#

Giriş:

Son Güncelleme:

Gündem

Patrik Maşalyan’dan Erdoğan’a başsağlığı mesajı

Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan, AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan’ın vefatı nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı iletti.

Maşalyan, Esayan’ın vefatı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiği taziye yazısında, Esayan’ın vefatını derin bir teessürle öğrendiklerini belirtti.

Mesajında, Türkiye’nin yetiştirdiği güzide simalardan olan Esayan’ı yakından tanıyan ve yazılarını takip eden kişilerin, onun nezdindeki entelektüel kişiliğin değerine vakıf olduğunu aktaran Maşalyan, şunları kaydetti:

“Basın yoluyla hizmet etmesinin yanı sıra edebiyat alanında bırakmış olduğu her bir eser onun adını yaşatacak anıt niteliğindedir. Markar Esayan’ın uhdesinde bulunan İstanbul Milletvekilliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliği ve aynı zamanda Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevleri, siyaset yaptığı çevrenin sevgi ve saygısına mahzar olduğunun bir göstergesidir. İçinde bulunduğu çevreler, Markar Esayan’ın yurdumuzun öz değerlerine ne denli bağlı olduğunun tanıklarıdır. Siyasete atıldığı parti çatısı altında hizmet ederken, cemaati hakkında çevresini bilgilendirmiş ve bu yolla cemaatini tanıtmıştır.

Hastalığı süresince metanetini kaybetmeyen ve bulunduğu her durumda Tanrı’ya şükretmesini bilen imanlı bir kişilikle mücehhezdi. Esayan için en büyük hediye, yakınlarının kendisi için ettikleri dua ve şifa dilekleri olmuştu. Hastalığı boyunca şifa bulması için dua ettik. Fakat takdir-i ilahinin tecellisi karşısında bizler artık ruhunun esenliği için dua edeceğiz. Markar Esayan’ın genç yaşta vefatı münasebetiyle Zat-ı Alilerinizin yüksek şahsında Adalet ve Kalkınma Partisi mensuplarına şahsım, Ruhani Meclis üyeleri, ruhanilerimiz, vakıf yönetim kurulları ve Türkiye Ermenileri Cemaati adına taziyelerimizi sunarız. Bu vesileyle Zat-ı Alileriniz başta olmak üzere devlet erkanına sağlık ve başarı ihsan etmesi için Tanrı’ya dua ederiz.”

Dünya

Gürcistan’da rehine krizi! 1 kişi serbest bırakıldı

Haber Giriş:

on

Gürcistan’da banka soymaya çalışan kimliği belirsiz bir saldırganın, 19 kişiyi rehin aldığı ve 500 bin dolar talep ettiği açıklandı. Gelen son dakika haberine göre, saldırganın 50’li yaşlarda bir kadını serbest bıraktığı açıklandı.

Gürcistan’ın Zugdidi kentinde bir bankaya giren silahlı saldırgan, bankada 19 kişiyi rehin aldı. Gürcistan medyası, 55 yaşında bir kadının bankadan çıktığını duyurdu. Saldırganın 18 kişiyi hala rehin tuttuğu ve 500 bin dolar talep ettiği ifade edildi. Polis ekiplerinin olay yerinde saldırganı ikna etmeye çalılştığı bildirildi.

Devam Et

Gündem

9 köy daha işgalden kurtarıldı

Haber Giriş:

on

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ’da 9 köyü daha Ermeni işgalinden kurtarldığını duyurdu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun iki bölgede 9 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtarıldığını duyurdu. Aliyev, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cesur Azerbaycan ordusu Fuzuli bölgesine bağlı Gegegözlü, Aşağı Seyidahmedli, Zargar köylerini kurtardı. Cebrayıl bölgesinin Baland, Papi, Tulus, Hacılı, Tinli köylerini de işgalden kurtarıldı. Azerbaycan ordusuna sevgiler! Karabağ Azerbaycan’dır!” ifadelerini kullandı.

Devam Et

Gündem

Türkiye’de 68 kişi daha virüsten yaşamını yitirdi

Haber Giriş:

on

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı.

Türkiye’de son 24 saat içerisinde hayatını kaybedenlerin sayısı 68 kişi artarak 9 bin 513 kişiye yükseldi. Son 24 saat içinde 117.943 yeni test yapıldı, 2.013 yeni hasta tespit edildi.

-Test: 12.759.069
-Hasta: 353.426
-Vefat: 9.513
-Ağır Hasta: 1.504
-Zatürre Oranı: %5.6
-Yatak Doluluk: %48.1
-İyileşen: 308.446

TOPLAM AĞIR HASTA SAYISI 1504

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “Bugün 2.000’den fazla yeni tespit edilmiş hastamız var. Toplam ağır hasta sayımız 1.504. Sağlık çalışanlarımızın en çok emek çektiği hastalar ağır hastalarımız. Onların yükünü azaltmak tedbirlere birlikte uyarak mümkün. Mücadeleye destek verin.”

Devam Et

Trend