen ve Endüstri 4.0 kapsamında kurulan, eski dokuma makineleri ile tamamen dijital bir fabrikaya dönüştürülen model fabrika ziyaret edildi.

UHKİB yönetim kurulu ayrıca bu yıl 3 eş zamanlı fuarın birleşmesine paralel olarak 21-22 Haziran 2022 tarihlerinde Heimtextil ve Texprocess fuarlarını ziyaret etti.

Trend alanlarını, UTİB ve çeşitli Türk firmalarının stantlarını ziyaret eden UHKİB heyeti İTA standı ziyareti kapsamında ise Enstitü Direktörü Profesör Thomas Gries ve Genel Müdür Markus Beckmann ile görüştü.

UHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Gündemir, hızla gelişen teknolojinin hayatın her alanını olduğu gibi endüstri alanını da dönüştürdüğünü belirterek, tekstilde yaşanan gelişmeleri yakından görmek için Almanya’da çeşitli temaslarda bulunduklarını söyledi.

Tekstil ve hazır giyim alanında Türkiye’nin bu yıl ihracatta rekor kırdığını da dile getiren Gündemir, “Bu başarımızı teknolojiye ayak uydurarak daha da ileri taşımak istiyoruz. Pandemi süreci birçok açıdan ekonomik dengeleri etkilerken bizim sektörümüzde bazı fırsatları da beraberinde getirdi. Teknolojik gelişmeleri tasarım gücümüzle harmanlarsak gelecekte Türk hazır giyim ve tekstil sektörünün çok daha iyi işler başaracağını düşünüyorum. Almanya’daki fuarlara katılarak yeni trendleri de görme imkanımız oldu” dedi.

 

Devam Et

Bursa

“İsmail Ertekin ve Tahsin Tam’a güvenelim”

Bursaspor’un eski futbolcusu aynı zamanda Bursaspor Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Ahmet Suphi Evke Line TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş:

on

Bursaspor Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Ahmet Suphi Evke, Bursaspor’un şu anki durumunu eski yöneticilerin yetersizliğine bağlarken, Sportif Direktör İsmail Ertekin ve Teknik Direktör Tahsin Tam için destek istedi.

“Yönetimsel hatalardan dolayı buralardayız”

Evke; “Allah rahmet eylesin Başkan İbrahim Yazıcı döneminden sonra her yıl giderek değer kaybeden bir takım yapısı, hatalı transferler, organizasyon bozuklukları, bütçeden açılan büyük boşluklar sonucu bu duruma gelindi. Sporcu alışverişlerini doğru yapmadığın anda zaten değer kaybediyorsun. Sadece Türkiye Futbol Federasyonu ve televizyon gelirleriyle yürüyebilmek mümkün değil. Daha çok yönetimsel hatalarla dolu yıllar geçirdik” dedi.

“İsmail Ertekin ve Tahsin Tam hocalarımıza güvenelim”

Bundan sonraki süreç hakkında da görüşlerini dile getiren Evke; “Benim her zaman bir iddiam vardır. Bursaspor genç takımından yetişen orta sınıf oyuncu bile 2. Lig’de üst sınıf oyuncusu olarak oynar. Benim iddiam bu. Çünkü bizim bu oyuncularımızı hocalarımız çok iyi yetiştiriyor alt yapıda, tesislerimiz çok güzel. Biz Bursaspor olarak A takımı seviyesine kadar her şeyi doğru yapıyoruz ama ondan sonra bir takım yönetimsel sıkıntılar yaşanıyor. Tabii Bursaspor Kulübü Başkanı olmak, yöneticisi olmak popüler bir durum. İnsanların hoşuna gidiyor ama bu işin altından kalkıp kalkamayacakları konusunda hep bir kafamızda endişeler var. O yüzdende ben bu kadronun yeterli olabileceğini düşünüyorum ama doğru bir yapılanmayla. İsmail Ertekin ve Tahsin Tam hocamız zaten bu ligi çok iyi bilen bir hoca. Bizimde desteğimizle inşallah daha doğru bir yola girilip başarılı olunur ve iyi bir sezon geçiririz ümidi içerisindeyim” dedi.

Devam Et

Bursa

Yıldırım’da El Emekleri Festivali göz kamaştırdı

Bursa Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK), Kadın Eğitim ve Girişimcilik Merkezi ve Kadın Kooperatifleri kursiyerlerinin ürettiği ürünler, 6 gün boyunca Cazibe Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘El Emekleri Festivali’nde görücüye çıktı.

Haber Giriş:

on

Bursa Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nde düzenlenen ve 6 gün süren El Emekleri Festivali, vatandaşın yoğun ilgisiyle sona erdi.

Kursiyerler, eğitim dönemi boyunca ortaya çıkardığı eserleri alıcısıyla buluştururken aile bütçelerine de katkı sağladı. Festival boyunca sık sık vatandaşla bir araya gelen ve stantları tek tek ziyaret edip kursiyerlerin yaptıkları ürünleri inceleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, el emeği göz nuru ürünler yapan kursiyerleri tebrik etti.

Hizmet anlayışlarının merkezine insanı koyduklarını belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Yapılan işler, üretilen hizmetler ancak ve ancak insanla buluşursa değer kazanır. Bu bilinçle, insanlarımızın yaşamına dokunacak, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek hizmetler üretmeye gayret ediyoruz. YIL-MEK, Kadın Eğitim ve Girişimcilik Merkezleri ile desteklediğimiz Kadın Kooperatiflerinin yeri bizde çok ayrı. Bu merkezlerde; Yıldırım Kaymakamlığımız, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezimiz ile iş birliği içerisinde hayata geçirdiğimiz eğitim programlarıyla, insanlarımızın ekonomik, sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine katkı sunuyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak yıl sonunda düzenlediğimiz el emekleri festivali ile hemşehrilerimizin ürünlerini sergilemesine ve aile bütçelerine katkı sağlamasına aracı oluyoruz.

”YIL-MEK Sepeti uygulamasını hayata geçiriyoruz”

Yine hemşehrilerimizin yaptıkları ürünlerin devamlı olarak satışını yapabilmeleri için Yıldırım Belediyesi olarak YIL-MEK Sepeti uygulamasını hayata geçiriyoruz. Uygulama ile birlikte internet ortamında tüm Türkiye’ye hatta tüm dünyaya ürünlerimizi pazarlayacağız” diye konuştu. El Emekleri Festivali’nin Yıldırım’a renk kattığını belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Yıldırım El Emekleri Festivali ile birbirinden kıymetli sanatçılarımızı Yıldırımlılarla buluşturduk. Cazibe Kültür Merkezi’nde dolu dolu şenlik havasında bir hafta geçirdik. Ben kıymetli kursiyerlerimizi, merkezlerimizde görev yapan öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği sağlayan Yıldırım Kaymakamlığımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi. Öte yandan yıl boyunca eğitim görüp eserlerini alıcısıyla buluşturan kursiyerler Başkan Oktay Yılmaz’a teşekkür etti.

Başkan Yılmaz’a teşekkür

Yıl Boyunca sepet örücülüğü kursunda tasarladıkları ürünleri festivalde sergileme ve satışa sunma imkânı bulduklarını belirten Sepet Örücülüğü Eğitmeni Çiğdem Kayrak, kendi ve kursiyerleri adına Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a teşekkür etti.

Amigurumi Eğitmeni Şevkiye Ergin, stantlarını ziyaret eden Başkan Yılmaz’a kendisi için ördüğü oyuncağı hediye etti ve teşekkür etti. Öte yandan Ahşap Oyma Kursiyerlerinden Hasan Öztürk, “Ahşap Oymacılığı kursu ile gördüğümüz derslerde yıl boyunca yaptığımız ahşap ürünleri Yıldırımlı ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk. Burada satışa sunulan ürünlerin tamamı el emeği, göz nuru. Belediyemiz çok güzel bir festival düzenledi. Her şey düşünülmüş. Belediyemize ve Başkanımız Oktay Yılmaz’a çok teşekkür ederiz” dedi.

Devam Et

Trend