#

Giriş:

Son Güncelleme:

Siyaset

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu gündemi değerlendirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bu korona sürecinde iktidarın hastanelerin, özellikle yoğunluğu fazla olan hastanelerin acil servislerini daha fazla güvenlik mensubu ile emniyet altına almaları icap eder, korumaları icap eder.” dedi.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Türk Tabipleri Birliğinin (TTB) kapatılması gerektiğine” ilişkin açıklamasına yönelik Karamollaoğlu, “Sağlıkla ilgili bir problem olacak, sağlıkla doktorların bir araya gelerek kurdukları bir oda bu konuda fikir beyan etmeyecek veya fikir beyan ettiğinde eksikleri, yanlışları dile getirecek. Bu eksik ve yanlışları dile getirmek de terörist bir faaliyet gibi algılatılmaya çalışılacak. ‘Terörle mücadele ediyoruz, karşımızda teröristleri koruyan onlara kucak açan birtakım odalar var, kapatılsın bunlar.’ denilecek. Muhterem arkadaşlarım emin olun anlamakta hakikaten zorluk çekiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Karamollaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile geçen hafta yaptığı görüşmeye ilişkin, “Ben o ziyareti sadece bilgi alma maksadıyla yapmıştım. Bize gerekli bilgileri verdiler, bazı konularda biz de tavsiyelerde bulunduk. Çünkü şu anda toplumda sağlıkla ilgili, koronavirüs salgını ile ilgili gerek hasta sayısı gerekse vefatlarla ilgili tereddütler var.” diye konuştu.

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınayan Karamollaoğlu, bu olayın kabul edilebilir olmadığını söyledi. Karamollaoğlu, “Çok açık ve net söylüyorum geçmişte de bu problemdi. Özellikle hastanelerin acil servisleri bazen bu tip saldırılara karşı koyacak imkana ve güvenliğe sahip değil. Bu korona sürecinde iktidarın hastanelerin, özellikle yoğunluğu fazla olan hastanelerin acil servislerini daha fazla güvenlik mensubu ile emniyet altına almaları icap eder, korumaları icap eder.” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, ayrıca Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) işsizlikle ilgili verilerinin gerçekçi olmadığını, Türkiye’deki işsiz sayısının 10 milyonun üzerine çıktığını savundu.

Esnafın vergi borçları ve SSK primleri konusunda sıkıntıları olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“İktidar bu noktada ciddi, önemli bir adım atmıştı ama şimdi 31 Aralık yaklaşıyor. Bu tarihe kadar iktidar eğer yeni tedbirler almazsa bütün esnaf çöker, ödeyemez, ödemesi mümkün değil. Çünkü bu koronavirüs salgını ile başlayan problemler bugün hala devam ediyor. Hala kendileri bunu biliyor.”

Gündem

Mehmet Ali Çelebi Memleket Partisi’nden istifa etti

Haber Giriş:

on

Memleket Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, ailesinin sağlık sorunları nedeniyle partisindeki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

Memleket Partisi Milletvekili Ali Çelebi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, parti görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. Çelebi, “Ailemdeki sağlık sorunları nedeniyle parti görevlerimden istifa ediyorum. Memleket Partisi’nin üyesi bir nefer olarak yoluma devam edeceğim. Partiye, yöneticilerimize zarar verecek açıklamalar yapmayalım lütfen. Mücadeleye devam” dedi.

Devam Et

Gündem

Muharrem İnce muhalefetin adayını açıkladı

Haber Giriş:

on

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, muhalefet tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifi götürüldüğünü ileri sürerek, “O da ‘hayır’ dememiş. Böyle duyumlar alıyoruz. Ama Erdoğan’dan korkar aday olamaz” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Genel Disiplin Kurulu üyelerini Ankara’da otelde düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Basın toplantısının başında parti yöneticilerinin isimlerini tek tek sayıp öz geçmişlerini okuyan İnce, daha sonra gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Partisinin gerekli teşkilatlanma çalışmalarını tamamladığını belirten İnce, 6 Şubat’tan sonra yapılacak bütün seçimlere partisinin katılabileceğini belirtti.

‘KABAŞ’IN SÖZLERİNE KATILMIYORUM’

İnce, gazeteci Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine ilişkin, “Söylediklerine katılmıyorum, kaba buluyorum o söylemi. Ama tutuklanmasını gerektirecek bir durum olarak da görmüyorum. Ne kadar hızlı bir yargımız varmış ki bizim, hemen tutuklayıveriyorlar insanları. Bu yerleşmiş, gerçek bir demokraside olsa, olsa olsa bu söylemin karşılığı para cezası olur. Ama yargı talimatı yüksek yerlerden almış ki anında görevi yerine getiriyor” dedi.

‘KİMSEYLE İTTİFAK GÖRÜŞMEMİZ OLMADI’

Diğer partilerle ittifak görüşmeleri olup olmadığının sorulması üzerine İnce, “Bizim kimseyle bir görüşmemiz olmadı. Biz Memleket Partisi olarak, bu seçimlerde tek başımıza seçimlere girmek istiyoruz. Bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değiliz” dedi.

Millet İttifakı’nın diğer muhalefet partileriyle yaptığı görüşme ve Millet İttifakı’na nasıl baktıklarının sorulması üzerine İnce, “100 yıllık bir partinin, ‘DEVA Partisi’nin ekonomik programı var, onun üzerinde çalışacağız’ demesini çok talihsiz bir laf olarak görüyorum. Çok ilginç, siyaset tarihinde söylenmemesi gereken bir söz olarak görüyorum. Anlayamadığım yer şurası; hiçbiri cumhurbaşkanlığına aday değil. Böyle bir şey olabilir mi? Bir siyasi partinin genel başkanı ülkeyi yönetmek gibi bir iddiası olması lazım. Ana muhalefet partisinin genel başkanının bunu istemek hakkıdır. Bu işin doğrusu, partide başka insanların da hakkı olabilir. Bu işin parti üyelerinin önüne sandık koyularak cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi en doğru yöntemdir” dedi.

HİSARCIKLIOĞLU’NA ADAYLIK TEKLİFİ

İnce, son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler ve elektrik kesintileri hakkında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tepki göstermediğine dikkat çekerek, “Kendisine cumhurbaşkanı adaylığı teklifi yapıldığı için konuşmuyordur belki. Kasasında milyarlar var. Onları üyelerine dağıtması lazım. Dağıtan yok” dedi. İnce, Hisarcıklıoğlu’na cumhurbaşkanlığı adaylığı yapıldığı iddiasının sorulması üzerine, “Muhalefet teklif etmiş kendisine. O da ‘hayır’ dememiş. Böyle duyumlar alıyoruz. Ama Erdoğan’dan korkar aday filan olamaz. Adım gibi eminim” ifadelerini kullandı.

‘SEÇİM 18 HAZİRAN 2023’TE’

İnce, yüzde 10’luk seçim barajına karşı çıktıklarını ve bunun 12 Eylül darbecilerinin eseri olduğunu söyleyerek, “Yüzde 7’yi de doğru bulmuyorum. Önemli olan ilkesel bakmaktır”  dedi.

İnce, seçimlerin 18 Haziran 2023’te yapılacağını düşündüğünü belirterek “Ben öyle görüyorum. Çünkü seçim kanunu daha çıkarılmadı” dedi.

İnce, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi’nin ailesinden birinin sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrıldığını, parti üyeliğinin ise devam ettiğini söyledi.

Devam Et

Gündem

Seçmen parmak boyası uygulamasını istiyor

Haber Giriş:

on

MetroPOLL Araştırma’nın yayınladığı yeni araştırma sonuçlarına göre, seçimlerde oy güvenliğini sağlamak için parmak boyası kullanılmasını isteyen vatandaşların oranı 75.3 iken parmak boyasını istemeyen vatandaşların orası ise 20.3 olarak açıklandı.

MetroPOLL Araştırma’nın Kurucusu ve Yöneticisi Ozer Sencar sosyal medya hesabından yapılan yeni anket sonuçlarını yayınladı.

Vatandaşa ”Seçimlerde birden fazla oy kullanılmasını engellemek için parmak boyası kullanılsın mı?” sorusu yöneltilip alınan cevaplar parti seçmenlerine göre ayrıldı.

DÖRTTE ÜÇÜ BARMAK BOYASI İSTİYOR

Araştırma sonucuna göre yüzde 75’lik çoğunluk seçimlerde birden fazla oy kullanmayı engellemek için parmak boyasının kullanılmasını desteklemektedir.

”Hayır kullanılmamalı” diyenlerin oranı yüzde 20.3 olurken, ”Fikrim yok” seçeneği yüzde 4.4’lük bir orana sahip oldu.

PARTİLERE GÖRE DAĞILIMI

  • Vatandaşa yöneltilen ”Bu Pazar bir Milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu üzerinden yapılan değerlendirmeye göre;
  • AK Parti seçmeninin yüzde 66,1’i ‘Evet kullanılmalı’ derken yüzde 30,4’ü ‘Hayır kullanılmamalı’ yanıtını verdi. Yüzde 3,5’lik kısım ise ‘Fikrim yok’ dedi.
  • CHP seçmeninin yüzde 79,2’lik kısmı ‘Evet kullanılmalı’ derken yüzde 15,5’i ‘Hayır kullanılmamalı’ yanıtını verdi. Yüzde 5,3’lük kısım ise ‘Fikrim yok’ dedi.
  • İYİ Parti seçmeninin yüzde 87,6’sı ‘Evet kullanılmalı’ derken yüzde 11,2’si ‘Hayır kullanılmamalı’ yanıtını verdi. Yüzde 1,2’lik kısım ise ‘Fikrim yok’ dedi.
  • HDP seçmeninin yüzde 78,9’u ‘Evet kullanılmalı’ derken yüzde 16,3’ü ‘Hayır kullanılmamalı’ yanıtını verdi. Yüzde 4,8’lik kısım ise ‘Fikrim yok’ dedi.
  • MHP seçmeninin yüzde 62,2’si ‘Evet kullanılmalı’ derken yüzde 35,1’i ‘Hayır kullanılmamalı’ yanıtını verdi. Yüzde 2,7’lik kısım ise ‘Fikrim yok’ dedi.
  • DEVA seçmeninin yüzde 87,5’i ‘Evet kullanılmalı’ derken yüzde 9,4’ü ‘Hayır kullanılmamalı’ yanıtını verdi. Yüzde 3,1’lik kısım ise ‘Fikrim yok’ dedi.

Devam Et

Trend