Giriş:

Son Güncelleme:

Bursa

Poli̇sler dolandırıcılığa karşı vatandaşlara broşür dağıttı

Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından dolandırıcılık ve hırsızlık vak’alarına karşı vatandaşlara broşür dağıtıldı.

Pazar yeri girişine stant kuran Toplum Destekli Polisler, vatandaşlara yankesicilik, dolandırıcılık ve hırsızlık konularını içeren bilgilendirme broşürü dağıtarak ikazda bulundu. İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve suçtan zarar görmelerini önlemek amacıyla Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polisleri tarafından ilçemizde kurulan kapalı pazar yerinde vatandaşlarımıza güvenlikleri ile ilgili almaları gereken tedbirlerin yer aldığı broşürler dağıtıldı” denildi.

Ayrıca broşürde vatandaşların kendilerini suçlardan nasıl korumaları gerektiği anlatılarak içeriğinde yankesicilik/dolandırıcılık, hırsızlık ve telefon dolandırıcılığı ile ilgili bilgilerin yer aldığı belirtildi. Gün boyu yürütülen çalışmalar kapsamında Covid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe ve maske takma mecburiyetine dikkat çekilerek, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara uymayanlar hakkında 900 TL idari para cezası uygulanacağı ifade edildi.

Haberin Devamı

Bursa

Nilüfer’de artık havai fişek yok!

Haber Giriş:

on

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Sakarya’da havai fişek fabrikasındaki ikinci patlamanın ardından etkinliklerde havai fişek gösterilerine yer vermeme kararı aldı.

Nilüfer Belediye Başkanı Erdem’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Nilüfer Belediyesi’nin hiçbir etkinliğinde havai fişek kullanılmayacağı belirtildi.

Turgay Erdem, yaptığı açıklamada “Son yaşanan üzücü olaylardan sonra bütün canlıların yaşam hakkına saygı göstererek artık hiçbir etkinliğimizde havai fişek kullanmayacağımızı sizinle paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Devam Et

Bursa

Bursaspor’dan başsağlığı mesajı

Haber Giriş:

on

Yeşil-beyazlı kulüp, Sakarya’da yaşanan patlamada şehit olan askerlere başsağlığı mesajı diledi.

Bursaspor Kulübü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sakarya’nın Taşkısığı köyünde meydana gelen patlamada şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.”

Devam Et

Bursa

Türkiye’nin Otomobili’ne ilişkin yeni paylaşım

Haber Giriş:

on

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) sosyal medya hesabından “Her adım bir sonrakinin başlangıcı olmaya ve heyecanımızı tazelemeye devam ediyor. #YeniLigeYolculuk’un bir sonraki adımı hazır” ifadeleriyle bir paylaşım yapıldı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun resmi sosyal medya hesaplarından, Türkiye’nin Otomobili’ne ilişkin görüntülü bir paylaşım yapıldı.

Paylaşımda, #YeniLigGemlik” etiketiyle “Her adım bir sonrakinin başlangıcı olmaya ve heyecanımızı tazelemeye devam ediyor. #YeniLigeYolculuk’un bir sonraki adımı hazır.” ifadelerine yer verildi.

Saat 18.07’de paylaşılan görüntüde, “Zemin Etütleri, ÇED Raporu, Teşvik Belgesi, İmar İzni, İnşaat Ruhsatı yükleniyor” ifadeleri ve “İnşaat Başlangıç Töreni” için de “Çok yakında” ifadesi görünüyor.

Söz konusu paylaşımın saat 18.07’de yapılması, “İnşaat Başlangıç Töreni”nin de 18 Temmuz’da yapılacağı şeklinde yorumlanmasına neden oldu.

Kısa süreden yaklaşık 16 bin görüntülenme sayısına ulaşan paylaşıma, sosyal medya kullanıcıları yoğun ilgi gösterdi ve çok sayıda yorum yaptı.

Devam Et

Trend