Giriş:

Son Güncelleme:

Çankırı

Sahibi olduğu kıraathanede ölü bulundu

Çankırı’da kıraathane işleten Muzaffer Yıldız (73), iş yerinde ölü bulundu.

Olay, sabah saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi Selahattin İnal Sokak’ta meydana geldi. Kıraathaneye giren kişiler, iş yeri sahibi Muzaffer Yıldız’ın yerde hareketsiz yattığını görünce, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekibi, Yıldız’ın hayatını kaybettiğini belirledi.
Yıldız’ın cenazesi, savcının incelemesinin ardından ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

Çankırı

15 bin TL’yi yanlışlıkla sobada yakmıştı! Berat Albayrak devreye girdi

Haber Giriş:

on

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, oğlunun eğitimi için biriktirdiği parayı yanlışlıkla sobada yakan Gülşen Hayta’nın mağduriyetini giderdiklerini bildirdi.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Cumhuriyeti’nin Hayta gibi koca yüreklerin daima yanında olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Yetkili arkadaşlarımız ile konuştuk, Gülşen Hanım’ın mağduriyetini giderdik. Devletimiz Gülşen Hanım ve nice annelerin daima yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.”

Gülşen Hayta, oğlunun eğitimi ve kendi geçimlerini sağlamak için yardımlar sonucu biriktirdiği yaklaşık 15 bin lirayı evin odasındaki sobaya sakladığını ancak daha sonra paranın orada olduğunu unutarak sobayı yaktığını belirtmişti. Hayta, yanan paralar için Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Çankırı Valiliğine başvurduğunu ifade etmişti.

Oğlunun eğitimi için biriktirdiği parayı yanlışlıkla sobada yaktı

Devam Et

Çankırı

Oğlunun eğitimi için biriktirdiği parayı yanlışlıkla sobada yaktı

Haber Giriş:

on

Çankırı’da bir kadın, oğlunun eğitimi ve annesinin bakımı için biriktirdiği parayı yanlışlıkla kuzinede yaktı.

İncili Çeşme Mahallesi’nde eski bir evde, 84 yaşındaki engelli annesiyle yaşayan 46 yaşındaki Gülşen Hayta, oğlunun eğitimi ve kendi geçimlerini sağlamak için yardımlar sonucu biriktirdiği yaklaşık 15 bin lirayı evin odasındaki sobaya sakladı.

Daha sonra yaşlı annesinin “Üşüdüm, biraz sobayı yak.” demesi üzerine Hayta, paranın orada olduğunu unutarak sobayı yaktı.

Yemek ısıtmak için kuzineyi açtığında dumanlar yükseldiğini fark eden Hayta, durumu anlayınca yanmış paraları eliyle çıkarmaya çalıştı. Yanmış paraları çıkartan Hayta’nın elinde de yanıklar meydana geldi.

Gülşen Hayta, gazetecilere yaptığı açıklamada, Samsun’da tıp fakültesi okuyan oğluna ve engelli annesine tek başına bakmaya çalıştığını söyledi.

Annesi bakıma muhtaç olduğundan çalışamadığını belirten Hayta, “Sobayı kaldıracağım diye parayı sobanın kuzinesine saklamıştı. Evimiz gecekondu olduğu için emniyetli değildi, benim de aklıma buraya saklamak geldi. Annem ‘Üşüdüm, sobayı yak biraz.’ dedi ben de kovaya kömür, odun attım ve yaktım.” diye konuştu.

Aradan yaklaşık 2 saat geçmesinin ardından yemek hazırlamak için kuzineyi açtığını ve yanmış paraları gördüğünü anlatan Hayta, şöyle konuştu:

“İçinde patates unuttum sanıyordum, paraları görünce aklıma geldi. Can havliyle, kurtarabilir miyim diye elimle almaya çalıştım ama iş işten geçti. Elim yandı, halı yandı. Bağırmama komşular geldi. Hiçbir gelirim yok, sağdan soldan gelen paralardı. Biriktirdiğim parayı, oğlum gelince hesabına yatırsın diye saklıyordum. Alt katta fareler var, orada fareler kemirir diye burada sobaya koydum. Elinizden hiçbir şey gelmiyor. Tamamen çaresizliğin içinde kalıyorsunuz. Allah kimsenin başına vermesin.”

Yanan paralar için Merkez Bankası ile Çankırı Valiliğine başvurduğunu belirten Hayta, kendisine henüz bir dönüş yapılmadığını kaydetti.

Devam Et

Çankırı

Çankırı’da 9 bi̇n talep karşılandı

VEFA EKİPLERİ BUGÜNE KADAR 9 BİN TALEP KARŞILADI

Haber Giriş:

on

Çankırı’da Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, göreve başladıkları tarihten bu yana 9 bin 165 talebe karşılık verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere il ve ilçelerde Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu. Çankırı’da da 21 Mart’ta Vali Yardımcısı Şahin Bayhan denetiminde ve AFAD İl Müdürü Abdullah Özçelik koordinesinde oluşturulan vefa grubu, vatandaşların alışveriş, temizlik ve sağlık kontrolü gibi ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra, maaşlarının evlerinde ödenmesi gibi hizmetleri de sağlıyor. Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçları da vefa grubunda gideriliyor.

Çankırı Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerinin kurulduğunu günden beri bin 260 banka, 2 bin 335 ilaç ve market ve 5 bin 570 seyahat izni işlemi olmak üzere toplamda 9 bin 165 talep karşılandığı bildirildi. Ayrıca Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığı ile Çankırı Belediyesi, Kızılay, İHH, AFAD ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından, bin 970 gıda kolisi, günlük bin 500 kişilik yemek, 840 kilogram kıyma, 2 milyon 922 bin TL nakit para dağıtımı yapıldığı da kaydedildi.

Devam Et

Trend