Giriş:

Son Güncelleme:

Gündem

Polisten kaçtı itfaiye kurtardı

İstanbul Kağıthane’de polisten kaçan bir kişi 5 metre yükseklikteki demir korkuluklardan atlayıp yaralandı. Düştüğü yerde mahsur kalan kişiyi itfaiye ekipleri kurtardı.

Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri saat 22.30 sıralarında Çağlayan Mahallesi Bahtiyar Sokakta şüpheli bir kişiyi durdurmak istedi. Şüpheli dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı. Kısa bir süre kovalamacadan sonra şüpheli eskiden okul olarak kullanılan arsanın demir parmaklıklarına tırmandı. Arsaya atlamak isteyen kişinin tişörtü korkuluklara takıldı ve havada asılı kaldı. Şüpheli bir süre sonra 5 metre yükseklikten demir korkuluklarla çevrili arsaya düşüp yaralandı. Polis ekipleri tarafından olay yerine hemen sağlık ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri arsanın kapısı kilitli olduğu için yaralının yanına gidemedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından kilitli olan kapı açıldı ve mahsur kalan yaralıya ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Polis gözetiminde ambulansa alınan şüpheli hastaneye götürüldü.

“DEMİR BARİYERLERDEN AŞAĞIYA ATLADI”

Sesleri duyan Erkan Arslan “Evimin oradaydım, sesler geldi. Polis birisini kovalıyordu. Oda o anda demir bariyerlerden aşağıya atladı. Demir bariyerlere saplandı sonra aşağıya düştü. Ambulans geldi, polis geldi sonra itfaiye geldi. Demir kapıyı kırıp açtılar. Ambulans aldı gitti. Ama neden kaçtığını bilmiyorum” diye konuştu.

Haberin Devamı

Gündem

Sokak Hayvanlarını Unutmadılar

ORDU’NUN FATSA İLÇESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDEKİ SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Haber Giriş:

on

Ordu’nun Fatsa ilçesi organize sanayi bölgesinde köpek ve kedi maması üreten bir firma sokağa çıkma yasağında kedi ve köpekleri beslemek için ilçedeki sokak hayvanlarına yem dağıttı.

Türkiye ve yurt dışına kedi kumu ve köpek maması üretimi yapan fabrika sokağa çıkma yasağında can dostlarımızı unutmadılar ve ürettikleri mamaları onlara görevli personellerince ulaştırdılar.

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için aç kalan hayvanlar için gerekli çalışmaları yaparak tüm bölgedeki hayvanlara yem ulaştırdılar.

Sokakta yaşayan dostlarımızı bayramda ödüllendirmek istediklerini ifade eden Fabrika Şefi Mustafa Dağköy, “Fabrikamızda üretilen mamaları sokakta yaşayan dostlarımıza ikram etmek istedik. Zor günlerden geçtiğimiz bugünlerde yemek bulmakta zorlanan kedi ve köpeklere mama dağıttık. Tüm bölgemizi görevlendirdiğimiz arkadaşlarla gezerek mama dağıtımını yaptık. Sokakta ki dostlarımızı unutmadık. Onları her zaman korumalıyız. Bundan sonrada bu farkındalığı yaparak elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Devam Et

Gündem

Vali̇ Epci̇m, Aydıntepede Güvenli̇k Güçleri̇yle Bayramlaştı

VALİ EPCİM, AYDINTEPE’DE GÜVENLİK GÜÇLERİYLE BAYRAMLAŞTI

Haber Giriş:

on

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Aydıntepe ilçesinde güvenlik güçleriyle bayramlaştı.

Aydıntepe İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret eden Vali Cüneyt Epcim, asker ve polislerle bir araya geldi. Güvenlik güçlerinin bayramlarını tebrik eden Vali Epcim, yetkililerden brifing aldı.

Vali Cüneyt Epcim daha sonra ilçede yapımı devam eden kaymakamlığın girişimleri ve DOKAP Başkanlığı tarafından desteklenen prefabrik konutlarını inceledi.

Devam Et

Gündem

Koyunlarını Yaylaya Çıkaran Vatandaşa Mayıs Ayında Kar Ve Ti̇pi̇ Sürpri̇zi̇

ERZİNCAN’DA 3300 RAKIMLI MUNZUR DAĞI YAYLALARINA KOYUN SÜRÜLERİNİ ÇIKARAN VATANDAŞLAR, MAYIS AYININ SONLARINA DOĞRU KAR, TİPİYE YAKALANDILAR

Haber Giriş:

on

Erzincan’da 3300 rakımlı Munzur Dağı yaylalarına koyun sürülerini çıkaran vatandaşlar, mayıs ayının sonlarına doğru kar yağışına yakalandılar.

Hayvancılıkla uğraşan köylüler koyun sürüsüyle şiddetli kar yağışı ve tipiye yakalandı. Sibirya’yı aratmayan görüntülerin yaşandığı Munzur’da hayvan yetiştiricileri zor anlar yaşadı.

Binlerce koyun kar yağışı ve tipi altında yol bulup ilerlemeye çalıştı. Munzur’da yansıyan görüntüler ise tipi ve fırtınanın şiddetini gözler önüne serdi.

Öte yandan Erzincan Milletvekili Burhan Çakır’da bir açıklama yaparak, “Erzincan ekonomisine çok büyük katkı sağlayan, ülkemizde marka değeri olan tulum peyniri üreticilerine bu zor şartlar altında yaylalarda, soğukta, karda, kışta çocukları ile birlikte mücadele vererek üretimde bulunan Şavak Aşiretinin, devlet ve millet olarak yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. Geçmiş olsun.” dedi.

Devam Et

Trend